Бібліотека

Картотека рухливих ігор для дітей раннього віку

Опис документу:
Ігри з ходьбою та бігом 1. Пташки в гніздечку 2. Коники 3. Миші й кіт 4. Діти і вовк 5. До ляльок у гості 6. По доріжці 7. Переступи через палицю 8. Доженіть мене 9. Пташки та автомобіль 10. Дітки маленькі ходять тихенько 11. Горобчики 12. Ведмедик 13. Зайчики та лисичка 14. Не спізнися 15. Сліпий Панас

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Ігри з ходьбою та бігом

1. Пташки в гніздечку

2. Коники

3. Миші й кіт

4. Діти і вовк

5. До ляльок у гості

6. По доріжці

7. Переступи через палицю

8. Доженіть мене

9. Пташки та автомобіль

10. Дітки маленькі ходять тихенько

11. Горобчики

12. Ведмедик

13. Зайчики та лисичка

14. Не спізнися

15. Сліпий Панас

Ігри з повзанням

16. Доповзи до брязкальця

17. У ворітця

18. Будь обережним

19. Мавпочки

Ігри з киданням та ловінням м’яча

20. М’яч у колі

21. Лови м’яч

22. Влуч у ворітця

23. Цілься краще

24. Гра з м'ячем

25. М’ячик по колу

26. Наздожени м’яча

27. Прокоти м’яча

Ігри з підстрибуванням

28. Через струмочок

29. Кролики

30. Зайці на галявинці

31. Гра з зайчиком

Ігри на орієнтування у просторі

32. Дзвіночок

33. Де лунає дзвіночок?

34. Знайди свій колір

35. Знайди прапорець

Ігри з різноманітними рухами

36. Жучки

37. Курочка та курчата

38. Курчатка

39. Діти і ведмедик

40. Котик

41. Гра в схованки

Мета: вчити дітей ходити і бігати врозсип, не наштовхуючись один на одного; привчати їх швидко діяти за сигналом вихователя, допомагати одні іншим.

Хід гри: діти сидять на стільчиках, розставлених в кутках кімнати. Це – гніздечка. За сигналом ведучого всі пташки вилітають на середину кімнати, розлітаються в різні боки, присідають, розшукуючи корм, знову літають, розмахуючи руками-крилами. За сигналом «Пташки, в гніздечка!» діти повертаються на свої місця.

Вказівки до проведення: вихователь стежить за тим, щоб діти-пташки діяли за сигналом: летіли від гніздечка щонайдалі й поверталися тільки до свого гніздечка.

Для гніздечок можна використовувати великі обручі, покладені на підлогу. Це можуть бути і кола, накреслені на землі, в яких діти присідають навпочіпки.

Вихователь вчить дітей бути уважними під час бігу. Діти привчаються поступатися місцем тим, хто біжить назустріч, щоб не зіштовхнутися; акуратно вистрибувати з гніздечок (обручів), контролювати власні рухи, враховуючи загальний темп гри.

Мета: привчати дітей рухатися один за одним, погоджувати рухи, не підштовхувати того, хто біжить попереду, навіть якщо він рухається не дуже швидко.

Хід гри: дітей об’єднують у пари за бажанням: один – коник, інший – кучер, який запрягає коника (надягає віжки) і їде майданчиком з однієї сторони в іншу і назад. Потім за пропозицією вихователя діти змінюють ролі, гра триває.

Вказівки до проведення: спочатку вихователь допомагає дітям надягти віжки і безпосередньо бере участь у грі в ролі кучера. Доцільно спочатку дібрати в пари приблизно однакових за рівнем рухової підготовки дітей.

Замість віжок можуть бути використані кольорові канати чи скакалки.

У міру того, як діти навчаться запрягати коника й акуратно їздити майданчиком, можна запропонувати влаштувати «стрибки» для кількох пар не тільки на майданчику, але й на прилеглій доріжці.

Мета: привчати дітей легко бігати на носках, не наштовхуючись один на одного; орієнтуватися в просторі, змінювати рухи за сигналом вихователя.

Хід гри: діти сидять на ослонах чи стільчиках. Це миші в нірках. З протилежного боку кімнати чи майданчика сидить кіт. Він засинає (заплющує очі), а миші розбігаються по всій кімнаті. Але нарешті кіт прокидається, потягується, нявкає і виходить на полювання. Миші швидко тікають і ховаються в нірках (займають свої місця). Пійманих мишей веде до себе. Коли всі сховаються, кіт ще раз проходить кімнатою, потім повертається на своє місце і знову засинає.

Вказівки до проведення: миші можуть вибігати з нірок тільки тоді, коли кіт заплющить очі й засне, а повертатися до нірок – коли кіт прокинеться і занявкає.

Вихователь стежить, щоб усі діти вибігали і розбігалися щонайдалі від своїх місць.

Нірками, крім стільців, можуть служити дуги для підлізання. Коли миші повертаються назад, вони можуть просто забігти за свій стільчик чи дугу і сховатися, присівши за ними.

Мета: вчити дітей виконувати рухи згідно зі словами; закріплювати вміння бігати у різних напрямках. Розвивати спритність, упевненість.

Хід гри: ділянка або кімната зображують ліс. Діти з вихователем збирають сунички. Дорослий, який зображує вовка, ховається.

Вихователь промовляє:

Ми сунички спілі

У лісі збирали.

На полянках, на горбочках

Смачненькі шукали.

Але раптом гілки хрусь… (пауза).

Діти, діти, поспішайте, вовк за дубом – всі тікайте!

Діти розбігаються, а вовк ловить.

Мета: привчати дітей дотримуватись вказаного напрямку, рухатися групою, організовано.

Хід гри: діти сидять на стільцях, розставлених уздовж однієї зі стін кімнати. Вихователь повідомляє дітям, що вони підуть зараз в гості до ляльок. Вона запитує дітей:

  • Де живуть наші ляльки?

Діти вказують на ігровий куточок.

  • Ходімо, діти, пограємось, тільки нікуди не заходитимо по дорозі, підемо прямо до ляльок.

Діти встають зі стільчиків і повільно, разом з вихователем ідуть провідати ляльок. Вони вітаються з ними, розмовляють. Дорослий каже:

  • Уже пізно, час додому.

Діти повертаються, ідуть і сідають на стільчики.

Вказівки до проведення: кілька ляльок перед початком гри потрібно розмістити й іншому місці кімнати. При повторенні гри діти їх проведуть.

Мета: вправляти дітей в ходьбі по обмеженій площині, розвивати відчуття рівноваги, спритності.

Хід гри: вихователь проводить на підлозі дві паралельні лінії (або кладе дві мотузки) завдовжки 2,5-3 м на відстані 35-30 см і каже дітям, що це вузька довга доріжка в лісі, якою вони підуть гуляти. Іти потрібно дуже обережно. Діти йдуть повільно один за одним, а потім повертаються по ній.

Вказівки до проведення: діти не повинні наступати на лінії чи мотузки, заважати одне одному, наштовхуватись на того, хто йде попереду.

Мета: привчати дітей під час ходьби не човгати ногами, піднімати їх вище. Розвивати вміння переступати через предмети, які трапляються на шляху.

Хід гри: покласти на підлогу посеред кімнати паралельно дві палиці на відстані 80-100 см. Попереду палиць з іншого боку кімнати поставити стілець і на сидіння покласти прапорець.

Дитина стає у 2-3 кроках від палиць обличчям до них. За вказівкою дорослого вона йде по першій палиці, переступає через неї, потім переступає через другу палицю, іде до стільця, бере прапорець, піднімає його вгору і рухає ним. Порухавши, кладе прапорець і повертається на своє місце. Завдання виконує наступна дитина.

Вказівки до проведення: якщо діти швидко і впевнено виконуватимуть вправу, можна її ускладнити: покласти на підлогу паралельно 4-6 палиць або кілька обручів і запропонувати дітям переступати через них.

Мета: навчати дітей бігати в одному напрямку, слухати сигнал вихователя і починати рухи за сигналом.

Хід гри: діти сидять на стільцях чи на лаві з одного боку кімнати чи майданчика. «Дожени мене», - каже вихователь і біжить на протилежний бік. Діти біжать за ним, прагнуть піймати педагога. Вихователь зупиняється, коли діти підбігають, каже: «Тікайте, тікайте, наздожену». Діти бігом повертаються на свої місця.

Вказівки до проведення: спочатку гру доцільно проводити з 4-6 дітьми, збільшуючи кількість до 10-12 дітей. Вихователь повинен не дуже швидко бігти, щоб діти наздогнали його. Коли малюки зайняли місце на стільцях, їх варто похвалити, відзначити, як добре вони бігають.

