Формування інтересу до читання

Опис документу:
итати дитині якнайбільше різноманітних казок, історій, оповідань, віршів; Розповідати і пояснювати малюкові, чому так важливо й цікаво уміти читати. Перш ніж вчити дитину читати, необхідно викликати в неї інтерес до цього процесу. Психологи кажуть: потрібно сформувати мотивацію для читання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Формування інтересу до читання

Перш ніж вчити дитину читати, необхідно викликати в неї  інтерес до цього процесу. Психологи кажуть: потрібно сформувати мотивацію для читання.

Яким чином це слід робити? Є лише два способи:

Читати дитині якнайбільше різноманітних казок, історій, оповідань, віршів;

Розповідати і пояснювати малюкові, чому так важливо й цікаво уміти читати.

Насамперед варто з’ясувати, які мотиви у дитини сформувалися, а які ще потрібно сформувати. Запитайте малюка: «Як ти думаєш, навіщо дитині вміти читати?», «Про що можна дізнатися з книжок?», « А ти хотів би (- ла б) навчитися читати?», «Для чого тобі це потрібно?» та ін..

Треба прагнути, щоб у дитини були сформовані п’ять мотивів:

  1. Пізнавальний мотив – бажання навчитися читати для того, щоб дізнатися багато нового та цікавого про навколишній світ (наприклад, про тварин і птахів, динозаврів, космонавтів, про рослини і т. п.).

  2. Перспективний мотив – прагнення навчитися читати для того, щоб учитися в школі було легко й цікаво.

  3. Мотив особистого росту – бажання навчитися читати, щоб стати таким ( — ою), як дорослі, щоб мама, тато, бабуся здивувалися і сказали: «Який молодець наш Дмитрик – уже вміє читати. Незабаром він сам прочитає книжки «Пригоди Буратіно», яку ми йому  подарували».

  4. Діяльнісний мотив – бажання навчитися читати, щоб мати можливість грати в словесні ігри, придумувати захоплюючі історії або казки і т. п.

  5. Мотив спілкування з ровесниками – прагнення навчитися читати для того, щоб розповідати про прочитане своїм друзям і знайомим.

Коли ви переконаєтесь, що в малюка добре сформовані хоча б деякі з перелічених мотивів, можете сміливо починати вчити його читати.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»