Конспект уроку з інформатики на тему: Мандрівка океаном комп’ютерних знань до острова «Операційна система»

Опис документу:
Мета: навчальна: повторити вивчений матеріал по темі «Поняття операційної системи», коригувати знання учнів; розвиваюча: розвивати пізнавальну активність, сприяти розвитку уваги; розвивати культуру мовлення методом усного опитування учнів; формувати інтерес до інформатики

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект уроку з інформатики

на тему:

Мандрівка океаном комп’ютерних знань до острова

«Операційна система»

6 клас

Тема. Мандрівка океаном комп’ютерних знань до острова «Операційна система»

Мета:

навчальна: повторити вивчений матеріал по темі «Поняття операційної системи», коригувати знання учнів;

розвиваюча: розвивати пізнавальну активність, сприяти розвитку уваги; розвивати культуру мовлення методом усного опитування учнів; формувати інтерес до інформатики.

виховна: виховувати навички самоконтролю і самоаналізу.

Обладнання: картки «Капітан», карта подорожі, презентація уроку, завдання на картках для команд, «золоті» монети для підрахунку балів – скарби, дипломи.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Форма проведення: урок - подорож.

Структура уроку

  1. Організаційний етап. Емоційна хвилинка.

  2. Мотивація. Оголошення теми, мети уроку.

  3. Узагальнення та систематизація знань.

  1. Острів «Техніка безпеки».

  2. Острів «Хто більше?».

  3. Острів «Незакінчене речення».

  4. Острів «Сонячна зарядка».

  5. Острів «Ребусоландія».

  6. Острів «Операційна система».

  7. Острів «Зоровий».

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

VI. Завдання додому.

Хід уроку

І. Організаційний етап. Емоційна хвилинка. (слайд 1)

Психологічна підготовка учнів до уроку.

Діти! У нас сьогодні справжнє свято,

гостей зібралося багато.

Тож подаруйте їм від серця

Усмішки синіх два озерця

Всміхніться друзям, хай дружба квітне,

Урок пройде хай привітно й світло.

Знання й уміння нехай вас надихають

А я до співпраці вас знов закликаю.

ІІ. Мотивація. Оголошення теми, мети уроку. (слайд 2)

Учитель. Сьогодні я вас запрошую у подорож, але не просту, а казкову подорож океаном комп’ютерних знань на чудовому кораблі «Інформатика». Таким чином ми з вами побуваємо на уже знайомому нам острові «Операційної системи», який відвідували протягом 6 уроків. А яка ж подорож без команд, суден та капітанів.

Тому, у нас буде працювати дві команди. Погляньте на кораблики-символи, які розміщені на партах. У першої команди на вітрилах корабликів зображено об’єкт папка – це команда під назвою «Windows 7», у другої команди на вітрилах корабликів зображено об’єкт файл – це команда під назвою «Windows XP». Прикріпіть собі емблеми з назвами команд і оберіть собі капітана.

Ну як, обрали капітанів? Відповіді учнів. Дуже добре.

Учитель. Отже, у нас є дві команди, які будуть змагатися за те, щоб під час подорожі заробити собі якомога більше «золотих» монет, які команди будуть отримувати за правильно виконанні завдання. Щоб дістатися нам острова «Операційна система», потрібно буде відвідати декілька острівців. Як ми будемо подорожувати, до яких островів причалювати, вам підкаже карта, що знаходиться на екрані. (слайд 3)

ІІІ. Узагальнення та систематизація знань.

Учитель. Ну, що готові в путь? Отож, вперед!

1. Острів «Техніка безпеки» (слайд 4)

Учитель. Щоб потрапити на перший острів «Техніка безпеки» повторимо правила поведінки у комп’ютерному класі. Це небезпечний порт, тому щоб заробити монети, треба миттєво давати відповіді: так чи ні. Якщо ви згідні з твердженням відповідаєте так, якщо не згідні – ні. Кожна відповідь – одна монета. Готові?

(слайд 5)

  1. Безпечна відстань від очей до екрана монітора – 50 см. (Так)

  2. Персональний комп’ютер розміщують лише на рівній поверхні. (Так).

  3. Можна використовувати сторонні предмети під час роботи за комп’ютером. (Ні).

  4. Можна торкатися проводів живлення, розеток, задньої панелі системного блока чи монітора? (Ні).

  5. Робоче місце має бути чистим. (Так).

  6. Руки повинні бути чистими і сухими? (Так).

(слайд 6)

  1. На робоче місце можна приносити їжу та напої? (Ні).

