Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Стратегії подолання наслідків психологічної травми у педагогів засобами арттерапії
»
Взяти участь Всі події

Конспект уроку за темою: "Закріплення таблиці додавання, віднімання числа 6" для 1 класу

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.

Математика

Для кого: 1 Клас

21.01.2022

130

5

0

Опис документу:


Поглиблювати знання дітей про одну з найпоширеніших речовин у природі – воду, про різні стани води;
формувати уявлення про роль та цінність води для всього живого; формувати в учнів обчислювальні навички; вміння
складати числові вирази до сюжетних малюнків; закріпити знання складу чисел;
формувати навички додавання і віднімання числа 6.


Працювати над
формуванням математичної та екологічної компетентностей шляхом дослідження,
навчання через гру, інтегрування.

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
1 клас Я досліджую світ Математика
Слайд № 1

1 клас Я досліджую світ Математика

Доброго ранку! Доброго дня! Вітаєте ви і вітаю вас я. Хай плещуть долоньки, Хай тупають ніжки, Працюють голівки І сяють усмішки!
Слайд № 2

Доброго ранку! Доброго дня! Вітаєте ви і вітаю вас я. Хай плещуть долоньки, Хай тупають ніжки, Працюють голівки І сяють усмішки!

вода
Слайд № 3

вода

НІ ТАК
Слайд № 4

НІ ТАК

НІ ТАК
Слайд № 5

НІ ТАК

НІ ТАК
Слайд № 6

НІ ТАК

НІ ТАК
Слайд № 7

НІ ТАК

НІ ТАК
Слайд № 8

НІ ТАК

НІ ТАК
Слайд № 9

НІ ТАК

НІ ТАК
Слайд № 10

НІ ТАК

НІ ТАК
Слайд № 11

НІ ТАК

НІ ТАК
Слайд № 12

НІ ТАК

НІ ТАК
Слайд № 13

НІ ТАК

Слайд № 14

Слайд № 15

3+3=6
Слайд № 16

3+3=6

Слайд № 17

Слайд № 18

Слайд № 19

1 3 4 6 6 6
Слайд № 20

1 3 4 6 6 6

6 1
Слайд № 21

6 1

6 1 5
Слайд № 22

6 1 5

6 4
Слайд № 23

6 4

6 4 2
Слайд № 24

6 4 2

6 3
Слайд № 25

6 3

6 3 3
Слайд № 26

6 3 3

6 5
Слайд № 27

6 5

6 5 1
Слайд № 28

6 5 1

6 2
Слайд № 29

6 2

6 2 4
Слайд № 30

6 2 4

Слайд № 31

3+6
Слайд № 32

3+6

3+6 9
Слайд № 33

3+6 9

Слайд № 34

7 1+6
Слайд № 35

7 1+6

7-6
Слайд № 36

7-6

Слайд № 37

2+6
Слайд № 38

2+6

2+6 8
Слайд № 39

2+6 8

10-6
Слайд № 40

10-6

10-6 4
Слайд № 41

10-6 4

8-6
Слайд № 42

8-6

8-6 2
Слайд № 43

8-6 2

Слайд № 44

4+1=5
Слайд № 45

4+1=5

Слайд № 46

Слайд № 47

Слайд № 48

Слайд № 49

Слайд № 50

Слайд № 51

Слайд № 52

Слайд № 53

Слайд № 54

Воду
Слайд № 55

Воду

Слайд № 56

Слайд № 57

Перегляд
матеріалу
Отримати код


Тема. Закріплення таблиці додавання, віднімання числа 6

Мета. Поглиблювати знання дітей про одну з найпоширеніших речовин у природі – воду, про різні стани води; формувати уявлення про роль та цінність води для всього живого; формувати в учнів обчислювальні навички; вміння складати числові вирази до сюжетних малюнків; закріпити знання складу чисел; формувати навички додавання і віднімання числа 6.

Працювати над формуванням математичної та екологічної компетентностей шляхом дослідження, навчання через гру, інтегрування.

Обладнання: презентація до уроку, ілюстрації краплинок, хмаринки з девізом уроку, предметні картинки

Тип уроку: інтегрований (математика, Я досліджую світ)

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Вітання.

Пригадаємо девіз уроку

Доброго ранку! Доброго дня!

Вітаєте ви і вітаю вас я.

Хай плещуть долоньки.

Хай тупають ніжки.

Працюють голівки

І сяють усмішки (слайд 2)

  • Сядьте зручно, посміхніться.

І на мене подивіться



ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

До нас сьогодні завітає гостя.