Мета: вчити дітей виконувати рухи згідно зі словами; закріплювати вміння імітувати повадки птахів, вчити дітей бігати в заздалегідь обумовлене місце. Виховувати уважність, сміливість.

Хід гри: діти біжать гуртом, як пташки, розвівши руки в боки і помахуючи ними, як крилами. Вихователь стоїть збоку і каже:

Пташечки маленькі, дружно полетіли

Всі літали, всі літали, крильцями махали.

Так вони літали, крильцями махали,

На стежинку сіли, зернятка клювали.

На слова «На стежинку сіли» діти присідають і постукують пальчиками (пташки клюють зернята).

Пташки клюють ще деякий час після закінчення слів вихователя. Потім вихователь, тримаючи в руках обруч, або серсо, як кермо автомобіля, біжить у напрямку до «пташок», промовляючи «бі-бі». Діти тікають від автомобіля і біжать в заздалегідь обумовлене місце кімнати – "гніздечко".

Роль автомобіля можна доручати дитині або кільком дітям.

Згодом можна запропонувати дітям стрибати, просуваючись уперед, зістрибувати з пеньочків або низької колоди не вище 15см.

Мета: привчити дітей ходити тихо, навшпиньках.

Хід гри: Діти ідуть зграйкою разом з вихователем в одному напрямку. Раптом вихователь каже: „А тепер побачимо, хто з вас уміє ходити тихо-тихо, навшпиньках” (показує, як потрібно йти).

Діти піднімаються навшпиньки і прагнуть пройти якомога тихіше. Вони продовжують йти в тому напрямку, в якому йшли раніше. Потім вихователь непомітно відходить у бік і каже: „А тепер усі біжіть до мене”. Діти біжать до вихователя. Вихователь хвалить тих, хто старанно і добре виконав вправу.

Вказівки до проведення: деякі діти під час ходьби навшпиньках неприродно пригинають голову, втягуючи її в плечі. Їм здається, що вони в цьому випадку тихіше йдуть. Потрібно стежити за цим, вказуючи дітям на помилки і виправляти їх.

Ходьба навшпиньках корисна для фізичного розвитку дитини, оскільки укріплює стопу. Однак не слід втомлювати дітей надмірно тривалими виконаннями цієї вправи. Гра повторюється 3-4 рази.

Мета: вчити дітей виконувати рухи згідно зі словами; закріплювати вміння імітувати повадки птахів, вчити дітей бігати врозтіч та у заздалегідь обумовлене місце. Виховувати уважність, сміливість.

Хід гри: діти-горобчики сидять на стільчиках (у гніздечках) і сплять. На слова вихователя:

В гнізді горобчики живуть, вранці з сонечком встають.

Діти розплющують очі й голосно співають:

Чик-чирик, чик-чирик, свою пісеньку ведуть.

Після цього діти розбігаються по кімнаті. На слова вихователя: «В гніздо полетіли», - повертаються на місця.

Мета: вчити дітей виконувати рухи згідно зі словами; вчити дітей бігати вроздріб та в заздалегідь обумовлене місце. Виховувати уважність, сміливість.

Хід гри: роль ведмедя спочатку виконує хтось із дорослих:

Якось ми у ліс ходили і ведмедика зустріли

На горбочку він лежав, під ялиночкою спав.

Круг ведмедика ходили, вайлуватого будили,

Прокидайся-но, вставай і маляток доганяй.

Після цих слів «ведмедик» ловить дітей, які тікають.

Мета: вчити дітей виконувати рухи згідно зі словами; закріплювати вміння імітувати повадки тварин, бігати урозтіч та присідати. Виховувати уважність.

Хід гри: діти-зайчики сидять на стільчиках. Осторонь від них – «лисичка». Вихователь співає:

Сірі зайчики сидять, довгі вушка в них стирчать.

Ось такі вушка, малі сірі вушка.

Діти слухають і, приклавши долоні до вушок, показують, які довгі вушка у зайчиків. Вихователь співає, або промовляє слова:

Бігають зайчата, гарні стрибунята.

Ось такі зайчата, гарні стрибунята!

"Зайчики" вільно бігають по кімнаті. Під кінець куплета присідають. Вихователь співає:

В лісі лис ганяє, стрибунят шукає.

Ой біжіть, зайчата, гарні стрибунята!

"Зайчики" тікають, "лисичка" біжить за ними.

Мета: вчити дітей діяти за сигналом швидко, привчати їх орієнтуватися в просторі, розвивати спритність.

Хід гри: вихователь розкладає на підлозі по колу кубики (невеликі кільця чи брязкальця). Діти стають біля кубиків. За сигналом вихователя вони розбігаються по всій кімнаті, за сигналом «Не спізнися!» біжать до кубиків.

Вказівки до проведення: спочатку діти можуть підбігати до будь-якого вільного кубика, поступово вони звикають займати своє місце. Після сигналу «Не спізнися!» вихователь біжить разом з дітьми, роблячи вигляд, що хоче взяти кубик. Якщо діти швидко займуть свої місця, вихователь має похвалити їх.

Під час гри вихователь стежить, щоб діти якнайдалі тікали від кубиків, не наштовхувалися один на одного, допомагали один одному знайти свій кубик, коли пролунає сигнал.

Мета: привчати діяти за сигналом, орієнтуватися у просторі; бігати не наштовхуючись одне за одного. Виховувати витримку.

Хід гри:

вихователь зав’язує собі очі. Він є Панас. Діти промовляють:

Панас, Панас, лови швидше нас.

Діти тікають, а Панас їх ловить.

Мета: удосконалювати в дітей навички повзання, зацікавлювати дітей виконанням руху.

Хід гри: діти сидять на стільчиках, поставлених уздовж стіни чи майданчика. Перед дітьми, на відстані близько 4-х метрів від них, на підлозі лежить брязкальце. Вихователь викликає дитину, пропонує їй навколішках доповзти до брязкальця, взяти його, встати і поторохтіти. Потім брязкальце покласти на підлогу і повернутися назад. Завдання виконують почергово.

Вказівки до проведення: у грі можуть брати участь одночасно кілька дітей, тоді готується і кілька брязкалець. Завдання викликає в дитини прагнення швидко доповзти до мети. В такому випадку часто знижується якість виконання. Тому вихователю необхідно звернути увагу не на швидкість, а на якість.

Діти, які сидять на стільцях, перед початком гри хором промовляють: „Раз, два, три – повзи!” – і радісно плескають в долоні, коли дитина закінчила вправу. Таким чином, уся група активно спостерігає за ходом гри. Повзання відбувається у зігнутому положенні тіла.

Після цього бажано провести вправу на випрямлення, наприклад, покласти м’яч в сітку, підвішену на рівні зросту дитини, накинути кільце на палицю, яку тримає вихователь.

Мета: навчити дітей пролізати під перешкодою, не зачепивши її. Виховувати уважність.

Хід гри: діти сидять на стільчиках або на лаві. Попереду на відстані 4-5 метрів розміщена стійка з підвищеною на рівні зросту дитини сіткою; біля стійки на підлозі лежить м’яч. На середині шляху від дітей до стійки ( на відстані 2,5 м) стоїть дуга – „ворітця”. Вихователь викликає дитину і пропонує навколішки доповзти до дуги, підлізти під неї, підповзти до м’яча, встати, підняти м’яч двома руками й опустити його в сітку.

Вказівки до проведення: Дітей слід вчити підлізати і пролізати різними способами – проповзти навколішки, пройти під перешкодою, пригнувшись, але не торкаючись землі.

Мета: вправляти дітей у повзанні по обмеженій і при піднятій над підлогою поверхні. Виховувати сміливість.

Хід гри: діти сидять на стільцях, поставлених уздовж гімнастичної лави. За вказівкою дорослого вони підходять по одному до кінця лави, стають на неї, спираючись на руки і коліна і проповзаючи до кінця лави, тримаючись за краї. На кінці лави дитина встає і сходить з неї.

Вказівки до проведення: вихователь притримує дитину. Вправу можна виконувати і на похилій дошці, покладеній на підлогу, вгору й униз.

(„За горіхами”, „Мисливці”, „Піймаймо пташку”)

Мета: розвивати в дітей навички лазіння, виховувати сміливість і спритність.

Хід гри: вихователь пропонує по одному чи по двоє підійти до гімнастичної стінки, стати обличчям до неї і вилізти на 3-4 рейку. Інші діти спостерігають, як мавпочки збирають фрукти.