  2. Час безперервної роботи за комп’ютером має перевищувати 15 хв? (Ні).

  3. При виникненні незвичайної ситуації з комп’ютером негайно повідом учителя у школі, а вдома – дорослих. (Так).

  4. Заходити до комп’ютерного кабінету тільки з дозволу вчителя, не поспішаючи, не торкаючись обладнання. (Так).

  5. Можна вмикати та вимикати комп’ютери без дозволу вчителя. (Ні).

  6. Після закінчення роботи закрити всі активні програми та коректно вимкнути комп’ютер. Прибрати робоче місце. (Так).

(слайд 7) Пам’ятайте! Якщо не дотримувати правил техніки безпеки та поведінки, робота за комп’ютером може завдати шкоди вашому здоров’ю.

Молодці! Острів ваш! Я думаю, перебуваючи на ньому, ніщо не загрожуватиме вашій безпеці.

Ну що, помандруємо далі?

2. Острів «Хто більше?» (слайд 8)

Учитель. Тепер ми відправляємось на інший острів. Острів, який називається «Хто більше?».

Командам слід назвати по черзі якомога більше слів, пов’язаних з вивченою темою, за кожні 2 слова – 1 «золота» монета.

Дуже добре, молодці! Ви вправно впоралися з цим завданням, і я бачу що ваш словниковий запас значно збагатився після вивчення даної теми. Вирушаємо далі.

3. Острів «Незакінчене речення» (слайд 9)

Учитель. Наступний наш острів до якого ми прибули – це острів «Незакінчене речення». Я буду розпочинати речення, а ви будете піднімати сигнальні картки, якщо знаєте продовження. Право на відповідь має та команда, яка перша підняла кораблика-символа. Якщо відповідь команди є неправильна, то право відповіді переходить до іншої команди. За кожну правильну відповідь команда отримує одну «золоту» монету.

(слайд 10)

    1. Набір програм, який забезпечує управління роботою комп'ютера, називають (операційною системою).

    2. Набір правил і засобів, які забезпечують обмін повідомленнями між користувачем і комп'ютером (інтерфейсом користувача).

    3. Посилання на певний об'єкти операційної системи, що міститься на одному з носіїв даних, називають (ярликом).

    4. Контекстне меню можна викликати (клацанням правої кнопки миші на вибраному об’єкті).

    5. Існують такі інтерфейси операційних систем (командний і графічний).

    6. Документи, які не потрібно зберігати в пам'яті комп'ютера, переміщують до (кошика).

(слайд 11)

    1. Ім’я файла складається з (назви та розширення імені).

    2. При перетягуванні об'єкта мишею з однієї папки в іншу при натисненій клавіші Ctrl відбувається (копіювання).

    3. Копіювання та переміщення файла чи папки можна виконати за допомогою: (буфера обміну або перетягування мишею).

    4. Система пошуку файлів використовується для (швидкого знаходження файлів за різними властивостями).

    5. При створенні шаблону імені файла символ ? означає (лише один довільний символ).

    6. Інструменти пошуку в операційній системі містяться у: (Головному меню, вікні папки).

(слайд 12)

Молодці! Острів «Незакінчене речення» також ваш! Я вважаю, що ви добре засвоїли теоретичний матеріал теми, незабудете його і він пригодиться у подальшому вивченні інформатики. Ну що, вирушаємо далі?

4. Острів «Сонячна зарядка» (слайд 13)

Мандруючи океаном комп’ютерних знань, ви вже напевно, втомилися і хочете трішечки відпочити. Отже, наступний наш острів «Сонячна зарядка».

(слайд 14) Проводиться музична фізкультхвилинка. Кожній команді вручається 4 «золоті» монети.

Молодці! Ви відвідали острів «Сонячна зарядка», і добре відпочили на ньому. Думаю, що ваш настрій також став сонячний. Рушаємо вперед.

5. Острів «Ребусоландія» (слайд 15)

Учитель. Наступний наш острів – це острів «Ребусоландія». Перед вами на слайдах ребуси, які потрібно розгадати. Команда, яка розгадала ребус піднімає сигнальну картку. За кожен правильно відгаданий ребус – одна «золота» монета.

(слайд 16, 17, 18, 19)

Дуже добре, ви швидко відвідали і цей острівець. Молодці! Вирушаймо далі!

6. Острів «Операційна система» (слайд 20)

Наступний наш острів незвичайний, він запрошує до комп’ютерів, це острів «Операційна система». Щоб потрапити на цей острів вам потрібно виконати завдання на картках за комп’ютерами.

Будь-ласка займіть свої місця біля комп’ютерів.

Виконуються практичні завдання за комп’ютерами.

  1. Налаштувати дату та час відповідно до поточної дати та часу.

  2. Додайте до мовної панелі білоруську мову.

  3. Створити папку із назвою своєї команди на диску D:\Учні\6 клас.

  4. У цій папці створити текстовий документ із назвою Шлях.txt.

  5. Знайти на диску D: файл Інструкція W7.ppt (Інструкція Windows_XP.ppt).

  6. Записати повний шлях до знайденого файла у текстовий файл Шлях.txt.

  7. Знайти папку Смайли на диску D:.

  8. Перейменувати папку Смайли на папку Смайлики настрою.

  9. Перемістити до своєї папки всі графічні файли, які містяться у папці Смайлики настрою.

  10. Залишити файл з назвою, який відповідає вашому настрою, всі решта видалити до кошика.

  11. Знайти файли за шаблоном Св*.jpg.

  12. Скопіювати знайдені файли до своєї папки.

  13. У папці із назвою команди створити папку Святий Миколай.

  14. Перемістити знайдені графічні файли, до папки Святий Миколай.

  15. Видалити папку з назвою своєї команди.

  16. Відновити вилучену папку.

  17. Створити ярлик для папки Святий Миколай у цій же папці і на Робочому столі.

  18. Відкрийте ярлик Святий Миколай на Робочому столі та перегляньте його вміст.

Отже, ви відвідали острів «Операційна система». Але після роботи за комп’ютером ми виконуємо комплект вправ для зняття зорової втоми. Займіть свої місця за партами і дивіться на екран, виконуючи гімнастику для очей.

(слайд 21)

Не забувайте, берегти своє здоров’я, дотримуйтесь правил роботи за комп’ютером.

Кожній команді вручається по дві «золоті»-монети.

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

Підрахуйте, будь-ласка свої «золоті» монети.

Підрахунки скарбів кожної команди, визначення переможців.

Нагородження переможців: команда-переможець отримує Диплом власника острова «Операційна система». Команда, що зайняла друге місце – Диплом учасника подорожі до острова «Операційна система». Діти виходять на середину класу, відбувається нагородження. Найактивніші учасники подорожі отримують високий бал.

Учитель. Хочу вас привітати з тим, що ви бездоганно впоралися з усіма труднощами, які приготував вам океан. Ви покинули останній острів, але я впевнена, не назавжди, бо плавання по безкрайому океану комп’ютерних знань у вас ще буде неодноразово. Вам прийдеться здійснити ще не одну важливу подорож в інформаційному просторі. Головне – не боятися труднощів, бути цілеспрямованим і наполегливим на власному шляху до успіху.

Діти поділіться своїми враженнями від сьогоднішньої подорожі. На якому острові вам було найцікавіше? Що викликало труднощі? Будь-ласка методом «Мікрофону» дайте відповіді на ці запитання.

VI. Завдання додому.

Створити кросворди з використанням термінів інформатики, які були вивчені протягом теми «Поняття операційної системи», у будь-якій формі.

Ось і пролунав дзвінок — закінчився наш урок.

За роботу — по заслузі! Щиро дякую вам, друзі!

Література:

  1. Морзе Н. В. Інформатика: підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Н. В. Морзе, О. В. Барна, В. П. Вембер, О. Г. Кузьмінська, Н. А. Саражинська. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2014. – 240 с.

  2. Морзе Н. В. Робочий зошит з інформатики. 6 клас: навчальний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів / Н. В. Морзе, О. В. Барна, В. П. Вембер. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2014. – 64 с.

  3. Морзе Н. В. Зошит для практичних робіт та проектної діяльності з інформатики: навчальний посібник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Н. В. Морзе, О. В. Барна, В. П. Вембер, О. Г. Кузьмінська. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2014. – 64 с.

  4. Морзе Н. В. Зошит для контролю знань з інформатики: навчальний посібник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Н. В. Морзе, О. В. Барна, В. П. Вембер. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2014. – 64 с.

  5. http://rebus1.com/ua/

  6. http://leontyev.at.ua/load/pz_uchbove/elektronni_fizkhvilinki_dlja_ochej_15_sht/14-1-0-586

  7. http://ololo.fm/

  8. https://www.youtube.com/watch?v=p8RBdsywp7g

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Мовленнєва майстерність педагога Нової української школи. Вербальний і невербальний імідж»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн