Інформаційно-ілюстративний матеріал: "Вірмено-католицький храм нині органна зала"

Історія України

Для кого: 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас

15.03.2021

90

1

0

Опис документу:
Ілюстрація — зображення, що супроводжує текст літературного твору, газетної статті тощо з метою полегшення для читача візуалізації змісту. Інформаційно-ілюстративний матеріал присвячений храмам Чернівців, а саме вірмено-католицькому храму, який можна використати під час уроків вивчення історії рідного міста.
Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ВІРМЕНО-КАТОЛИЦЬКИЙ ХРАМ НИНІ ОРГАННА ЗАЛА

У середині XIX ст. у середовищі чернівецьких вірмен-католиків визріла потреба мати свій храм. Для його спорудження створили комітет, який 25 квітня 1865 року звернувся до синів і дочок вірменського народу з заявою про матеріальну підтримку будівництва. В списку жертводавців першим номером йде сам цісар Австро-Угорської імперії Франц Йосиф (1000 крон) та його дружина від себе додала ще 100 крон. Так церква отримала вінценосного патрона. Для його проектування був запрошений чеський архітектор Йозеф Главка, який тоді працював над Резиденцією Митрополитів Буковини і Далмації. У 1869 році в історичному вірменському кварталі, на будівельному майданчику, подарованому вірменам Чернівцями, заклали наріжний камінь і розпочалося спорудження церкви. В архітектурному обличчі Вірменської церкви Йозеф Главка оригінально поєднав елементи романського, візантійського й готичного стилів, які були характерні для середньовічних буковинських монастирів, із традиціями вірменського культового зодчества.

Частина друга

Храм в плані – латинський хрест: основна нава та дві бокових. Дві високі вежі - справжня окраса споруди. Завдяки чудовій акустиці храм від самого початку використовували як концертну залу: тут влаштовувалися вечори церковного співу і музики, звучав орган. 9 жовтня 1875 р. вірменський храм, творіння геніального Йозефа Главки було урочисто освячено під титулом Святих Апостолів Петра і Павла. Вірменська громада Чернівців, а з нею і храм проіснували до другого приходу радянської влади у 44-му. Після десятиліть варварства і нескінченної реставрації храм у 1992 року, нарешті, набув гідного вигляду: у відродженій органній залі знову зазвучали звуки музики. Біля храму встановили скульптуру «Ангел милосердя» скульптура Володимира Гамаля. Сьогодні у колишній церкві розміщений органний зал Чернівецької обласної філармонії.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили