Тема: | Число та цифра 2. Пара. |
Мета: | Ознайомити з числом і цифрою 2. Продовжувати вчити порівнювати предмети за кількістю, співвідносити цисло з цифрою. Розвивати увагу, логічне мислення, зорове та слухове сприймання, дрібну моторику. Виховувати інтерес до занять, працьовитість, самостійність.
|
Обладнання: | Картки з цифрами 1, 2; кружечки жовтого та червоного кольору; кольорові смужки; геометричні фігури по дві однакових; кленові листочки: 2 червоного, 2 жовтого кольору; квасоля; намистинки й нитка, схеми для намиста. |
Хід заняття.
Вступна частина.
Вправа «Вітання». Супроводжується відповідними рухами.
Доброго ранку сонечку ясному
Доброго ранку, садочку прекрасному
Доброго ранку рідний наш дім
Доброго ранку діткам усім.
Вліво-вправо повернемось
Один одному всміхнемось.
Кінезіологічні вправи.
Вправа «Ліва-права». Діти піднімають праву руку, ліву ногу; під рахунок змінюють руку й ногу.
Вправа «Вухо-ніс». Однією рукою тримають себе за ніс, другою за вухо, по команді змінюють руки навпаки.
Вправа «Один-два». На одній руці показують великий палець, а на другій середній і вказівний, під рахунок змінюють положення пальців.
Основна частина.
Дидактична гра «Добери пару».
Діти називаються геометричні фігури, які в них є та відшукують у торбинці з зерном пару до своєї фігури.
Склад числа 2.
Була 1 фігурка (викладаємо на дошці цифру 1), ми знайшли ще одну (викладаємо ще одну цифру 1). Ось в нас дві одинички.
Скільки в кожного з вас стало фігурок? (дві).
Число 2 позначається цифрою 2 і складається з двох 1.
На дошці викладаємо будиночок «Склад числа 2».
2
1 1
Вітер приніс до нас один жовтий та два червоних листочка (викладаю на дошці). У дітей на столі – картка з двома горизонтальними смужками, два жовтих та два червоних кружечки.
Скільки червоних листочків? (Два) Викладіть на верхній смужці стільки ж червоних кружечків. Скільки жовтих (одне). Викладіть на нижній смужці стільки ж жовтих кружечків.
Яких листочків більше? А як дізнатись напевне? (Порівняти.)
А як ми будемо порівнювати? Під кожним червоним листочком треба покласти жовте? Діти викладають кружечки. Скільки червоних листочків залишилось? (Один). Отже червоних більше. На скільки червоних листочків більше ніж жовтих? (На один). Що слід зробити, щоб листочків було порівну? (Прибрати один червоний листочок, або додати один жовтий).
Вчитель пропонує додати один жовтий листочок й просить дітей викласти на нижній смужці ще один червоний кружечок. Вчитель прикріплює ще один жовтий листочок.
Скільки червоних листочків? (Два). Скільки жовтих (Два). Тепер їх стало порівну – по двоє. Маємо число 2. Цифрою 2 позначаємо число 2.
6. Фізкультхвилинка.
Гра «Будь уважним!»
Діти уважно слухають вчителя і виконують його вказівку.
«Присядьте, в кого два вуха,
підстрибніть в кого два носа,
поплескайте в кого один язичок,
пострибайте в кого два вушка,
присядьте в кого одна нога,
присядьте в кого дві руки,
пострибайте в кого двоє очей,
покрутіться в кого два ротика,
поплескайте в кого одна голова,
тихенько сядьте тільки слухняні діти.»
7. Гра «Не помились».
У кожної дитини картки з цифрами 1 і 2. Вчитель пропонує дітям послухати, скільки разів він ударить паличкою по барабану, і показати картку з відповідною цифрою. Далі гра ускладнюється: вчитель ховає барабан за ширмою, діти визначають кількість ударів на слух і показують відповідну цифру. Потім вчитель показує картку із зображенням одного чи двох предметів. Діти показують картку з відповідною цифрою.
8. Вчитель пропонує дітям узяти картку з цифрою 2, провести по ній пальчиком, не відриваючи його від аркуша. Пропонує викласти цифру 2 квасолинками поряд із карткою. Якщо дітям складно, то можна викласти по контуру цифри на картці.
9. Пальчикова гімнастика «Прогулянка».
«Один, два, три, чотири, п’ять –
| Вихідне положення: пальці в кулак.
|
вийшли пальчики гулять,
| Почергово розгинати пальці. |
Один, два, три, чотири, п’ять –
| Почергово загинати пальці в кулак. |
В хатці знову всі сидять»,
|
|
9. Гра «Намисто».
Діти нанизують намистинки за схемою (одна намистинка жовта, дві червоні; або почергово червону та жовту).
Підсумок.
Діти яку цифру ми сьогодні з вами вивчали?
Що вам найбільше сподобалось?