Основи здоров’я 3 клас.

Тема: Безпека в побуті. Правила поводження з електроприладами.

Мета: ознайомити дітей із побутовими електроприладами, розширити знання

про правила поводження з електроприладами;

розвивати навички і вміння безпечного користування побутовими

приладами й технікою;

виховувати пильність і обережність та уважне ставлення до правил

користування електроприладами.

Хід уроку:

І. Організація уроку.

Про безпеку власну дбаєм.

Уроки вдумливо вивчаєм.

Знаєм правила ми з «НЕ».

Пам’ять нас не підведе.

ІІ. Актуалізація знань.

  • Скажіть, будь ласка, ви любити проводити час вдома? Чим ви більше всього любити займатися?

  • Дома вам безпечно? Чому?

  • А зараз замисліться і скажіть, чи насправді вже так безпечно вдома? Де нас очікує небезпека?

1. Складання павутинки «Небезпека вдома».

2. Робота над загадками.

- Я зараз буду загадувати загадки. Якщо ви відгадуєте правильно, то з’явиться відповідна картинка на дошці. А потім скажете, що їх всіх об’єднує.

Товстопуза біла пані Під гудіння і виття

Крутить одяг в барабані. Тягне хоботом сміття.

Холодно завжди у нім, Човник із гарячим дном

І продуктів повен дім. Нам прасує полотно.

Якщо душно буде літом – Сушить він волосся всім

У кімнаті зробить вітер. Теплим вітерцем своїм.

Нам показує вікно В нім – знання з усього світу,

Спорт, новини і кіно. «мишка» може їх відкрити.

  • Як можна назвати одним словом слова-відгадки? (Електроприлади)

  • Який з намальованих електроприладів підключено до мережі? Які ще електроприлади ви знаєте? Як ви думаєте, чому їх так називають?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Скажіть над якою темою уроку ми будемо працювати?

  • Що ви хотіли би дізнатися на уроці? Ваші очікування від уроку.

ІV. Робота над темою уроку.

  • Отже, ми сьогодні поговоримо про безпеку в побуті. Правила поводження з електроприладами.

1. Робота в групах.

  • Зараз ви поділитися на дві команди. Кожна команда отримає завдання, для обговорення якого у вас буде 5-7 хвилин.

Завдання 1 команди: «Електроприлади – це здорово!»

Завдання 2 команди : «Електроприлади – це небезпека»

2. Розповідь вчителя.

- Як же бути? Електроприлади – це здорово, але це небезпека для людини.

- Дійсно, холодильник, пилосос, праска, телевізор, комп’ютер – це електроприлади, бо живляться електричним струмом. Перші побутові прилади з’явились більше 100 років тому. За цей час електрика змінила все життя людства. Вони всі важливі, бо є незмінними помічниками людини, зручні і чудові лише тоді, коли знаходяться в умілих руках. Але іноді можуть стати небезпечними для життя, коли неправильно ними користуватися. Де ж беруть струм електроприлади?..

Для цього потрібна розетка. Але слід обов’язково користуватися нею дуже обережно. Пам’ятайте, що у розетки не можна вмикати нічого іншого, крім вилки ектроприладу. А саму вилку слід брати лише сухими руками.

3. Практична робота. Проаналізуйте малюнки і складіть правила поводження з електроприладами. Пункти, які співпадуть у всіх групах ми запишемо у пам’ятку.





Пам’ятка поводження з електроприладами.

  • Ніколи не залишайте ввімкнутими електроприлади без нагляду, або якщо виходиш з дому.

  • Не вмикай незнайомі електроприлади сам, без дорослих.

  • Не вмикай електроприлади з пошкодженою ізоляцією, оголеними дротами.

  • Не вмикай у розетку декілька приладів одночасно.

  • Не встромлюй пальці або будь-які предмети в розетку.

  • Вмикати електроприлади в розетку, потрібно правильно тримаючи вилку і лише сухими руками.

V. Закріплення вивченого.

1. Самостійна робота в зошитах.

2. Гра «Правильно – неправильно»

- Коли почуєте правильне ствердження, підніміть одну руку.

  • Вчасно вимикати електроприлади.

  • Ввімкнути телевізор і лягти спати.

  • Ніколи не вмикайте і не вимикайте прилади мокрими руками.

  • Не допускайте потрапляння води на ввімкнені електроприлади.

  • Тягніть за провід руками, коли вимикаєте електроприлад.

  • Самостійно ремонтуйте електроприлади.

VІ. Підсумок уроку.

  • Підбиваючи підсумки уроку, хотілося б через гру «Додай слово»

Всім маленьким школярам

Дуже добре треба знати:

Правила поводження

З … (електроприладами)


Телевізор, плитку, праску
Вимикати вчасно слід.

Пам’ятай про це, будь ласка,

Бо наробиш безліч … (бід)


Розігрілась праска дуже,

Що робити будеш, друже?

За гаряче не хапай,

Із розетки …. (вимикай)

VІІ. Рефлексія.

  • Що сподобалося на уроці найбільше? Чого навчилися?

  • Чи була інформація для вас корисною, цікавою?

  • З ким поділитися знаннями по цій темі?

  • Як ви можете оцінити свою роботу на уроці?



Використані картинки:

https://www.pinterest.com/pin/744431013389317650/?nic_v1=1aOOxxIL13NApRyZ3pvvS5CtaZ7hw6930GCxbTGbgwNHXXtqp8ddB2ExnGCk5RbuzW