Поетична індивідуальність творчості Тичини

Павло Тичина – великий український нацiональний поет, у творчостi якого болюче вiдбилась доля українського народу. Знаючи французьку й старогрецьку мови, опанувавши вірменську, не раз практично звертаючись до тюркських і грузинської мов, багато працював на терені перекладацтва, збагативши українське письменство набутками інших літератур. Виняткове музичне обдарування П. Тичини допомогло йому створити незабутні твори, адже таких барв, такої мелозвучності рядків ми не зустрінемо в поезії інших творців української літератури.

Павло Тичина створив свій унікальний стиль - кларнетизм. Кларнетизм — стильова якість синтетичної лірики раннього Павла Тичини, яка походить від назви його збірки «Сонячні кларнети».

В основі мистецького успіху П. Тичини лежить той факт, що, ввібравши найосновніші досягнення поетичної форми в художній системі, він зміг обрати для себе найцінніше в символістських зусиллях, підняти це на новий рівень. Водночас поет зберіг те, що символісти не змогли зберегти - образну суть слова.

Поет не залишився байдужим до соціальних явищ. Твори революційних подій 1917 р. свідчать про розуміння ідейного, ідеологічного та мистецького зростання. Збірка містить відчутні імпульси громадянства, засновані на традиціях демократичної літератури.

Особливості поезії Тичини:

  • надзвичайна музичність;

  • поєднання в поезіях різних стильових течій: символізму, неоромантизму, імпресіонізму, експресіонізму;

  • удосконалення системи віршування (робота над модерною строфою);

  • використання великої кількості неологізмів (створює самостійно);

  • застосовує вітаїзм (життєлюб, життєстверджувальна ідея).

Музичність поезій Павла Тичини викликала захоплення не лише в часи їх творіння, але й майже через дві сотні років. Це свідчить про те, що сучасний читач може не лише прочитати твір мистецтва, але й «почути», відчути його в собі. Тому це ще раз доводить майстерність Павла Тичини не лише на поетичній ниві, але й як обдарованого музиканта. Слова в поезіях – це не просто слова, а ноти, звуки музичних інструментів.