Комплекс дихальної гімнастики по О.М. Стрельніковій.

Опис документу:
Дихальні вправи по Стрельниковій можна виконувати вже з 3-4 років . Така гімнастика дозволяє підвищити імунітет , тому її особливо рекомендують дітям , які часто хворіють на простудні захворювання. Крім того , вправи сприяють розвитку гнучкості і пластичності , допомагають усунути порушення постави і в цілому оптимізують роботу зростаючого організму

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Комплекс дихальної гімнастики
(по О.М. Стрельніков
ій)

1. «Долоньки»

Ладоньки – ладоньки
Ми спекли оладоньки
Ми долоньки всі стискаємо,
Носом вірно ми вдихаємо. 
Як долоньки розтискаємо,
Вільно, дружно видихаємо.

Діти стоять рівно і прямо. Ноги трішки вужче, чим на ширині плечей. Руки зігнуті у ліктях , лікті опущені, долоньки розвернуті до глядача.
На рахунок «раз» - хапальні рухи долоньками (стискаємо в кулачки), одночасно з рухами шумно шмигаємо носом. Зразу після короткого вдиху долоньки розжимаються, видих іде самостійно. Активних вдих – пасивний видих. На 4 рахування робимо підряд 4 коротких вдихання – рухи, потім відпочиваємо 3-5 секунд. Норма: 4 рази по 4 вдиху – руху.

2. «Погончики» 

Ось погони на шинелі
Ремінь шкіряний новий
Я тепер не просто хлопчик,
Я військовий, рядовий.

В.П., як у вправі №1. Руки злегка зігнуті у ліктях, кисті рук стиснуті в кулачки і розміщені поряд, кулачки прижаті до живота на рівні поясу. 
На рахунок «раз» з силою штовхаємо кулаки вниз до полу (руки від плеч до кінчиків пальців вирівнюються, пальці розтопирюються, але руки в сторони при цьому не розводяться, тобто розкриті долоньки поряд) – вдих!
Повертаємо руки у вихідне положення: прямі руки знову злегка згинаються в ліктях, кисті стискаються в кулачки і знаходяться близько один до одного, притискаючись до живота на рівні пояса – видих іде пасивно. Норма: 4 рази по 4 вдиху – руху.

3. «Насос» («Качаємо шини»)

По шосе летять машини –
Поспішають і гудять.
Накачаємо всі шини,
Ми багато раз підряд.

Діти стоять, злегка ссутулившися; голова без напруги злегка опущена вниз (дивитися собі під ноги); руки знаходяться перед собою кистями до колін, злегка зігнуті в ліктях і абсолютно розслаблені. 
На рахунок «раз» злегка кланяємося вниз – руки, випрямляючись, легкими рухами тягнуться до полу, голова опущена – вдих (в кінцевій крапці поклону). Опускається до низу верхня частина тулуба, тобто поклон здійснюється за рахунок округленої спини, ноги прямі.
«Два» - випрямились, але не повністю, тобто спина не рівна і пряма, злегка нахилена, неначе зсутулилась, - видих пішов пасивно.
Норма: 4 рази по 4 вдиху - поклону.

4. «Кицька» (присідання з поворотом)

М’яко ходить так ступає,
Наче пава виступає.
Ти погладь її хоч трішки
Зразу замуркоче кішка.

Діти стоять рівно і прямо; ступні ніг вужче, чим на ширині плечей; руки наполовину зігнуті в ліктях, розслаблені кисті рук знаходяться попереду на рівні поясу.
На рахунок «раз» повертаємо верхню половину тіла праворуч, злегка присідаємо 1 раз (ноги трішки згинаються в колінах), а кисті рук одночасно роблять хапальні рухи )кулачки різко розжимаються) – вдих!
Зразу ж після цього ноги випрямляються, кулачки, знаходяться на рівні пояса, розжимаються, потім верхня половина тіла повертається у вихідне положення, - видих іде пасивно: «Кішка намагається схватити мишку».
На рахунок «два» - в лівій кінцевій крапці ноги знову злегка згинаються в колінах, а кисті рук, що знаходяться на рівні пояса, тепер роблять хапальні рухи зліва – з шумним і коротким вдихом через ніс.
Норма: 4 рази по 4 вдиху-руху. 

5. «Обніми плечі» (вдих на здавлювання грудної клітини)

Яке гарне я дитя!
Як люблю вже себе я! 
Міцно обіймаю,
Носиком вдихаю.

Діти стоять рівно і прямо, ноги трішки вужче, чим на ширині плечей; руки зігнуті у ліктях, підняті на рівень грудей і розведені в сторони. При цьому одна рука повинна розміщатися трішки нижче.
На рахунок «раз» обіймаємо себе так, щоб лікті зблизились один над одним в одному місці, руки утворюють трикутник – вдих!
Зробивши 4 вдиху-руху підряд, треба відпочити декілька секунд і знову виконати цю вправу 4 рази. І так 4 рази по 4 вдиху-руху. Це норма для дитини 3-6 років.

6. «Великий маятник» («Іграшка-неваляйка»)

Наклонилась неваляйка,
Але впасти – не впаде,
Навіть якщо кіт мій Мурчик
Неваляйку в бік штовхне.
Іграшку штовхає він
А у відповідь лиш дзвін.
Дуже Мурчику цікаво,
Що ж у ляльки там дзинчало?
Діти стоять рівно і прямо, голова злегка опущена (дивитися на ступні ніг). Руки вільно висять перед собою кистями до колін. Ця комплексна вправа, складається з двох простих: «Насос» та «Обійми плечі».
На рахунок «раз» злегка нахиляємось вниз, спина округла, голова опущена, кисті рук тягнуться до колін – вдих! (як у вправі «Насос»). Повертаємося у вихідне положення (видихаючи і повністю вирівнюючись), але і злегка відкинувшись назад, прогнувшись в попереку, на рахунок «два» закидаємо голову вгору і зверху, «зі стелі», - вдих! Ми себе наче обіймаємо. Під час поклону неможна низько кланятись, кисті рук не повинні доходити до колін.
Виходить так: руки до колін – вдих «з підлоги», руки до плечей – вдих «зі стелі».
Норма: 4 рази по 4 вдиху -руху. 

7. «Повороти голови» («Праворуч-ліворуч»)

Їжачок по лісу йшов
Гарні квіточки знайшов.
Праворуч квітне вже ромашка,
А ліворуч ніжна кашка.
Солодко пахнуть квіточки!
Їх позбирають діточки.

Діти стоять рівно і прямо, ноги трішки вужче, ніж на ширині плечей, руки висять вздовж тулуба, дивимось перед собою.
На рахунок «раз» злегка повертаємо голову праворуч – вдих! Потім, не залишаючись посередині, зразу на рахунок «два» злегка повертаємо голову ліворуч – теж вдих! Шию під час поворотів ні в якому разі не напружувати, вона абсолютно вільна. Больових відчуттів не повинно бути.
Потрібно з обережністю підходити до виконання цієї вправи: діти з травмами голови або хребта, з хронічними головними болями і епілептичними припадками, з підвищеним артеріальним тиском, міопією високого ступеня, нервовими тиками виконують його під наглядом лікаря. Вправу можна робити сидячи.
Норма: 4 рази по 4 вдиху -руху. 

8. «Вушка» («Ай-ай», або «Китайський болванчик») 

Ай-ай-ай!
Мишко гуляв,
В лісі шишки розкидав!
Головою ми качаємо
Носом вірно всі вдихаємо!

Діти стоять рівно і прямо, дивляться прямо перед собою, руки висять вздовж тулуба, ноги вужче, ніж на ширині плечей.
На рахунок «раз» злегка нахилити голову до правого плеча – вдих» потім, не зупиняючи голову посередині, на рахунок «два» злегка нахилити голову до лівого плеча – теж вдих! Про видих не думати, він іде в момент між нахилами – вдихами. Плечі не підіймаються. Вправу можна робити сидячи.
Норма: 4 рази по 4 вдиху -руху. 

9. «Маятник головою» («Малий маятник»)

Тік-так! Тік-так! Іде годинник
І маятник гойдається.
У наших добрих малюків
Новий день починається.

Діти стоять рівно і прямо, ноги вужче, чим на ширині плечей, руки висять вздовж тулуба. На рахунок «раз» опустити голову вниз (подивитися на підлогу) – вдих! Одразу без зупинки (не повертаючи голову у В.П.) на рахунок «два» відкинути її вгору (подивитися на стелю) – вдих!
Видих іде посередині кожного вдиху. Слідкувати, щоб шия була абсолютно вільна, ненапружена. Норма: 4 рази по 4 вдиху – руху.

10-11. «Перекати» (спочатку з правої, потім з лівої ноги)

Вміємо ми танцювати,
Носом правильно вдихати.
А тепер навчатись треба
Виконувати перекати! 

Діти стоять рівно і прямою виставляють праву ногу, ліва – позаду на відстані одного невеликого кроку. Важкість тіла по середині, руки висять вздовж тулуба.
Із вихідного положення перенести важкість тіла на передню ногу. На рахунок «раз» робимо «пружинку». Після цього передня нога в тій же позі тіла випрямляється в коліні – видих іде пасивно. Плавно, не зупиняючись, переносимо важкість тіла на задню ногу. 
На рахунок «два» робимо «пружинку». Одночасно передня нога, не згинаючись, привстає на носочок (на неї не спиратися) – вдих! Зразу після присідання задня нога випрямляється. Видох пасивний. І одразу знову переносимо важкість тіла на випрямлену передню ногу.
Норма: 4 рази по 4 рухи вдихи, не змінюючи положення ніг. Потім всю вправу повторити з іншим положенням ніг.

12. «Кроки» 

Передній крок або «Рок-н-рол»

І дорослі і малі –
«Рок-н-рол» танцюють всі.
В.П., як у вправі «Долоньки». На рахунок «раз» підняли зігнуту в коліні праву ногу, носок стопи «дивиться» в підлогу, на лівій нозі злегка присіли – вдих! Опустити праву ногу на підлогу; ліва нога в цей момент теж випрямляється в коліні – видих. Теж саме з лівої ноги.
Норма: 4 рази по 4 вдиху – руху.

Задній крок
На рахунок «раз» злегка присіли на лівій нозі, праву ногу (зігнуту в коліні) відвели назад і нібито «плеснули» себе правою п’яткою по сідниці – вдих! Зразу після цього обидві ноги випрямились (зайняли В.П.) – видих!
«Два» - злегка присіли на правій нозі, ліву зігнуту ногу відвели назад і «плеснули» лівою п’яткою – вдих!
Норма: 4 рази по 4 вдиху – руху.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
8
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!