| 18.01.2019 |
Тема: | Додавання, редагування та форматування таблиць в Word |
Тип уроку: | урок-подорож (урок застосування знань, умінь і навичок на практиці) |
Мета: | - узагальнити та закріпити знання учнів про текстовий процесор Word та його призначення; сприяти формуванню та розвитку інтелектуальних та творчих здібностей учнів; навичкам відпрацювання роботи з таблицями; - розвивати інтерес до предмета, стимулювати логічне мислення і пізнавальну активність, здоров’язберегаючу компетентність засобами уроку, попереджувати перевтому учнів; сприяти розвитку зв’язного мовлення, стійкості уваги, зорової пам’яті, логічного та алгоритмічного мислення, розвитку самостійності учнів, вміння співпрацювати ( робота в парах); - виховувати сучасну творчу людину, яка здатна навчатися впродовж життя, формувати особисту відповідальність за власний результат і результат роботи товаришів, сприяти відповідальному ставленню до своїх обов'язків. |
Обладнання: | комп’ютери, карта-маршрут подорожі, квитки, картки-піктограми Word, комп’ютерна презентація до уроку, валіза, зразок практичної роботи. |
Хід уроку:
Протягом уроку за гарні відповіді, за правильне виконання завдань діти отримують картки-піктограми Word. За їх кількістю учитель виставить у кінці уроку оцінки.
Розум полягає не тільки у знанні,
але й в умінні застосовувати знання на практиці.
Аристотель
І. Організаційний етап. Емоційна хвилинка
Привітання учителя.
Діти! У нас сьогодні справжнє свято,
Гостей зібралося багато.
Тож подаруйте їм від серця
Усмішки синіх два озерця
Посміхніться друзям, хай дружба квітне,
Урок хай пройде привітно, світло.
Знання й уміння нехай вас надихають,
А я до співпраці вас закликаю.
ІІ. Вступне слово учителя:
- Слово урок… Таке звичне для нас, але дуже вагоме. Скільки нових слів можна утворити з його літер… І всі ці слова потрібні нам будуть для успішної роботи на уроці.
Інтерактивний метод – «Мікрофон»
- Складемо невеличкий словничок. Наприклад, У - усмішка, увага, успіх. Продовжте.
У – успіх, увага
Р – радість, робота
О – обговорення , організованість
К – креативність
Сподіваюсь, що на уроці на нас чекає успіх! Давайте для цього відправимося у чарівну подорож.
Кожен, хто подорожує, повинен виконувати такі правила.
1. Правило піднятої руки. Якщо хочеш щось спитати, підніми руку.
2. Без дозволу - нічого не вмикай.
3. Знаєш сам – навчи того, хто не знає.
4. Будь уважним і старанним.
А куди ж саме ми відправимося? До якої країни? Не будемо гадати, а придбаємо безкоштовні квитки, на яких і зашифрована назва країни у вигляді ребуса. Відгадайте його і дізнаємося, куди ми будемо подорожувати.
до країни ___________________________________ Щоб дізнатися назву країни, відгадайте ребус:
(Діти розгадують ребус. Перший учень, хто розгадав ребус, озвучує назву країни "Текстовий процесор". Учитель відкриває назву країни на карті)
Після придбання квитків, люди планують маршрут подорожі. І в цьому нам допоможе чарівна карта, маршрут якої буде з’являтися на моніторі
Подорожуючи, люди ставлять собі мету. І в нас є і мета, і тема уроку.
(Учні записують дату, тему уроку в зошитах)
ІІІ. Систематизація та узагальнення знань з інформатики:
Маршрут і мета подорожі у нас вже є. Чого ж не вистачає? Збираючись у подорож, люди беруть з собою валізу, куди кладуть особисті речі, одяг. Ось ми візьмемо багаж, куди покладемо свої знання. Давайте збирати багаж знань. У Вас на робочих місцях лежать картинки інструментів текстового процесора Word, Вам необхідно по черзі казати призначення інструментів і класти ці картки у валізу, а потім передавати її іншому учневі.
Таким чином, діти збирають "Багаж знань" про інструменти текстового процесора Word.
Ну що, багаж знань ми зібрали і візьмемо його з собою до країни "Текстовий процесор".
Ось ми і підійшли до воріт чарівної країни. Але вони замкнені. Що ж робити? … Необхідно підібрати ключ. Діти, а ось лист, давайте його прочитаємо.
Учитель читає листа.
Лист: "Добрий день, друзі! Буду дуже радий відкрити вам двері до комп’ютерної країни. Але для цього ви повинні виконати деякі завдання. Коли ви виконаєте ці завдання – двері до країни "Текстовий процесор" відчиняться.
Ваш новий знайомий Ключик-Чарівник".
Два учня виконують завдання біля дошки
Завдання №1
Познач відповідність сполучення клавіш:
Ctrl + A | | Скасувати дію |
Ctrl + V | | Вирізати |
Ctrl + C | | Вставити |
Ctrl + X | | Виділити |
Ctrl + Z | | Копіювати |
Завдання №2
Укажіть назви інструментів форматування, які розташовані в групі Шрифт вкладки Основне
2 1
5 4 3
Всі останні учні виконують комп‘ютерний тест (код РМ976).
Молодці, ви справилися і з цим завданням. І по маршруту ми потрапили на вулицю "Кросвордна". А на ній нас чекає завдання – відгадати кросворд.
Кросворд:
Об‘єкт вікна Word, де розміщено основні елементи керуванням об‘єктами (стрічка)
Об‘єкт, що вказує на поточне місце в документі (курсор)
Унесення змін у зовнішній вигляд тексту (форматування)
Унесення змін у вміст тексу (редагування)
Програма для опрацювання текстових документів (процесор)
Створення копії документа на папері (друкування)
Основний об‘єкт опрацювання у текстовому процесорі (документ)
Далі
Діти розгадують кросворд.
Ось ми з вами і опинилися на перехресті Веселий Олівець. Зараз повторимо матеріал попереднього уроку. (Презентація на комп'ютері)
А щоб пройти до майстерні Таблична, необхідно спочатку нам завітати до проспекту "М'яча-Стрибунця".
Він пропонує вам зробити фізкультхвилинку.
А ми зовсім не втомились!
Вправо, вліво подивились.
Встали. Спину розігнули.
Руки вгору підтягнули.
Опустили їх на боки
Та надули свої щоки.
Видихнули та присіли,
Підстрибнули і на місце сіли.
Діти займають свої місця за комп’ютерами.
ІV. Закріплення нового матеріалу на практиці:
М
атеріал попередніх уроків повторили, можемо вирушати до майстерні Таблична.
Завдання
З
робіть таблиці за зразком
Найпоширеніші у світі риби : Лосось, довжина якої досягає 150 см, вага до 70 кг, швидкість 60 км/год. Короп – довжина досягає 40-80 см, вага до 20 кг, швидкість 10-20 км/год. Форель - довжина може бути 20-30 см, вага 400 - 600 г, швидкість 16 км/год.
Цікава інформація:
Лосось – у цій риби жирні кислоти покращують структуру шкіри, нігтів, універсальне джерело білка для дітей.
Короп – сприяє стабілізації роботи травної системи, поліпшенню обміну речовини.
Форель – жирні кислоти Омега-6 та Омега-3 сприяють покращенню роботи серця і захищають судини.
V. Підведення підсумків уроку:
Діти, а вам сподобалась подорож до країни "Текстовий процесор"?
VІІ. Видача домашнього завдання:
Нажаль, час подорожі закінчується. Ось вже виїзд з країни. Але тут ще залишився один провулок. Завітаємо до нього? Це провулок "Містера Курсора". Курсор – кращий друг Веселого Олівця, він хоче задати вам домашнє завдання, яке необхідно виконати вдома. Тільки ті діти, хто виконає завдання гарно, зможе знову потрапити до чарівної країни.
Учитель пояснює д/з: повторити тему "Текстовий процесор Word", дібрати загадки.
VІІІ. Виставлення оцінок за урок:
Ось ми вдома, у своєму комп’ютерному класі. Урок підійшов до кінця.
Діти, протягом подорожі, ви збирали картки – піктограми. Запишіть кількість карток. У кого більше 9-х піктограм – 11 балів, 7-8 піктограм – 10, а 6 піктограм – 9.
Дякую за ваші знання, до наступної подорожі. Урок закінчено.
До побачення!