Вказівки до проведення: використати наголовники. Коли діти почнуть впевнено залазити на драбину, спускатися з неї, потрібно ускладнити завдання, запропонувавши їм перебиратись із прольоту на прольот стінки (з дерева на дерево).

Вправи на лазіння одноманітні, тому слід змінювати назву гри: „За горіхами”, „Мисливці”, „Піймаймо пташку”.

Мета: удосконалювати навички відштовхування м’яча під час котіння.

Хід гри: діти сідають в коло і котять м’яч один одному.

Вказівки до проведення: дорослий стоїть поза колом і підказує, кому котити м’яч, пояснює, що м’яч потрібно відштовхувати двома руками, підказує, як краще це зробити, подає м’яч, якщо він викотився з кола.

Мета: навчити дітей кидати м’яч у певному напрямку і ловити м’яч у повітрі.

Хід гри: діти стають у коло. Вихователь з великим м’ячем у руках (діаметр 18-20 см) стоїть у центрі й каже: «Іро, лови м’яч!». Потім кидає його дівчинці. Та ловить і кидає назад.

Вказівки до проведення: вихователь стежить, щоб діти енергійно кидали м’яч двома руками знизу, а ловили його, злегка витягуючи руки вперед і хапаючи м’яч кистями, не притискаючи до грудей.

Мета: розвивати елементарні навички влучення в ціль, учити дітей оцінювати відстань між предметами.

Хід гри: діти сидять на лаві. По черзі вони встають, підходять до позначеного місця, попереду якого на відстані 2-3-х кроків стоять ворітця (дуга). Дитина нахиляється, бере м’яч, прокочує його, прагнучи влучити у ворітця. Прокотивши 3-4 м’ячі, дитина йде і збирає їх. Завдання виконує наступний.

Вказівки до проведення: м’яч можна відштовхувати однією або двома руками. Коли діти навчаться влучати у ворітця, можна ускладнити гру – збивати кеглі.

(«Збираємо шишки для білочки» (метання шишок), «Накидаємо камінчики у воду» (метання камінчиків))

Мета: розвивати окомір, спритність, координацію рухів під час метання.

Хід гри: діти стають у коло; кожна дитина тримає у руці маленький м’ячик або мішечок з піском. У центрі кола, на відстані 1-2 метрів від дітей стоїть корзина. За сигналом діти кидають предмети, які тримають у руках, у корзину. Підходять до неї, забирають предмети, гра повторюється.

Вказівки до проведення: у грі одночасно беруть участь 8-10 дітей. Якщо дитина не влучила у ціль, вона піднімає лише свій предмет. Дітям можна показати метання від плеча і знизу. Метати краще у задану ціль, тому це гра: «Збираємо шишки для білочки» (метання шишок), «Накидаємо камінчики у воду» (метання камінчиків).

Мета: привчати діяти за сигналом, орієнтуватися у просторі; виконувати рухи з м’ячем. Виховувати витримку та уважність.

Хід гри: діти стоять півколом. Вихователь співає пісеньку, називаючи ім'я дитини.

Валю, ти сховай мерщій м’яч великий, голубий.

М’ячик цей ми всі знайдемо, і тобі ми принесемо.

Дитина підходить і бере м’яч. Всі діти відвертаються або заплющують очі, а вихователь з дитиною ховає м’яч, а діти його шукають.

Мета: привчати дітей розміщуватися по колу; розвивати вміння передавати м’яч одне одному. Виховувати наполегливість та уважність.

Хід гри: всі діти встають в коло на відстані витягнутих рук одне від одного. Один із гравців одержує м’яч і передає його другому, третьому (по колу). Поступово швидкість передачі зростає. Кожний намагається впіймати м’яч.

Вказівки до проведення: дитина, яка опустила м’яч або кинула його неправильно, підтримується словами вихователя: «У Дмитрика все вийде, спробуй ще». Якщо в дитини знов не виходить, вихователь допомагає передати м’яч іншій дитині.

Мета: розвивати вміння зберігати під час ходьби і бігу напрямок, змінювати його залежно від ситуації; привчати дітей бігати в різних напрямках, не наштовхуючись одне на одного; ловити м’яч; розвивати увагу й витримку.

Хід гри: діти розташувалися на всій площині, граються, хто з ким хоче. Вихователь підкликає кількох дітей, вона кидає м’яча на підлогу. Так почергово кидає всі м’ячі. Вони котяться по підлозі в різних напрямках. Діти біжать за м’ячами, ловлять їх і приносять вихователю. Вихователь знову кидає м’ячі, але уже в інших напрямках.

Вказівки до проведення: в грі одночасно можуть брати участь 8-10 дітей. Замість м’яча можна використовувати гумові кільця або мішечки , наповнені ватою.

Мета: навчати дітей прокочувати м’яч в потрібному напрямку.

Хід гри: діти сідають на підлогу, утворюючи коло; вихователь з м’ячем стоїть у центрі. Вона котить м’яч кожній дитині по черзі. Діти ловлять м’яч і котять його назад.

Вказівки до проведення: коли діти добре ознайомляться з грою, в центрі може бути дитина. Сидячи на підлозі, малюки тримають ноги нарізно або схрестивши перед собою.

Мета: розвивати в дітей відчуття рівноваги, спритності.

Хід гри: на підлозі лежить дошка (завширшки 25-30 см, завдовжки 2-2,5 м). Це місток через річку (струмочок). На „протилежному березі” струмочка ростуть квіти – маки, волошки, ромашки (на килимку розкидані кольорові клаптики). Діти переходять на протилежний берег струмка, збирають квіти (збираючи клаптики, присідають, нахиляються), потім повертаються додому. Гра повторюється 3-4 рази.

Вказівки до проведення: вихователь стежить за тим, щоб діти йшли саме по містку, промовляючи: „Струмочок швидкий, глибокий, потрібно йти обережно, щоб не замочити ніг”.

Мета: вчити дітей стрибати на двох ногах, просуваючись уперед, пролазити під ніжками стільців, розвивати спритність, упевненість.

Хід гри: з одного боку кімнати півколом розставлено стільці, сидіннями всередину. Це клітки кроликів. З іншого боку – будинок сторожа. Посередині розташована галявина, на яку кроликів випускають гуляти. Діти (по двоє або по троє) стають позаду стільців, за вказівкою вихователя вони сідають навпочіпки – кролики сидять у клітках. Вихователь – сторож підходить до кліток і випускає кроликів на галявину. Діти проповзають під стільцями, а потім стрибають, просуваючись уперед усією галявиною. За сигналом вихователя «Біжить у клітки!» кролики повертаються на свої місця, знову проповзаючи під стільцями.

Вказівки до проведення: вихователь має стежити за тим, щоб діти, проповзаючи під стільцями, намагалися не зачіпати їх спинами.

Замість стільців можна використовувати дуги для під повзання та інші снаряди.

Мета: вчити дітей діяти за сигналом, привчати їх орієнтуватися в просторі, вчити дітей стрибати на двох ногах, бігати до визначеного об’єкта, розвивати спритність.

Хід гри : у кімнаті або на ділянці виділяється галявинка. На слова вихователя: «На полянці в лісі зайчики збирались» – діти ідуть на галявинку. Вихователь виразно промовляє, а діти імітують рухи:

Зайчику, пострибай, веселіше пострибай,
лапками помахай, на травичку (сніжок) впади,
відпочинь і полежи. Відпочив?

Тепер стрибни, й до ялиночки біжи
і назад мерщій скачи.

Вказівки до проведення: найкраще гру проводити в природних умовах, коли діти падають у справжню траву або сніг.

Мета: вчити дітей бігати, стрибати в різних напрямках, імітуючи «зайчика». Розвивати спритність.

Хід гри: діти сидять півколом. Вихователь бере в руки зайчика, з ним підходить до дитини і співає пісеньку або промовляє слова, називаючи ім'я дитини.

Зайчик до Сашка підбіг, біля нього скік та скік.

Скік-скок, скік-скок, дожени мене, дружок.

Після слів «Дожени мене, дружок» вихователь із зайчиком тікає, а дитина доганяє її (ускладнення – дитина стрибає).

Мета: вчити дітей бігати по колу, орієнтуватися у просторі. Виховувати дружні стосунки, уважність.

Хід гри: діти сидять на стільчиках, розставлених півколом. Вихователь сидить обличчям до дітей. В однієї дитини в руках дзвіночок. Вихователь промовляє, а дитина імітує рухи:

Із дзвіночком я біжу,

усіх діток веселю,

Я дзвіночок тьоті дам

і на місце сяду сам.

На ці слова дитина з дзвіночком оббігає ззовні дітей, які сидять півколом, віддає дзвіночок вихователю і сідає на своє місце. Потім вихователь віддає дзвіночок другій дитині, гра триває.

Вказівки до проведення: якщо дитина не встигла оббігти півколо, поки звучить текст, вихователь двічі повторює перші два рядки:

Я дзвіночок Олі дам і на місце сяду сам.

Пізніше діти передають дзвіночок один одному, а вихователь називає у вірші ім’я дитини, якій має бути переданий дзвіночок.

Мета: вчити дітей орієнтуватися на звук, визначати на слух, звідки пролунав звук, рухатися у напрямку звуку; привчати діяти за сигналом, рухатися, не наштовхуючись один на одного; вчити дітей знаходити певний предмет.

Хід гри: діти сидять або стоять з одного боку кімнати. Вихователь просить їх відвернутися до стіни й не повертатися. У цей час помічник вихователя з дзвіночком ховається від них, наприклад, за шафу.

Вихователь пропонує дітям послухати, де лунає дзвіночок, і знайти його. Діти повертаються і йдуть на звук, знаходять його, потім збираються біля вихователя. Тим часом помічник переходить в інше місце, гра триває.

Вказівки до проведення: діти не мають дивитися, куди ховається дорослий із дзвіночком. Для цього вихователь збирає їх навколо себе і відвертає їхню увагу. Дзвонити в дзвіночок потрібно спочатку тихо, потім голосніше.

При багаторазовому повторенні гри, наприкінці року, можна доручити дитині ховатися і дзвонити дзвіночком.

Мета: вчити дітей діяти за сигналом швидко, привчати їх орієнтуватися в просторі, розвивати спритність.

Хід гри: вихователь роздає дітям прапорці трьох-чотирьох кольорів: червоні, сині, жовті, зелені. Діти з прапорцями одного кольору стоять у різних місцях кімнати біля прапорів відповідного кольору. Після слів вихователя «Ідіть гуляти» діти розходяться на майданчику (кімнаті) у різні боки. Коли вихователь каже «Знайди свій колір», діти збираються біля прапора відповідного кольору.

Вказівки до проведення: замість прапорців кожній дитині можна дати квадратики, кружечки різного кольору, за якими вони знаходитимуть свій прапор.

Вихователь стежить, щоб діти відходили якнайдалі від своїх прапорів, розходилися по всьому майданчику (кімнаті).

Мета: привчати діяти за сигналом, рухатися, не наштовхуючись один на одного; вчити дітей знаходити певний предмет.

Хід гри: діти сидять на стільцях з одного боку кімнати, зали чи майданчика. Вихователь просить їх заплющити очі, а сам у цей час розкладає прапорці в різних місцях кімнати. Потім він каже: «Шукайте прапорці». Діти розплющують очі, ходять по кімнаті, шукають. Ті, хто знайшов прапорець, підходять до вихователя. Коли всі діти знайдуть по одному прапорцю, вихователь пропонує пройти з ними кімнатою, потім знову збирає прапорці й розкладає їх. Гра повторюється.

Вказівки до проведення: замість прапорців можуть бути й інші дрібні предмети: кубики, брязкальця. Предметів має бути стільки, скільки й дітей. Краще якщо прапорці або кубики будуть одного кольору, в іншому випадку дитина вибирає той, який їй більше подобається, викликаючи невдоволення у решти дітей. Розкладати прапорці чи предмети потрібно так, щоб малюки не дуже довго їх шукали і легко могли дістати.

Мета: вчити дітей діяти за змістом віршованого тексту, вчити дітей бігати в різних напрямках, імітуючи «жучка», укріплювати вестибулярний апарат дитини засобом кружляння навколо себе, закріплювати вміння присідати.

Хід гри На мелодію української пісні «По дорозі жук»:

Ось летять, летять жучки,

Крильцями тріпочуть - (діти бігають, тріпаючи кистями рук)
Покружляли, покружляли,

Танцювати хочуть.(діти кружляють)
По дорозі жук, жук,
По дорозі чорний,
Подивіться ви на нього,
Який він моторний.(виконують пружинку)
По дорозі пробіжить
І на спину ляже,
Догори підніме лапки,
Танець нам покаже.(діти падають на спину і тріпають ніжками)
По доріжці жук, жук,
По доріжці чорний,
Упіймаю я жука,(вихователь робить вигляд, що ловить жучків,
Хоч він і моторний.(діти розбігаються).

Мета: вчити дітей виконувати рухи згідно зі словами; закріплювати вміння імітувати повадки птахів, вчити дітей бігати в різних напрямках, стрибати, кружляти навколо себе. Виховувати дружні стосунки з однолітками.

Хід гри: діти виконують рухи під читання вірша вихователем:

По доріжці курочка ходила, маленьких діточок учила:

Підніміть крильця, усміхніться, сонечку ясному поклоніться.

Не сваріться, помиріться,

Пострибайте весело, покрутіться.

мої любі діти, грайтесь, розбігайтесь!

А як буде яструб близько, – до мене збігайтесь.

Мета: вчити дітей виконувати рухи згідно зі словами; закріплювати вміння імітувати повадки птахів, вчити дітей бігати в різних напрямках, стрибати, кружляти навколо себе. Виховувати дружні стосунки з однолітками.

Хід гри: діти виконують рухи під читання вірша вихователем

Насадила бабусенька Діти присіли, повторюють слова
Куряток громадку;«ціпу-ціпу, ціпу-ціпу», встають.
Ціпу-ціпу, ціпу-ціпу:
Вилізли курчатка.
Їх щодня гарненько Стукають пальчиком по коліну, ніби
Бабця доглядала,дзьобають зерно.
Тю-тю, тю-тю, тю-тю,
Їсти насипала.
Ой, радіє бабусенька Діти бігають врозтіч.
Що ростуть курчатка,
Буде ж, буде в мене
Куряча громадка.
Виросли моторні і біленькі, й чорні;Діти встають на пальчики,
Ко-ко, ко-ко, ко-ко,підтягуються вгору, показуючи,
Курочки проворні. які великі.

Мета: вчити дітей виконувати рухи згідно зі словами; закріплювати вміння бігти в одному напрямку, імітувати повадки тварин; виховувати дружні стосунки з однолітками.

Хід гри: діти ходять по кімнаті чи ділянці. Раптом з'являється помічник вихователя з ведмедиком в руці й «ричить, як ведмедик». Діти разом з вихователем тікають, вихователь може накрити дітей марлевою серветкою.

Ведмідь: - Десь тут дітки були?

Вихователь: - Нема тут діток, ведмедику.

Няня: - А хто тут?

  • Це котенята.

  • А чому вони не нявкають?

Діти нявкають, як киці.

  • Кошеняток мені не потрібно. Іде.

Діти встають і стрибають (бігають, танцюють).

Знову з’являється ведмедик. Відбувається розмова ведмедика з вихователем. Тепер діти зображають собачок. При повторенні гри діти можуть бути кізочками та іншими тваринами.

Мета: вчити дітей виконувати рухи згідно зі словами; закріплювати вміння імітувати повадки тварини, підстрибувати на місці.

Хід гри: котик в середині кола ходить, імітуючи рухи. Роль кота спочатку виконує вихователь. Діти виконують рухи згідно зі словами.

Ходить котик по кімнаті, в нього тапочки на ваті.

Позіхав байдуже, спати хоче дуже.

Скочив котик на подушку, водить лапкою по вушку,

Вигинає спинку, лапки на годинку,

А тим часом миші сходу по кімнаті роблять шкоду:

Брязкальцями брязкають, киці спати не дають.

Як підскочив кіт у гору, повтікали миші в нору

Та сюди, та туди, повтікали від біди.

Мета: привчати діяти за сигналом, орієнтуватися у просторі; вчити дітей знаходити певний предмет, виконувати танцювальні або загальнорозвиваючи рухи за показом вихователя та самостійно. Виховувати витримку.

Хід гри: діти ховаються, а вихователь шукає їх, співає або каже:

По кімнаті я ходжу, діток не знаходжу,
Ну куди ж мені іти, діточок своїх знайти?
Зараз дудочку дістану і на дудочці зіграю.
Всі почують, прибіжать і в таночок поспішать.

Вказівки до проведення: наспівуючи або

промовляючи другий куплет, вихователь підходить до столу, на якому лежить дудочка, бере її і грає. Діти вибігають і танцюють або виконують різні рухи разом з вихователем.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.