Хімічне світло — хемілюмінесценція

Опис документу:
Одним із найвидовищних дослідів у сьомому класі є хемілюмінесценція — виділення світла під час «холодної» хімічної реакції. Існує багато речовин, здатних до люмінесценції, найбільш доступна — люмінол С8H7N3O2 (5-аміно-2,3-дигідро1,4-фталазиндіон). У вільному продажі цієї сполуки немає. Використовують люмінол як люмінесцентний індикатор в аналітиці та як індикатор на сліди крові у криміналістиці, тож попит на нього обмежений, а ціна досить висока.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Хімічне світло — хемілюмінесценція

 

Одним із найвидовищних дослідів у сьомому класі є хемілюмінесценція — виділення світла під час «холодної» хімічної реакції. Існує багато речовин, здатних до люмінесценції, найбільш доступна — люмінол С8H7N3O2 (5-аміно-2,3-дигідро1,4-фталазиндіон). У вільному продажі цієї сполуки немає. Використовують люмінол як люмінесцентний індикатор в аналітиці та як індикатор на сліди крові у криміналістиці, тож попит на нього обмежений, а ціна досить висока.

 

Однак є альтернатива! В аптеці можна придбати препарат «галавіту» — це натрієва сіль люмінолу, яка також добре підійде для дослідів. Також знадобиться диметилсульфоксид (в аптеці продають під назвою «димексид»).

 

Підготовка досліду така: спочатку треба висушити диметилсульфоксид. Для цього додайте до реактиву безводного натрій сульфату або натрій карбонату й ретельно збовтайте. Далі відфільтруйте крізь паперовий фільтр.

 

У колбу насипте близько 30 г сухого лугу, додайте 1 розтовчену таблетку «галавіту», влийте 50–60 мл диметилсульфоксиду, закрийте пробкою й сильно збовтайте суміш. Спостерігатимете яскраве зелено-блакитне світіння суміші. З часом інтенсивність світіння знижуватиметься. Якщо в колбу запустити кисень і знову перемішати, світіння стане більш яскравим.

 

Якщо у вашому розпорядженні є калій гексаціаноферрат (+3) («червона кров’яна сіль»), дослід можна виконати таким чином: готують лужний розчин «галавіту», додають певну кількість 3%-го розчину перекису водню (залежно від об’єму лужного розчину) і вливають розчин калій гексаціаноферрату (+3) — спостерігаємо інтенсивне блакитне світіння розчину впродовж 15–20 секунд.

 

 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Професійний розвиток педагогічних працівників. Як навчати дорослих ефективно? »
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.