Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості використання арттерапевтичних технік у роботі з дошкільниками
»

Календарно-тематичне планування з астрономії для 11 класу на 2021-2022 н.р.

Астрономія

Для кого: 11 Клас

08.08.2021

346

53

0

Опис документу:
Календарно-тематичне планування з астрономії для 11 класу на 2021-2022 н.р. складено відповідно до програми АСТРОНОМІЯ. Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів (рівень стандарту — 1 година на тиждень у 11 класі; профільний рівень — 2 години на тиждень у 10 та 11 класах), авторський колектив під керівництвом Яцьків Я. Я
Перегляд
матеріалу
Отримати код

«ПОГОДЖЕНО»

заступник директора з нвр

_________ ___________________

«____»__________ 2021 р.


«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Директор____________________

_________ __________________

«_____»___________ 2021 р.


Календарно-тематичне планування

з астрономії

для учнів 11 класу

на 2021 – 2022 н.р.

вчителя фізики

______________________________________Обговорено на засіданні МО

_____________________________________________________________

Протокол № _______ від _________________________

Голова МО _______________________________________

Перелік програм відповідно до яких складено

календарно-тематичне плануванняПредмет

Клас

Назва навчальної програми, автори

Видавництво, рік видання

Документ, яким затверджено програму

Астрономія

11

АСТРОНОМІЯ

Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів(рівень стандарту—1 година на тиждень у 11 класі;профільний рівень —2 години на тиждень у 10 та 11 класах)

Сайт МОН


11 КЛАС

Усього 35 годин

1 год на тиждень, у І семестрі – 16 год, у ІІ семестрі – 19 год

п/п

Назва теми

К-ть годин за програмою

К-ть годин фактично

К-ть контрольних робіт

І.

Вступ. Предмет астрономії. Її розвиток і значення в житті суспільства. Короткий огляд об’єктів дослідження в астрономії.

-------

2

---

ІІ.

Небесна сфера. Рух світил на небесній сфері

-------

3

----

ІІІ.

Методи та засоби астрономічних досліджень

-------

5

1

ІV.

Наша планетна система

-------

5 год. + 1 год. НП

1

V.

Сонце — найближча зоря

--------

2

------

VІІ.

Зорі. Еволюція зір

--------

5 год. + 1 год. НП

1

VІІІ.

Наша галактика

-------

2

------

ІХ.

Будова і еволюція Всесвіту

-------

2

------

Х.

Життя у Всесвіті

--------

3 + 2 год. НП + 2 ПР

1

Усього

35

35

4у/п

Дата проведення

Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності здобувачів освіти

Зміст навчального матеріалу

Завдання під час дистанційного навчання

Дата виконання

І семестр

І. Вступ. Предмет астрономії. Її розвиток і значення в житті суспільства. Короткий огляд об’єктів дослідження в астрономії. (2 год.)

Тема 1. Вступ. Предмет астрономії. Її розвиток і значення в житті суспільства. Короткий огляд об’єктів дослідження в астрономії. (2 год.)

1Астрономія — фундаментальна наука, яка вивчає об’єкти Всесвіту та Всесвіт в цілому. Галузі астрономії. Зв’язок астрономії з іншими науками. Історія розвитку астрономії.2Псевдонауковість астрології та її завбачень. Значення астрономії для формування світогляду та культури людини. Об’єкти дослідження та просторово-часові масштаби вастрономії.ІІ. Небесна сфера. Рух світил на небесній сфері (3 год.)

Тема 2. Небесна сфера. Рух світил на небесній сфері (3 год.)

3Небесні світила й небесна сфера. Сузір’я. Зоряні величини. Визначення відстаней до небесних тіл. Небесні координати.4Типи календарів. Астрономія та визначення часу.5Видимий рух Сонця. Видимі рухи Місяця та планет. Закони Кеплера. Визначення маси і розмірів небесних тіл.ІІІ. Методи та засоби астрономічних досліджень

Тема 3. Методи та засоби астрономічних досліджень

6Випромінювання небесних тіл. Методи астрономічних досліджень (спостережень)7Принцип дії і будова оптичного та радіотелескопа, детекторів нейтрино та гравітаційних хвиль. Приймачі випромінювання.8Застосування в телескопобудуванні досягнень техніки і технологій.9Сучасні наземні й космічні телескопи. Астрономічні обсерваторії.10Контрольна робота № 1 «Вступ. Предмет астрономії. Короткий огляд об’єктів дослідження в астрономії. Небесна сфера. Рух світил на небесній сфері. Методи та засоби астрономічних досліджень»ІV. Наша планетна система (5 год. + 1 год. НП)

Тема 4. Наша планетна система (6 год.)

11Земля і Місяць. Планети земної групи: Меркурій, Венера, Марсі його супутники.12Планети-гіганти: Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун та їхні супутники. Карликові планети.13Пояс Койпера, хмара Оорта. Малі тіла Сонячної системи — астероїди, комети, метеороїди.14Дослідження тіл Сонячної системи з допомогою космічних апаратів. Гіпотези і теорії формування Сонячної системи.15Контрольна робота № 2 (за І семестр)16Захист навчальних проєктівІІ семестр

V. Сонце - найближча зоря (2 год.)

Тема 5. Сонце – найближча зоря (2 год.)

17Фізичні характеристики Сонця. Будова Сонця та джерела його енергії.18Реєстрація сонячних нейтрино. Прояви сонячної активності та їх вплив на Землю.VІ. Зорі. Еволюція зір (5 год. + 1 год. НП)

Тема 6. Зорі. Еволюція зір (6 год.)

19Зорі та їх класифікація.20Звичайні зорі. Подвійні зорі. Фiзично-змінні зорі.21Планетні системи інших зір.22Еволюція зір. Білі карлики. Нейтронні зорі. Чорні діри23Контрольна робота № 2 «Сонце – найближча зоря. Зорі. Еволюція зір»24Захист навчальних проєктівVІІ. Наша галактика (2 год.)

Тема 7. Наша галактика (2 год.)

25Молочний Шлях. Будова Галактики. Місце Сонячної системи в Галактиці. Зоряні скупчення та асоціації.26Туманності. Підсистеми Галактики та її спіральна структура. Надмасивна чорна діра в центрі ГалактикиVІІІ. Будова і еволюція Всесвіту (2год.)

Тема 8. Будова і еволюція Всесвіту (2 год.)

27Світ галактик. Активні ядра галактик. Спостережні основи космології.28Історія розвитку уявлень про Всесвіт. Походження й еволюція ВсесвітуІХ. Життя у Всесвіті (2 год.)

Тема 9. Життя у Всесвіті (7 год.)

29Людина у Всесвіті. Антропний принцип. Імовірність життя на інших планетах. Формула Дрейка30Пошук життя за межами Землі. Питання існування інших всесвітів. Мультивсесвіт31Контрольна робота № 3 (підсумкова)32Захист навчальних проєктів33Захист навчальних проєктів34Практичне заняття «Спостереження зоряного неба»35Практичне заняття «Спостереження Місяця»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.