Тема: «Культура здорового способу життя у нових обставинах»
Мета: закріпити знання про коронавірус SARS-CoV-19 та його вплив на організм; навчити розпізнавати перші симптоми, розуміти необхідність дотримуватися санітарних норм навчання під час пандеміїї; сприяти формуванню добрих відносин між учнями в класі, створенню дружнього дитячого колективу після тривалої ізоляції; розвивати уміння дітей працювати в групі, спілкуватися та підтримувати товариські стосунки, співпрацювати, слухати, висловлювати свою думку.
Обладнання: засоби захисту, вода, перець, рідке мило, олівці, ножиці, клей, папір, смартфони
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Вступна бесіда
Ось нарешті ми й зустрілися з вами знову у стінах рідної школи. За весь час, який нам довелося провести вдома, емоції змінювалися. Спочатку ми зраділи, що не потрібно йти до школи, сидіти на уроках. А зараз розуміємо наскільки, насправді, важливу роль відіграє школа і навчання у нашому житті. Але обставини сьогодення такі, що для того щоб не довелося знову переходити на дистанційне навчання, ми повинні дотримуватися певних правил.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Тож якою буде тема сьогоднішнього уроку, пропоную з’ясувать за допомогою анаграми:
Лрьукута-
Огодзрово-
Убопсос-
Тятиж-
У-
Вихон-
Танахбосви-
Щоб наші слова не були даремними, пропоную протягом розмови створити пам’ятку про коронавірус у вигляді лепбука. А щоб працювати було цікавіше, об’єднуємося у три команди. Кожна команда створюватиме свою частину лепбука, а потім ми все об’єднаємо.
ІV. Основна частина
- Для початку, давайте розберемось чому ми так довго не бачились і що ж таке, цей наш новий знайомий, коронавірус.
1.Перевірка знань з теми
Напевно, кожен з вас хоча б щось знає про COVID-19. (Бесіда з учнями)
Коронавіруси - це велика родина вірусів, які викликають захворювання, починаючи від звичайної застуди до більш важких захворювань. Новий коронавірус - це новий штам, раніше не ідентифікований у людей. COVID-19 - це інфекційне захворювання, спричинене останнім виявленим коронавірусом (SARS-CoV-2).
Розкажіть, що це за захворювання, що ви знаєте про нього, які у нього симптоми?
Багато людей, які заражаються, відчувають легкі симптоми і одужують, але деякі люди можуть переносити хворобу досить тяжко.
Симптоми включають поєднання лихоманки, кашлю, утрудненого дихання, біль у м'язах, втому
(Створення сторінки лепбука «Симптоми коронавірусу» )
2. Гра «Правда – брехня»
Я вам задаю запитання, а ви піднімайте кольорові папірці: зелений, якщо ви погоджуєтесь, а червоний – якщо ні
Коронавірус так називається тому, він король серед безлічі інших вірусів.
Ні. Вірусологи помітили, що вірус зовні має короноподібні шипи на білковій оболонці
Коронавірусне захворювання (COVID-19) передається через краплі, що виділяються з дихальних шляхів людини при кашлі або чханні?
Так. Вірус передається через краплі, що виділяються з дихальних шляхів інфікованої людини при кашлі й чханні
Чи можна інфікуватися коронавірусним захворюванням (COVID-19) від домашньої тварини?
Ні. Немає свідчень, що домашні тварини – такі, як собаки чи коти – можуть поширювати вірус, який викликає COVID-19.
Коронавірусне захворювання (COVID-19) поширюється за холодної температури.
Ні. Вірус поширюється в місцях як з гарячими, так і з холодними температурами. Ще невідомо, чи вплинуть сезонні погодні та температурні зміни на поширення коронавірусного захворювання (COVID-19).
Перший симптом зараження - кашель. Уже потім починає підвищуватись температура.
Так. На початковому етапі зараження новий коронавірус активно розмножується в горлі та верхніх дихальних шляхах. Потім інфекція опускається нижче і може дістатись легенів, викликавши запалення.
Інфікуватися коронавірусним захворюванням (COVID-19) можуть тільки люди похилого віку.
Ні. Люди будь-якого віку можуть інфікуватися вірусом.
Вірус можна вбити милом.
Так, вірус можна вбити з рук, чи поверхонь милом, антисептиком, етиловим спиртом.
4.Бесіда «Як захиститися і не захворіти»
- Яких правил слід дотримуватися, щоб захистити себе?
1.Маска. Основні правила користування захисними масками:
Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину.
Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою, або кожні 4 години
Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком.
Не можна використовувати маску повторно.
Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні — зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник.
Щоб зрозуміти, для чого потрібна маска, проведемо дослід.
На демонстраційному столику стоїть дві баночки від будь якого спрею. Бажано, щоб у баночках була проста вода.
- Ці дві баночки будуть уособлювати двох людей, які можуть в будь який момент чхнути або закашляти. Якщо людина без маски на неї легко потрапляють частинки слини. (Демонстрація. Пшикаємо спреєм з однієї баночки на іншу)
- Бачите, баночки стали мокрі. Ми можемо заразитися. (Ретельно витираємо баночки)
- Тепер «надягнемо» на баночки маски і спробуємо ще раз.
- Бачите, вода залишилась на масці і ніхто заразитися не може
- Але якщо ці дві баночки відсунути одна від одної на певну відстань, то вода не зможе потрапити на них навіть і без масок. То звідси випливає ще одна умова захисту:
2. Дистанція повинна бути не менше1,5 метра
3. Миття рук або використання антисептику
Щоб навчитися правильно мити руки, ви зараз переглянете відео. Для цього дістаємо свої смартфони і скануємо QR код, який знаходиться на дошці. Ви перейшли на сторінку мого блогу. Знаходимо запис «Відео «Миття рук»» і переходимо за посиланням.
https://www.youtube.com/watch?v=cTuN1kPsgW0
(Створення сторінки леп бука «Правильне миття рук»)
Продемонструвати дію мила на віруси і бактерії можна за допомогою досліду. Для цього нам знадобиться ємність з водою, в яку насипаємо меленого перцю, і рідке мило. Опускаємо палець спочатку вмило, а потім у суміш. Спостерігаємо, як часточки перцю «тікають» від мила.
4. користуватися гумовими рукавичками
(Створення сторінки лепбука «Як не захворіти?»)
5. Що робити, якщо захворів:
Самоізоляція
Консультація у сімейного лікаря
Дотримання правил гігієни
(Створення сторінки лепбука «Що робити, якщо захворів?»)
V. Узагальнення і систематизація знань
1. Розгадування кросворда
1В | І | Р | У | С | | ||||||
| 2Д | И | С | Т | А | Н | Ц | І | Я |
|
|
3М | И | Л | О | | |||||||
4Т | Е | М | П | Е | Р | А | Т | У | Р | А | |
5М | А | С | К | А | | ||||||
| 6Г | О | Р | Л | О | | |||||
7Р | У | К | А | В | И | Ц | І | ||||
| | 8Л | І | К | А | Р | |||||
9П | А | Н | Д | Е | М | І | Я |
|
|
|
Провокатором різних захворювань називають …
Безпечна відстань від одного до іншого – це …
Руки потрібно мити з …
Один з симптомів корона вірусу – підвищена …
Індивідуальний засіб захисту.
Ще один симптом – біль у …
Свої руки у громадських місцях, ми можемо захистити …
Якщо появилися перші ознаки хвороби, слід звернутися до …
Некероване швидке поширення хвороби - …
VІ. Підсумок уроку.
Ось і добіг кінця наш перший урок. Сьогодні ми з вами поговорили про дуже важливі речі, адже немає нічого ціннішого ніж здоров’я людини. Пригадали як добре спілкуватися з однокласниками і як приємно робити разом спільну корисну роботу.
P.S. При підготовці уроку були використані матеріали за посиланням
https://vseosvita.ua/library/persij-urok-2020-2021-nr-na-temu-vse-pro-koronavirus-349943.html