і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Імідж сучасного вчителя

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №UQ270673
За публікацію цієї методичної розробки Рижак Ольга Володимирівна отримав(ла) свідоцтво №UQ270673
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Підготувала практичний психолог НВК «Павлиська ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей ім. В.О. Сухомлинського» Рижак О.В.

Слайд № 2

ІМІДЖ - це образ, система зовнішніх характеристик людини, що створюють або підкреслюють неповторну своєрідність особистості та завжди відображають індивідуальність.

Слайд № 3

Згідно з філософсько-педагогічною системою Платона і Арістотеля, досконалий вчитель-наставник має бути орієнтований на виховання гармонійної особистості. Й.Песталоцці говорив: “Учитель стає на місце кращого батька, кращої матері. Він підхоплює з їхніх рук нитку виховання. Така людина здатна піднести духовний рівень, розвинути в молоді сили і здібності, підвести молодь до нового способу думання і дій”. Я.Коменський зазначав, що вчитель повинен мати глибокі і ґрунтовні знання, бути взірцем доброчесності, любити свою справу, а до учнів – ставитись по-батьківському.

Слайд № 4

В.Сухомлинський розглядав особистість вчителя як наріжний камінь навчання та виховання, а його професійну і педагогічну майстерність пов'язував із рівнем психологічної культури, психолого-педагогічних знань, розмаїттям засобів естетико-психологічного впливу на учнів. Він був переконаний, що вчитель для вихованців може бути одночасно і другом, і наставником

Слайд № 5

Слайд № 6

Характеристики іміджу Професійна компетентність - це володіння необхідними знаннями, уміннями, навичками, що визначають сформованість педагогічної діяльності, спілкування й особистості як носія певних цінностей та ідеалів. Педагогічна ерудиція - це своєрідний запас знань, що учитель застосовує для розв'язання педагогічних ситуацій як сукупність зовнішніх і внутрішніх умов. Педагогічна ситуація визначається самим педагогом у взаємодії з учнями й взаємодії школярів між собою. Педагогічне мислення й інтуїція необхідні вчителеві для передбачення розвитку ситуації без повного її аналізу. Педагогічна рефлексія - це здатність учителя подумки уявити ситуацію, що виникла в дитини, і на цій основі скласти уявлення про себе. Педагогічна рефлексія дозволяє відповісти на питання: «Що в мене вийшло?», «Що не вдалося?», «Як зробити, щоб було ще краще?». Педагогічна імпровізація допоможе вчителеві знайти несподівані рішення й миттєве втілення. Педагогічний імпровізації властива миттєвість, єдність інтуїтивного й логічного. Педагогічне спілкування, що є і компонентом професійної компетентності, і компонентом іміджу вчителя, спрямоване на створення сприятливого психологічного клімату на уроці.

Слайд № 7

Зовнішня складова іміджу Міміка Обличчя вчителя повинне бути доброзичливо-зацікавленим. В учня вираз обличчя вчителя повинен створювати враження, що він чекає і хоче спілкуватися саме з ним. Такий вираз обличчя створює установку, що те, що відбувається на уроці, самому вчителю надзвичайно цікаво та важливо. Жести Вчителю важливо контролювати свої рухи. Встановлено, що жестикуляція збільшується при емоційному піднесенні. Тембр і сила голосу Голос - це головне знаряддя праці на уроці, позакласних заняттях, батьківських зборах. Голосом – при правильній дикції, інтонуванні, гучності, виразності – можна заворожити, захопити. Опанувати аудиторією.

Слайд № 8

Внутрішня складова іміджу Це внутрішній світ людини, уявлення про її духовний та інтелектуальний розвиток, інтереси, цінності. До особистості педагога традиційно висувають наступні вимоги: висока цивільна відповідальність і соціальна активність; справжня інтелігентність, духовна культура, бажання і уміння працювати разом з іншими; високий професіоналізм, інноваційний стиль науково-педагогічного мислення, готовність до створення нових цінностей і прийняття творчих рішень; потреба в постійній самоосвіті та готовність до неї; фізичне та психічне здоров'я, професійна працездатність; любов до дітей.

Слайд № 9

знання предмета та володіння методикою; дружні взаємини з учнями; уміння правильно оцінювати знання учнів; створення дисципліни; строгий зовнішній вигляд; політична зрілість.

Слайд № 10

урівноваженість; гармонійність; авторитет; знання предмета; сильна воля, хоробрість; дотепність; приємна зовнішність; розуміння своїх учнів.

Слайд № 11

вимогливість; організованість; сильна воля; енергійність; професійна компетентність.

Слайд № 12

справедливий, демократичний; толерантний, здатний до співпереживання; критично мислячий, креативний; легко налагоджує контакт із класом та окремими учнями, гнучкий під час спілкування з ними; переважає неформальний стиль спілкування; професіонал; володіє ІКТ та інноваційними технологіями; має позитивну самооцінку та сприйняття інших, оптиміст.

Слайд № 13

Слайд № 14

Які якості вчителя як викладача ви цінуєте найбільше?

Слайд № 15

Слайд № 16

Поради учителю, щоб стати ідеальним 1.Риси обличчя, фігура і зріст людини існують незалежно від бажання, тому сприймайте себе таким, які ви є. 2.Зверніть увагу на свій голос. Грубі, пискляві репліки, різкі надривні ноти в розмові дратують людей, свідчать про відсутність навичок культури поведінки. 3.Краса людини передбачає:скромність, тактовність, ввічливість, повагу, відкритість; невміння стримувати негативні емоції, цинізм, нахабність, гордовитість, навпаки, далекі від поняття “приємна людина”. 4.Усміхайтесь. Похмурий настрій або погана поведінка не тільки псують ваше обличчя, але й настрій людей навколо. 5.Одягайтесь зі смаком. Головний принцип – виробити індивідуальний стиль в одязі, прикрасах, зачісці. 6.Зачіска – це своєрідна візитівка кожної людини, вона підкреслює особливості характеру та способу життя. 7.Стежте за мімікою та жестами. 60-80 % інформації передається за рахунок міміки та жестів і лише 20-30 % за рахунок слів, інтонації та голосу.

Слайд № 17

Заповіді іміджу сучасного вчителя Роби все вчасно і професійно. Завжди будь люб’язним, привітним і доброзичливим. Ніколи не говори зайвого. Думай про наслідки сказаного тобою. Пам’ятай, що успішна робота – професіоналізм плюс порядність. Дбай про своє ім’я – це найвища цінність сучасного вчителя. Думай про інших, а не лише про себе. Турбуйся про своїх колег, учнів,- вони створюють твій імідж. Дбай про свій зовнішній вигляд. Пам’ятай: привабливий зовнішній вигляд – запорука позитивного іміджу. Говори й пиши грамотно. Твої мова й мовлення – ознаки інтелекту. Пам’ятай, що впевненість у собі не повинна заважати скромності.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Презентація до виступу на психолого-педагогічному семінарі
 • Додано
  26.02.2018
 • Розділ
  Психологія
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  621
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  3
 • Номер матеріала
  UQ270673
 • Вподобань
  0
Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №UQ270673
За публікацію цієї методичної розробки Рижак Ольга Володимирівна отримав(ла) свідоцтво №UQ270673
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти