Друга молодша група.
Заняття з образотворчого мистецтва. Аплікація.
Тема: «Півник гарний є у мене».
Мета: Уточнити та узагальнити знання дітей про свійських птахів,а саме-про півника,його зовнішній вигляд та спосіб життя. Закріпити сенсорні еталони:колір,форма,величина. Спонукати розповідати вірші,чітко вимовляючи слова,не поспішаючи, з відповідною інтонацією. Зосереджувати увагу на ілюстрації. Привчати відповідати на запитання про щойно сприйняте. Активізувати словник назвами частин тіла півника: гребінець, дзьоб… Закріпити вміння дітей створювати просту сюжетну композицію з кількох предметів, вільно розміщувати їх на аркуші, закріпити навички акуратного наклеювання. Виховувати бережливе ставлення до природи, бажання піклуватися про птахів, доглядати за ними.
Матеріал: половина альбомного аркуша паперу, гребінець півника,хвостик жовтого кольору,голова півника, травичка, клей,пензлик, клейонка.
Хід заняття:
Діти заходять до групової кімнати, вітаються.
Вихователь пропонує дітям відгадати загадку:
Що за красень на світанку,
Кукурікає на ганку?
В кого гарний гребінець,
Хто цей славний молодець?
(півник)
Вихователь. Діти, що ж це за птаха?
Діти. Півник.
Вихователь. Так, правильно це півник.
На дошці перед дітьми з`являються малюнки із зображенням півня з родиною.
Вихователь. Розкажіть мені про цю свійську птаху. (Діти описують півника.)
А хто мені скаже, який він?
Діти. Різнокольоровий, барвистий, яскравий, пишний, красивий...
Вихователь. Як ви гадаєте, який зараз настрій у півника? (Відповіді дітей.) Щоб його настрій став ще кращим, давайте розкажемо йому віршик. (Діти розповідають вірші про півника.)
Півник півнику сказав :
Я сьогодні не проспав !
Та і завтра не просплю,
Бо будити всіх люблю.
Півник гарний є у мене:
Шия довга, хвіст зелений,
Борода, як маків цвіт.
Він малятам шле привіт:
« Ку-ку-рі-ку!»
Вихователь. Молодці. Скажіть, як називався півник, коли був маленьким? (Курчатком.) А чим вкрите тіло півника? (Пір`ячком.) А що робить півник? (Співає, дзьобає, ходить.)
Вихователь. Чим ми годуємо півника? (Відповіді дітей.) Так, свіжою травичкою, пшеницею…
Вихователь. А зараз ми з вами будемо ліпити півника з кольорового паперу. Тому уважно послухайте, що потрібно робити.
Перед вами на парті стоїть пензлик, клей, клейонка,половина альбомного аркушу. На аркуші наліплено тіло півника, тож нам з вами залишилося наліпити йому голівку , гребінець, хвостик і травичку, на якій він стоїть.
Вихователь оголошує про початок роботи . Діти почергово ліплять своїх півників. Якщо комусь потрібна допомога, звертаються до вихователя.
Під час роботи діти виконують рухи з фізкультхвилинки « Ходить, ходить півничок…».
Вихователь оглядає роботи дітей і оголошує про завершення.
Вихователь. Ви всі молодці, бо впоралися із завданням .