Календарно-тематичне планування з трудового навчання у 3 класі

Трудове навчання

Для кого: 3 Клас

03.08.2018

4358

275

1

Опис документу:
Календарний план складено відповідно до навчальної програми з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою. 1–4 класи. — К. : Вид. дім «Освіта», 2012. Орієнтовано на підручник В. Сидоренка, Н. Котелянець, О. Агєєвої
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ

За підручником В. Сидоренка, Н. Котелянець, О. Агєєвої

І семестр

15 уроків (1 година на тиждень)

№ уроку

Тема уроку

Дата проведення

Корекція

1.

Вступ. Робота із пластиліном. Вироби об’ємної форми. Рельєф. Барельєф. Послідовність виготовлення об’ємних виробів із пластиліну. Практична робота: виготовлення із пластиліну барельєфних форм.

2.

Робота із пластиліном. Вироби об’ємної форми. Об’ємна фігура. Послідовність виготовлення об’ємних виробів із пластиліну. Практична робота: виготовлення із пластиліну об’ємних сюжетних композицій.

3.

Комбінування природних і пластичних матеріалів. Послідовність дій під час виготовлення виробів із природних матеріалів і пластиліну. Практична робота: виготовлення виробів із природних матеріалів і пластиліну.

4.

Комбінування природних і пластичних матеріалів. Послідовність дій під час виготовлення виробів із природних матеріалів і пластиліну. Практична робота: виготовлення виробів із природних матеріалів і пластиліну.

5.

Витинанка. Загальні відомості про техніку виготовлення витинанок. Послідовність робіт під час виготовлення виробів технікою витинанки. Прийоми роботи інструментами. Практична робота: виготовлення силуетної витинанки «Ажурний метелик».

6.

Витинанка. Послідовність робіт під час виготовлення виробів технікою витинанки. Прийоми роботи інструментами. Практична робота: виготовлення ажурних витинанок у квадраті та крузі; виготовлення витинанки «Дерево життя».

7.

Мозаїка. Загальні відомості про виготовлення мозаїки. Основні прийоми роботи та послідовність виконання мозаїки. Практична робота: виготовлення мозаїки з паперу. Тематичне оцінювання з теми «Робота із пластиліном. Витинанка».

8.

Мозаїка. Торцювання (контурне). Основні прийоми роботи та послідовність виконання мозаїки технікою торцювання. Практична робота: виготовлення мозаїки технікою торцювання.

9.

Мозаїка із природних і штучних матеріалів. Основні прийоми та послідовність виготовлення мозаїки із природних та штучних матеріалів. Практична робота: створення мозаїки з природних і штучних матеріалів.

10.

Мозаїка із природних і штучних матеріалів. Основні прийоми та послідовність виготовлення мозаїки із природних та штучних матеріалів. Практична робота: створення вази для квітів у техніці мозаїки з природних і штучних матеріалів.

11.

Оригами Виготовлення об’ємних виробів технікою оригамі. Інструменти і пристосування для роботи в техніці оригамі. Практична робота: створення об’ємних виробів технікою оригамі «Пташина родина», «Голуб».

12.

Оригамі Модульне оригамі. Виготовлення об’ємних виробів технікою оригамі. Практична робота: створення композиції з модулів «Трилисник».

13.

Квілінг. Загальні відомості про техніку квілінг. Основні прийоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою квілінг. Практична робота: виготовлення новорічної прикраси «Зимова квітка» технікою квілінг.

14.

Проект «Майстерня Діда Мороза».

15.

Підсумковий урок за І семестр. Тематичне оцінювання з теми «Мозаїка. Оригамі».

ІІ семестр

15 уроків (1 година на тиждень)

№ уроку

Тема уроку

Дата проведення

Корекція

16.

Квілінг. Загальні відомості про техніку квілінг. Основні прийоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою квілінг. Практична робота: виготовлення новорічної прикраси «Зимова квітка» технікою квілінг.

17.

Квілінг. Основні прийоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою квілінг. Практична робота: виготовлення фігурок тварин технікою квілінг.

18.

Робота з текстильними волокнами та нитками. Властивості текстильних волокон та ниток. Особливості з’єднання та правила різання текстильних ниток і волокон. Практична робота: виготовлення іграшок з ниток.

19.

Аплікація з тканини. Види та властивості тканин. Використання тканин. Прийоми різання тканин та особливості їх з’єднання з папером. Безпека праці. Практична робота: виготовлення аплікації з використанням тканини «Поважна киця та грайливе кошеня».

20.

Аплікація з тканини. Прийоми різання тканин та особливості їх з’єднання з папером. Безпека праці. Практична робота: виготовлення аплікації з використанням тканини «Совеня».

21.

Виготовлення об'ємних фігур із дроту. Прийоми роботи з м’яким дротом (одножильний дріт), його згинання при конструюванні виробів. Вимірювання заготовок необхідної довжини та різання. Скручування дроту. Практична робота: виготовлення «Дротяного дерева» технікою вигинання та скручування.

22.

Виготовлення об’ємних фігур з дроту. Прийоми роботи з м’яким дротом. Практична робота: виготовлення метелика з дроту.

23.

Бісероплетіння. Особливості виготовлення виробів із бісеру. Матеріали для бісероплетіння. Послідовність виконання операцій нанизування бісеру на основу. Практична робота: виготовлення ланцюжка (ґердану) «у хрестик» з бісеру.

24.

Бісероплетіння. Особливості виготовлення виробів із бісеру. Послідовність виконання операцій нанизування бісеру на основу. Практична робота: виготовлення ланцюжка «кільця» з бісеру. Тематичне оцінювання з теми «Квілінг. Аплікація з тканини. Об’ємні фігури з дроту. Бісероплетіння».

25.

Декорування виробів. Способи декорування виробів. Орнамент. Писанка як один із символів України. Декорування писанок. Практична робота: виготовлення аплікацій писанки-витинанки.

26.

Декорування виробів. Способи декорування виробів. Орнамент. Писанка як один із символів України. Декорування писанок. Практична робота: декорування писанки.

27.

Самообслуговування. Культура харчування. Правила поведінки за столом. Сервірування святкового столу. Складання серветок. Практична робота: складання серветок для сервірування святкового столу.

28.

Самообслуговування. Одяг і взуття. Оздоблення одягу та взуття. Вишивка. Інструменти і матеріали для вишивки. Послідовність оздоблення виробів вишивкою. Практична робота: виготовлення серветки з бахромою.

29.

Самообслуговування. Вишивка. Інструменти і матеріали для вишивки. Послідовність оздоблення виробів вишивкою. Практична робота: виготовлення найпростішого виду мережки «одинарний стоівпчик».

30.

Виготовлення й оздоблення виробів об’ємної форми. Виготовлення об’ємних виробів з коробок, упаковок та самостійно виготовлених об’ємних деталей. Оздоблення виготовлених виробів. Практична робота: виготовлення іграшок на основі циліндра або конуса.

Виготовлення й оздоблення виробів об’ємної форми. Виготовлення об’ємних виробів з коробок, упаковок та самостійно виготовлених об’ємних деталей. Оздоблення виготовлених виробів відомими техніками та матеріалами. Практична робота: виготовлення підставки для ручок і олівців.

Екскурсія. Екскурсія до шкільної майстерні. Ознайомлення (без входу до небезпечної зони) та фіксація засобами відео- та фототехніки виробничої діяльності працівників підприємстві. Обговорення результатів екскурсії.

Проект «Подарунки до весняних свят». Тематичне оцінювання з теми «Декорування виробів. Самообслуговування. Виготовлення й оздоблення виробів об’ємної форми». Підсумок за рік.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.