ТЕМА: «ЯСКРАВІ ЗІРОЧКИ»


МЕТА: Розширити знання дітей про зоряне небо: на нічному небі видно не лише Місяць, але й зірки, їх дуже багато, вони є більші і менші.

Дати дітям елементарне уявлення про те, що і Місяць, і зорі рухаються в небі, все має свою дорогу. Вправляти дітей у змінюванні слів за зразком: один – багато(зірка – зірки). Закріпити вміння дітей визначати кількість предметів( «один» - «багато»), їх розташування («над», «під», «поруч») та напрямок руху( вперед – назад, прямо, по колу).

Розвивати увагу, пам`ять, сприймання, вміння узгоджувати дії правої та лівої руки.

Виховувати допитливість, доброзичливість, самостійність.


ХІД ЗАНЯТТЯ


ВИХОВАТЕЛЬ. Діти, погляньте, що я вам принесла.

Вихователь відкриває скриньку, в якій лежать зірочки.

Вихователь. Діти, що це?

  • А де живуть зірочки?

  • А коли їх можна там побачити?

  • А що ще можна побачити вночі на небі?

Вихователь підходить до фланелеграфу, на якому висить зображення Місяця.

Вихователь. А ось і Місяць! Погляньте, який він самотній, давайте розташуємо зірки біля Місяця, щоб йому стало веселіше!

Діти викладають зірки на фланелеграфі навколо Місяця.

Вихователь. Діти, а ви хочете, щоб у кожного з вас було таке зоряне небо? Тоді сідайте за столики.

Перед дітьми аркуш картону фіолетового або темно – синього кольору, Місяць, зірочки.

ДИДАКТИЧНА ВПРАВА « ЗОРЯНЕ НЕБО»

Вихователь. Діти, викладіть на «небі» Місяць, а поруч з ним зірочку.

  • Скільки зірок біля Місяця?

  • А скільки зірок у вас залишилося?

  • А тепер викладіть зірки і над Місяцем, і під ним.

  • Викладіть ті зірочки, що у вас залишилися, на «небі» там, де нічого немає.

Вихователь бере в руки одну зірочку.

Вихователь. Діти, що у мене в руках?(зірка, зірочка).

Вихователь. А коли їх багато, то як їх можна назвати?( зірки, зірочки, зорі).

Вихователь. Діти, а ви знаєте, що і Місяць, і зорі люблять мандрувати по небу, і в кожного з них є своя дорога.

ДИДАКТИЧНА ГРА « ЗОРЯНІ ДОРІЖКИ»

Діти перевертають аркуш – «небо» на зворотний бік – там намальовано дві доріжки: одна пряма жовтого кольору, інша – по колу, синього кольору.

Вихователь. Діти, Місяць звик ходити по колу. Покажіть, як він це робить.(діти «водять» Місяць по колу).

Вихователь. А зірочки гуляють по прямій доріжці. Візьміть одну зірку і проведіть вперед – назад.

  • А тепер Місяць і Зірка хочуть одночасно погуляти по небу. Притримуйте Місяць вказівним пальчиком лівої руки, а Зірку вказівним пальчиком правої руки. Пробуйте рухати їх одночасно.

Не поспішайте. Головне, щоб Місяць і Зірка рухалися по своїх доріжках.

  • А зараз, діти, уявіть себе на місці Місяця чи Зірки. Ми пограємо в гру, що так і називається « Місяць і Зорі».

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Вихователь викладає з мотузок доріжки: пряму для зірок, по колу для Місяця.

Одну дитину обирають «Місяцем», інші – «зірочки».

«Зірочки» ходять по прямій доріжці вперед – назад і пропускають повз себе «Місяць», який ходить по колу, лише тоді, як він привітається з ними.

«Зірочки» можуть ходити по одному або парами.

Вихователь. Погляньте, діти, доки ми грали в гру, скільки зірок з неба попадало!( на килимку лежать зірки – більші та менші).

Вихователь. Роздивіться їх уважно, чи однакові вони?

ДИДАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ « ЗІРОЧКИ ВЕЛИКІ І МАЛЕНЬКІ»

Перед дітьми лежать два обручі – великий та маленький.

Вихователь. Діти, треба усі зірочки рознести по домівках. Великі зірочки живуть у великому «будиночку» (обручі),а маленькі – у маленькому. Тож беріть по одній зірочці і розносьте їх по «домівках».

Діти виконують завдання, потім усі разом перевіряють правильність його виконання.

Вихователь. Отже, кожна зірка знайшла свою домівку на зоряному небі. Діти, а вам подобається милуватися зоряним небом?(розгляд ілюстрацій).

Вихователь. Зараз ми всі разом зробимо велике зоряне небо і будемо ним милуватися не тільки вночі, але й вдень.

КОЛЕКТИВНА РОБОТА « ЗОРЯНЕ НЕБО»

На великому білому аркуші діти восковими олівцями малюють жовті зірочки. Вихователь малює Місяць. Коли всі зірки будуть намальовані, вихователь зафарбовує широким пензлем усю поверхню аркуша синьою фарбою. Місяць та зорі проступають крізь фарбу – «світяться уночі».