і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Есе " У житті, як на довгій ниві" ( донорам присвячується)

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

3

Мишура Любов Іванівна, вчитель – методист Бондарівської гімназії Марківського району Луганської області

У житті, як на довгій ниві…

( есе )

Життя, як мить, єдина мить,

Махне крилом і пролетить…

Але в цю мить, коротку мить,

Було і сонце, і блакить.

Було і щастя, і любов,

І вирувала в жилах кров.

Життя не вічне – одна мить

Махне крилом і пролетить…

Тож пам’ятай, що у цю мить

Треба по–людськи усім жить.

Любов Мишура

Життя. Яке коротке слово, а який глибокий смисл, яка надихаюча сила в ньому! Але у житті, як на довгій ниві…

Людина народжується, живе мріями, складає плани на майбутнє. І часто навіть не думає про те, що на кожному кроці її непомітно підстерігає небезпека. Як маленька рибка у великому розгніваному океані, вона намагається розгледіти і зрозуміти все, що оточує її в навколишньому світі, щоб заздалегідь, по можливості, уникнути зайвих проблем. Але інколи доля непередбачена, бо всього прорахувати наперед неможливо.

В народі кажуть: “ Якби знав, де впасти, - то й соломки підстелив би.” І це справді так. Все життя ідуть поряд любов і ненависть, правда і неправда, добро і зло. Змагаються між собою мораль і аморальність. А скільки природа - матінка готує нам сюрпризів: землетруси, зливи, засухи, пожежі, шквали, різні епідемії, що можуть серйозно вплинути на здоров’я людей і навіть забрати найцінніше – життя. Скільки жорстокості, заздрості, егоїзму живе в самій людині, керує нею, штовхає на злочин. Адже не секрет, що людину можуть вбити за гроші, за мобільний телефон, за необережно сказане слово…Вбити не задумуючись, не вагаючись, не боячись ні закону, ні людського осуду, ні Божого гніву! Про яку людську мораль тут можна говорити! Ще так багато у світі неправди, зла, жорстокості! Але за правду люди завжди борються, а любов перемагає жорстокість, егоїзм і зло.

Але, на жаль, не завжди так буває у житті. Я часто ставлю собі запитання: “ Що породжує зло, ненависть, байдужість до людського горя ? ” Адже поряд живуть люди, які несуть у своєму серці вогник добра, любові, людяності. Вони готові прийти на допомогу незнайомій людині і навіть ціною власного життя врятувати її від смерті. Такі люди – то дарунок від Бога, то гордість наша.

В селі Курячівка проживає людина, про яку знають далеко за межами нашого району. Це Ляшко Світлана Олексіївна.

А чим же привернула ця жінка до себе увагу ? “- запитаєте ви мене. А я відповім: ”Вона – донор“. Одні йдуть до неї, щоб просити про допомогу, а інші - подякувати за її добре серце. … Сама Світлана Олексіївна говорить, що для неї велике щастя – бачити людей, яким вона допомогла подолати хворобу, повернула радість життя. Недарма ж їй присвоїли почесне звання” Заслужений донор України“.

Кожного дня люди бачать її чарівну усмішку, чують добре слово, а за всім цим – глибока душа.

На Україні відкрито багато вищих навчальних закладів, які готують людину до життя. Але серед величезної кількості професій ми ніколи не побачимо професії – ДОНОР. Я вважаю, що донори – це теж професіонали. І не треба їм закінчувати спеціальні університети для того, щоб дарувати людям життя. Рятувати людину – їх покликання, святий обов’язок, веління серця. Цей моральний вчинок гідний поваги, вселюдської шани. А такі люди – святі, бо живуть за принципом, який я сформулювала у таких поетичних рядках:

Допоможи – врятуй життя людині,

Краплину крові дати їй не пошкодуй.

Хай доля усміхнеться в добрую годину,

Дорогоцінної хвилини не змарнуй.

І хай звучить симфонія життя,

Нехай, як пісня, щастя й радість ллється.

А горе, сльози нехай кануть в небуття -

Життя ж людині тільки раз дається!

Живуть такі люди поряд з нами. І не здогадуються, що вони – посланці Бога, що то сам Всевишній наділив їх своїм даром зціляти людей від недуги, повертати їх до життя.

Ця жінка не чекає нагороди

За добрі вчинки, помисли ясні.

Вона дарує радість, немов пташка,

Що прилітає до нас рано навесні.

Довічна їм вдячність і земний уклін за їх доброту, милосердя і велику любов до людини.

Не важко навчитися відрізняти людей добрих, чуйних до людського горя від жорстоких та егоїстичних. А милосердя й доброта - це два крила, на яких тримається людство. І не дай, Боже, їх обпалити!

У старовину церковні дзвони сповіщали прихожан про початок або закінчення служби, били на сполох під час пожежі або ворожого нашестя, збирали громаду для вирішення важливих громадських питань. Сьогодні церковні дзвони також б’ють на сполох, закликаючи нас до милосердя і доброти. Бо тільки ці вічні цінності роблять нас справжніми людьми. Будьмо милосердні. Не забуваймо про мораль. Озирнімося навколо: поряд із нами мешкають люди, які потребують допомоги.

Отже, не відкладаймо доброчинність на потім. Хай чистими будуть ваші помисли, а справи – добрими. Не лінуйтеся щодня робити найлегшу справу – дарувати людям радість. Гете писав: «Перед розумним треба схилити голову, а перед добрим - серцем стати на коліна».

Подивіться навкруги і уявіть собі, що поруч тільки гарні люди, які завжди допоможуть, підтримають. І нехай кожен із вас задумається: «А чи все я зробив для того, щоб людям біля мене було затишно, спокійно?». Тож пам’ятайте, що доброта - ознака сили, а не слабкості. А раз добром нагріте серце – вік не прохолоне.

Несіть людям радість! Даруйте їм Віру, Надію і Любов! І нехай у їхній душі завжди квітне весна!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Людина народжується, живе мріями, складає плани на майбутнє. І часто навіть не думає про те, що на кожному кроці її непомітно підстерігає небезпека. Як маленька рибка у великому розгніваному океані, вона намагається розгледіти і зрозуміти все, що оточує її в навколишньому світі, щоб заздалегідь, по можливості, уникнути зайвих проблем. Але інколи доля непередбачена, бо всього прорахувати наперед неможливо.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Професійний розвиток педагогічних працівників. Як навчати дорослих ефективно? »
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн
295 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти