Картка 1. Ступінь окиснення

Опис документу:
Ступінь окиснення — це умовний заряд атома в речовині, який виник би на атомі за умови, що спільні електронні пари повністю змістилися б до більш електронегативного атома. Ступінь окиснення, на відміну від валентності, може мати позитивне, негативне і нульове значення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Картка 1. Ступінь окиснення

Прізивще та імя учня……………………клас………

Ступінь окиснення — це умовний заряд атома в речовині, який виник би на атомі за умови, що спільні електронні пари повністю змістилися б до більш електронегативного атома.

Ступінь окиснення, на відміну від валентності, може мати позитивне, негативне і нульове значення. Це значення зі знаком плюс чи мінус перед арабською цифрою зазначається над символом елемента або римською цифрою без знака у дужках після назви елемента. Наприклад:
+1    -2     0
Na, O,  Н2,
де ступені окиснення Натрію +1, Оксигену -2, Гідрогену 0; або Ферум(ІІІ), Купрум(ІІ), Нітроген(V) тощо.

Якщо сполука бінарна, то один із елементів має позитивний ступінь окиснення, а інший — негативний. Так, у більшості сполук Гідроген має ступінь окиснення +1, а Оксиген -2. Наприклад, у формулі води:
+1 -2
Н2O.

САМОСТІЙНА РОБОТА

ВАРІАНТ 1

Прізвище, ім’я учня…………………………..клас ……………

Визначте ступені окиснення у сполуках (за 24 правильні формул по 0,5 балів=12балів)

Li2O, ZnI2, AlI3, O3, MgSO4, Mg3N2, Ca(NO3)2, MgSiO3, NH4OH, NaBr, NH3, KBr, XeO4, SO4 2- , PO43-, SiO2, F2, LiOH, Cs2SO4, H3BO3, BaSiO3, Al2(SO3)3, CH4, CO.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.