Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події

Інформаційно-ілюстративний матеріал: " Кафедральний Собор Святого Миколая"

Архітектура

Для кого: 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас

16.03.2021

122

1

0

Опис документу:
Ілюстрація — зображення, що супроводжує текст літературного твору, газетної статті тощо з метою полегшення для читача візуалізації змісту. Інформаційно-ілюстративний матеріал присвячений храмам Чернівців, а саме Кафедральному Собору Святого Миколая, який можна використати під час уроків.
Оберіть документ з архіву для перегляду:
210,212 Кб
222,613 Кб
211,767 Кб
167,536 Кб
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ХРАМИ І ЦЕРКВИ ЧЕРНІВЦІВ

СВЯТИНЯ РУМУНСЬКОГО СЕРЕДНЬОВІЧНОГО ЗОДЧЕСТВА

КАФЕДРАЛЬНИЙ СОБОР СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Кафедральний Собор Святого Миколая почали будувати у 1927 році, коли Буковинська митрополія активно взялась за розбудову православних храмів у зрумунізованих Чернівцях. Власне, крім самої Миколаївської церкви, в ті часи були збудовані Троїцька церква на вулиці Золочівській, храм Петра і Павла на вулиці Сторожинецькій та Петропавлівський храм у передмісті Чернівців Горечі. Спроектували храм архітектори: Вальтер Штюбхен-Кюхнер, Йосиф Летнер, Вірджил Іонеску, Радижевський та Олександр Іванов. Але ерез фінансові труднощі проект будівництва зазнав змін, внесених головним архітектором Буковинської митрополії, а будівництво призупинено на 10 років. У 30-ті роки його було відновлено і процес побудови йшов значно швидше і був завершений за два роки.

Частина друга

Головний вхід хотілося зробити на одну з найважливіших артерій міста - вулицю Руську. Та такий поворот змусив би зорієнтувати вівтар на північ, що суперечило церковним канонам, за якими він має бути звернений на схід. Рішення прийняли нестандартне, як і багато що у цьому храмі: головний вхід таки зробили на вулицю Руську, а вівтар орієнтували на схід, як і годилося. Тому всередині храму ми бачимо незвичне розташування найголовнішої святині церкви: вона праворуч від входу. Головний вхід має характерний для Румунії відкритий притвор - ганок з колонами та аркадою. Схожа аркада є і в інтер'єрі церкви. Основні будівельні роботи вела місцева фірма «Граніт».

Частина третя

По завершенню будівельних робіт було оголошено конкурс на виготовлення іконостасу, в якому перемогли бухарестський художник Пауль Молда (іконописець) та скульптор Григорій Думітреску-Ловендаль, який виконав роботи по дереву. Тринадцять вітражів зробив ще один житель Бухаресту, художник Кірович, а каркаси для них спорудив чернівчанин Вільгельм Свідерський. Огорожу виконав теж чернівчанин - Олександр Манковський, за проектом архітектора Вірджила Іонеску. З Трансильванії прибули для церкви два дзвони: вагою 948 та 592 кілограми. Виготовила їх фірма Фрідріха Хеніга. Перелік імен: ще одне підтвердження надзвичайно строкатої мішанини етносів у межах одного міста: євреї, румуни, українці, поляки, німці. Будівництво храму було завершено напередодні Другої світової війни та освячено 6 грудня 1939 року.

Частина четверта

Головну увагу привертають незвичної форми перекручені бані малих куполів храму. І це не випадково. Храм було збудовано за зразком одного із шедеврів румунського середньовічного зодчества – Успенського архієрейського собору з такими ж перекреченими банями у румунському місті Куртя-де-Арджеш — головний храм Валахії XVI століття. Саме через перекручені бані чернівчани називають храм «п'яною церквою»… Кафедральному Собору Святого Миколая випало бути одним із небагатьох чернівецьких храмів, який за радянської влади не закрили, і де не переривалося служіння Богу. Завдяки цьому всередині зберігся самобутній інтер'єр буковинської церкви першої половини XX ст., зокрема старовинний різний іконостас та вітражі під банями. Також вціліли мощі Святих мучеників, ікони, бронзове панікадило, підсвічники та інше церковне начиння.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили