Тема: «Жили у бабусі два веселих гуся»
Вид. Тематичне
Тип. Повторення та закріплення знань, умінь та навичок.
Мета: продовжувати формувати у дітей цілісне сприйняття перегляду презентації;
учити застосовувати вже здобутті знання в ігрових ситуаціях. Розширити знання малят про правила поводження в довкіллі, зокрема зі свійськими птахами. Вчити складати і вживати у мовленні прості та складні слова. Розвивати діалогічне мовлення; мислення, фонематичне та зорове сприйняття, увагу; сприяти розвитку творчої уяви, фантазії; загальну і дрібну моторику; вдосконалювати координацію рухів з мовленням. Виховувати навички співробітництва, самостійність, інтерес, почуття задоволення від своєї роботи.
Матеріал. Демонстраційний: Презентація «Жили у бабусі два веселих гуся»,
аудіозапис М. Красєва « Два веселих гуся».
Роздатковий: кленові листочки, екологічні картки.
Базові слова: небезпека, аптечна валіза, гуси, наслідки, правила.
Хід заняття
1.Організація дітей на заняття. [Створення позитивного, піднесеного настрою на занятті]
Дітки стають у коло, тримаються за ручки.
Дня вам доброго усім:
І великим і малим!
Всіх довкола шануємо
І посмішки даруємо!
2.Психогімнастика «Ми маленькі гусенятка».
[Зняття емоційного напруження. Повідомлення теми заняття]
Який чудовий ранок! Ми малесенькі гусенятка. Прокидаємося, вмиваємося. Ми розчісуємо своє пір’ячко і розправляємо свої крильця.
Вихователь. Малята, сьогодні ми з вами потрапимо в казку.
3.Перегляд презентації «Жили у бабусі два веселих гуся».
Жили у бабусі два веселих гуся
Один - сірий, другий - білий,
Два веселих гуся!
Мили гуси лапки десь біля канавки,
Один - сірий, другий - білий,
Десь біля канавки!
Ой, кричить бабуся: "Ой, пропали гуси!"
Один - сірий, другий - білий,
Гуси мої, гуси!
Вихователь. Дітки, а як ви гадаєте, що гуси робили не правильно? Чому?
Продовження презентації (ведмідь, лисиця, вовк, яма, гроза, дощ)
Логічна гра «А що є в гусенятка»
Є у гусенятка голос? («Так! Так! Так! Так-так-так!»)
Є у гусенят шерсть? («Ні!Ні!Ні! Ні-ні-ні!»)
Є у гусей копита? («Ні!Ні!Ні! Ні-ні-ні!»)
Є у гусеня пір’ячко? («Так! Так! Так! Так-так-так!»)
Є у гусенятка дзьоб? («Так! Так! Так! Так-так-так!»)
А є у гусенятка вуса? («Ні!Ні!Ні! Ні-ні-ні!»)
Є у гусей гребінець? («Ні!Ні!Ні! Ні-ні-ні!»)
Є у гусеняток крила? («Так! Так! Так! Так-так-так!»)
4.Фізхвилинка. «Два веселих гуся». [Розвиток загальної та дрібної моторики, ритмічна координація рухів мовлення ]
В нашої бабусі
Ой веселі гуси:
(Ритмічні оплески.)
Один сірий,
Другий білий –
Ой веселі гуси.
(Притупування ніжками, кожною ніжкою двічі, руки на поясі.)
Витягнули шиї
І шиплять, як змії:
Один сірий,
Другий білий –
І шиплять, як змії.
(Нахили тулуба вперед, руки за спиною, шия витягнута.)
Мили гуси лапки
Десь біля канавки:
Один сірий,
Другий білий –
Десь біля канавки.
(Почергове піднімання ніг. Ніжку піднімають і погойдують нею у повітрі. Руки опущені.)
Ось кричить бабуся:
- Ой, пропали гуси!
(Повороти тулуба у сторони з розведеними руками.)
Один сірий,
Другий білий –
Гуси мої, гуси!
(Повороти тулуба у сторони, відповідна рука прикладається горизонтально до грудей.)
Вийшли, вийшли гуси,
Кланялись бабусі.
Один сірий,
Другий білий –
Кланялись бабусі
(Малята кланяються.)
5.Складання аптечної валізки.
Як нам гусям допомогти
Може нам у ліс піти?
Та щоб гусям допомогти
Треба аптечну валізку скласти!
Вихователь. Тож вирушаймо у нашу мандрівку! (Діти йдуть за вихователем.)
Але для того, щоб не заблукати, ми за собою будемо залишати кленові листочки.
Ой, погляньте, ось же вони!!! Ми їх знайшли!
(Діти сідають за столи.)
Продовження презентації.
Вийшли, вийшли гуси - кланялись бабусі!
Один - сірий, другий - білий,
Кланялись бабусі!
Один - сірий, другий - білий,
Кланялись бабусі!
Тішиться бабуся, що знайшлися гусі,
Один - сірий, другий - білий,
Гуси її гуси!
Один - сірий, другий - білий,
Гуси її гуси!
Правила поведінки поводження біля свійських птахів.
- Як правильно себе поводити на пташиному дворі?
- А чи можна зганяти курей з гніздечка?А чому?
- А махати палицею на індиків та гусей.
- А що може трапитися, якщо ми не будемо дотримуватися цих правил?
7.Підсумок заняття. [Оцінка роботи дітей.]
Вихователь.
Малята, вам сподобалося заняття?
Що найбільше вам сподобалося?
Що було найцікавішим?
Що було для вас найскладнішим? Чому?
Ви були такими уважними, допитливими.
Ви такі молодці!
Цікава історія закінчилась,
Що малята вивчили, а що повторили.
Ви дружні, веселі були увесь час
Хороші сюрпризи чекають на вас.
Методичний кабінет
КЗ «НВК «ДНЗ – ЗОШ» №291»
ЗАНЯТТЯ
з розвитку мовлення та основ безпеки життєдіяльності
«Жили у бабусі два веселих гуся»
Вихователь
корекційної групи № 6
Савонькіна Лілія Станіславовна
листопад- 2013