  1. Загадка

Відома всім вам рідина,

Усі її вживають

Бува хмаринкою вона,

Сніжинкою буває.

Бува, як скло, крихка, тверда.

Звичайно, підкажіть … (вода) (слайд 3)

  1. Гра «Кому потрібна вода?»

За допомогою цеглинок визначимо, кому потрібна вода. Я називатиму предмет, якщо йому потрібна вода, демонструйте синю цеглинку. Якщо ні – червону.

Квітка, пташка, книжка, диван, людина, білка, стіл, калина, лінійка, заєць. (слайди 4-13)

  • Разом з водою прийшла її донька Краплинка.

Краплинки на сонці вигравали!

Спіймала я краплинку, а інші повтікали.

  1. Гра «Комплімент Краплинці»

  • Подаруємо цій гості комплімент.

Краплинка (яка?) … (кругленька, овальна, прозора, гарна, красива, голуба, синя, біла, мила, чарівна, грайлива, ніжна)…

  • Краплинка дуже задоволена вашими компліментами.

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

  • І запрошує нас полинути в мандрівку у чарівний математичний світ води. За вірно виконані завдання Краплинка буде дарувати нам маленькі крапельки, які ми будемо збирати у відерце.

Крапельки збираємо.

Водичку зберігаємо.

IV. Робота над темою уроку.

  1. Математичний диктант

Наша гостя приготувала розповідь про себе у вигляді математичного диктанту. Ви повинні записати всі цифри, що почуєте. Будьте уважними! (Якщо ви забудете, як писати цифру, піднімете ручку, вам допоможе Краплинка.)



Я – одна (1) із багатьох крапельок великого світового океану, що об’єднує у собі чотири (4) океани, три (3) десятки морів. Усього сім (7) десятків відсотків поверхні Землі вкрито водою. У нас в Україні є два (2) моря: Чорне і Азовське. Тіло людини на вісім (8) десятків відсотків складається із води. Близько шести (6) літрів за день може випити велика сім’я.

  • Перевіряємо. Хто бажає зачитати записані цифри (Викладаю краплі)

  • Які натуральні числа відсутні у цифровому ряду? (Викладаю краплі)

  • Крапельки переплутали свої місця. Допоможемо їм вишикуватись по порядку? (Так) (Діти викладають ряд)

  • Яке найменше число? (1)

  • Яке найбільше число? (10)

  • Порахуємо крапельки разом

  • Пряма лічба (1-10)

  • Зворотня лічба (10-1)

  • Молодчинки. Отримуємо першу крапельку. Покажіть свої розумні оченята.

  1. Математична (віршована) задача

  • Крапелька зустріла своїх друзів і вони утворили хмаринки. Порахуємо скільки хмаринок утворилось на небі. (слайди 15-16)

Сонечко з хмаринками в хованки грало

Сонечко хмаринки-летючки рахувало.

Білі хмаринки, сині хмаринки.

Білих – три штучки,

Синіх – три штучки.

Скільки ж хмаринок по небу кружляло? (6)

  • Який приклад складемо, щоб дізнатись скільки всього хмаринок? (3+3=6)

  • Розумашки. Гостя дарує ще одну крапельку

У всіх загорілися вогники

  1. Презентуємо число 6.(слайд 17 - 19)

Хто бажає розповісти все, що нам відомо про число 6 (Я число 6. Одноцифрове, парне. Мої сусіди: попереднє число 5, наступне число 7)

  • Чудово. А ось ще одна крапля.

  • Подаруйте гарну поставу нашій гості.

  1. Каліграфічна хвилинка

  • Число 6 позначається цифро 6. Пригадаємо її правопис

***

Цифра 6, немов замок:

Знизу – круг, вгорі – гачок.

  • Починаємо писати нижче правого куточка клітинки.

Веду вгору, заокруглюю, опускаюся донизу, заокруглюю, торкаюся лінії, веду вгору до серединки, заокруглюю всерединку.

  • Пишемо в повітрі.

  • Пишемо красуні-шість самостійно.

  • Ми з Краплинкою заглянули на ваші красуні-шістки, побачили дуже гарні роботи.

  • Ще одна краплинка прямує до нашого відерця.

  1. Повторення складу числа 6. (слайди 20-30)

  • Які хмаринки за кольором утворилися? (Сині та білі)

  • Білі хмаринки означають ясний день, недощові. Сині хмарки дощові.

  • Утворені хмаринки пропонують повторити склад числа 6.



  • Розумнички. Ми отримуємо ще одну крапельку.

  • Покажіть, як вміють сидіти справжні першокласники

Для заряду бадьорості, енергії та сили,

фізкультхвилинку в гості запросили.

  • Прекрасно відпочили, тому отримуємо в подарунок краплю.

  1. Робота з підручником

  • Наша гостя радить повторити приклади на додавання та віднімання числа 6. Читаємо колективно. Я розпочинаю, ви – продовжуєте. (слайд 31)

  • Для перевірки таблички, краплинка нас запрошує у ліс збирати гриби.

Краплинка іде у правильному напрямі, перед нею їстівні гриби. Ваше завдання швидко обчислити приклади. (слайди 32-43)



  • Записуємо коментовано

3 + 6 = 9

1 + 6 = 7

7 – 6 = 1

8 – 6 = 2

2 + 6 = 8

10 – 6 = 4



  • Розмістимо грибки за розміром у порядку зростання відповідей.

  • У кого засвітилися очки?

  • Знайдіть перший грибок

  • Дуже гарно обчислили приклади. І ось наша наступна краплинка.

Не забуваємо!

Краплинки збираємо

Водичку зберігаємо

  1. Розв’язування задачі

  • Недаремно ми згадали синю хмаринку. Ой, подивіться на сторінку внизу. Що іде? (Дощик)

  • А чи знаєте ви, що гриби швидко ростуть саме після дощу?

  • Хто сховався під грибком? (Мурашки)

  • Скільки мурашок сховалося під грибком? (4)

  • А під листочком? (1)

  • Це є задача? (Ні)

  • Чому? (Бо немає запитання)

  • Яке питання поставимо до задачі? (Скільки мурашок у лісі? Скільки всього мурашок на галявині? Скільки всього мурашок сховалося від дощу)

  • Який приклад складемо, щоб дізнатися скільки всього мурашок сховалося?(4 + 1 = 5)

  • Запишемо приклад (4+1=5)

  • Це розв’язок до задачі.

  • Давайте промовимо відповідь разом (5 мурашок було на галявині) (слайди 44-45)

  • Розумашки. Ще одна краплинка до нашого відерця.

Дощик став сильнішим.

Він перетворився на зливу. (слайд 46)

Щоб зливу припинити,

Райдугу потрібно запросити. (слайд 47)

  • Як ви гадаєте чому? (Райдуга з’являється після дощу) (слайд 48)

  • Правильно пояснили, тому отримуємо ще одну краплю

  1. Дидактична гра «Де сховалася краплинка?»

  • Сонечко засвітило яскравіше і принесло на своїх промінчиках загадки. Вони допоможуть дізнатися, де може ховатися краплинка?

  1. Крила розпустила

І сонечко закрила. (Хмара) (слайд 50)

  1. Довго мене нема – все в’яне

А як прийду – знов оживає. (Дощ) (слайд 51)

  1. Росте вона вниз головою,

Не влітку зростає, а зимою

А сонце її припече –

Заплаче вона й потече. (Бурулька) (слайд 52)

  1. Намистиночки малі ніч згубила у траві.

Вранці сонечко встало, намистиночки позбирало. (Роса) (слайд 53)

  1. Біла ковдра.

Землю одягла,

Сонце припекло –

Ковдра потекла. (Сніг) (слайд 54)

(На дошці картинки-відгадки)

  • Краплинка хоче дізнатися, де вона у рідкому стані? (Дощ, роса)

  • Назвіть ілюстрації, де твердий стан води? (Бурулька, сніг)

  • Крапельки води в газоподібному стані – це … (хмара).

  • Погладьте себе по голівці. Гарні відповіді. І ще одна краплина у нашому відерці.

  1. Бесіда про бережне ставлення до води

  • Дітки, багато краплинок у нашому відрі? (Так)

  • Чи виконали ми завдання та побажання нашої гості? (Так)

  • Ми обіцяємо Краплині берегти воду!

***

На світі законів багато

Я нагадаю один:

Щоб море не висихало,

Потрібно багато краплин.

V. Рефлексія. Підсумок уроку

- Краплинка задоволена вашою роботою на уроці, тому вирішила кожному з вас подарувати частинку себе – чарівну маленьку краплинку. Оживимо її.

- Якщо у вас веселий настрій, все зрозуміло та сподобалось на уроці, домалюйте краплинці усмішку.

- Якщо ж не все зрозуміло, намалюйте рівний ротик.

- Якщо урок не сподобався, то ротик опущений донизу.

- Покажіть краплинку ті діти, у кого вона посміхається (слайд 56 )

  • А якщо вона у когось не посміхнулася, то наступного разу обов’язково посміхнеться.

  • Я вам дякую за урок. Ви великі молодці. Урок закінчено.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.