Конспект підсумкового заняття з логіко- математичного розвитку тема:

Чарівна веселка

Мета: Продовжити формувати вміння дітей рахувати в межах 10 у прямому і зворотному напрямку, розрізняти кількісну і порядкову лічбу, закріпити знання геометричних фігури. Розуміти структуру арифметичної задачі, вміння розв’язувати арифметичні приклади. Розвивати логічне мислення, уяву, пам'ять та конструктивну діяльність. Виховувати бажання займатися математикою.

Матеріал: картки-цифри(від 1 до 10), дидактичні ігри “Знайди сусідів”, “Цікаві задачі”, “Чарівна квітка”, геометричні фігури, ЛЕГО-конструктор .

Хід заняття

Привітання:

Встаньте діти посміхніться,

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній,

І до сонця потягніться

Один- одному всміхніться.

Посміхніться до гостей

Привітайтесь. Добрий день.

Вихователь:Сідайте зручненько і слухайте тихенько. Жив- був на світі добрий чарівник. Він дуже любив малювати і все у своєму місті розфарбовував різними кольорами. Допомагала йому в цьому чарівна подружка веселка. Всі хто жив у цьому місті були радісними і щасливими. Але одного ранку чарівник прокинувся і побачив , що навколо стало сірим і непривітним. Це веселка втратила свої кольори. Як не намагався чарівник , використовуючи свої чари, повернути кольори Веселці, нічого не відбувалося. І він вирішив звернутися до Вас по допомогу. І надіслав вам торбинку, а що в ній може бути ( КОНВЕРТИ). Так діти в цій торбинці різнокольорові , незвичайні конверти з математичними завданнями.

Коли ми розвяжемо усі завдання- зможемо відкрити кольори веселки .

Перший колір нашої веселки. Діти . Червоний

1 Конверт дістаю який!. Червоний конверт пропонує гру Упізнай і назви геометричну фігуру.

ВИХ. Які ви знаєте геометричні фігури

ДІТИ. Площинні, об’ємні.

Погляньте на екран, на екрані буде з’являтися фігури , вам потрібно подарувати фігуру яка зявиться, хлопчику або дівчинці. У хлопчика будуть площинні а в дівчинки обємні.

  • Як називаєть геометрична фігура, в якої чотири сторони однакової довжини (квадрата.)

  • Які фігури мають по чотири сторони по чотири кути.

  • Назвіть геометричні фігури, яка не має жодного кута, як називається ця фігура.

  • Скільки кутів та сторін має трикутник.

  • Чим відрізняється трикутник від квадрата.

  • Чим відрізняється прямокутник від трикутника. Чим.

  • Чим схожі куля і циліндр ( Вони можуть котитися).

  • Чим вони відрізняються. ( Куля котиться в усі напрямки, а циліндр – ні, куля не має кругів , циліндр має два круга)

Назвіть усі геометричні фігури , які ми сьогодні пригадали.

ВИХ . Ми відкрили перший колір веселки. Червоний. Наступний конверт веселки який.( ОРАНЖЕВИЙ)

2 Конверт. Оранжевий конверт пропонує нам гру Назви сусідів

Завдання. До кожної цифри, яка зображена в середині квіточки, потрібно підібрати цифри-сусіди серед цифр ,які зображені на пелюстках, та посадити на них метелика.

-Яких сусідів має числа .7

- Назви число яке менше від 6 але більше за 4.

- Порахуй від 9 до 3. В якому напрямку рахував.

- Назви число яке більше від трьох але менше від 5.

- Яке число стоїть між 4 і 6

- Назви цифри по порядку від 1 до 8. В якому напрямку рахунок ( Прямому)

- Назви число наступне за числом 4 (5)

- Яке число перед числом 4

- Яке число більше ( менше) . На скільки. Ви всі виконали вірно завдання, ми відкрили другий колір веселки . Оранжевий.

3 Конверт. Жовтий конверт пропонує нам гру Знаки нерівності = <>

Які ви знаєте знаки нерівності ! У вас на столі картки на яких з обох боків зображено кількість предметів , між ними вільна клітинка. Ваше завдання порівняти і поставити між ними знак нерівності.

-Який знак нерівності ти поставив. Чому. Число 2 1

- Чому ти поставив знак =

- Яке число більше. – На скільки.

Молодці ,ви вірно порівняли числа і добре виконали завдання.

ВИХ. Ми відкрили третій колір веселки . Жовтий.

4 Конверт. Зелений конверт пропонує нам фізкультхвилинку. Час для відпочинку

ВИХ. Ми відкрили четвертий колір веселки ,Зелений.

5 Конверт. Пропонує нам цікаву гру з ЛЕГО конструктором.

Завдання. У вас у кожного є картка, що на ній зображено( цифри, геометричні фігури , кольори ) зверніть увагу що всі прямокутники у вас різного кольору. В середині прямокутника цифра ваше завдання виставити цеглинки ЛЕГО за кольором прямокутника а кількість їх вам підскаже цифра, яка знаходиться в середині прямокутника

  • Скільки цеглинок ти виклала. Чому.

  • Якого кольору цеглинки. Скільки.

  • Чому ти виклав три цеглинки . Якого кольору.

ВИХ. Ось зявився на веселці який колір . Блакитний

6 Конверт. А синій колір веселки відкриється тоді коли ми пограємо гру Чарівна квітка

ВИХ. Завдання .У середині кожної квітки є приклад, ваше завдання вирішити приклад і викласти пелюстками навколо серединки квітки.

  • Назви рішення свого приклад.

  • Прочитай приклад.

  • Якого кольору пелюстки.

  • Чому ти виклав 5 пелюсток.

  • Яке число більше ( менше) Ви впорались із завданням і зібрали квітку, вона дуже вдячна що ви повернули їй пелюстки. Ми зможемо відкрити шостий колір веселки.

7 Конверт . Ось погляньте , яка чудова веселка, але не вистачає одного кольору, як ви думаєте діти якого. Фіолетовий. Ось цей конверт а що в ньому є ,так тут цікаві задачі . Діти давайте пригадаємо з чого складається задача . ( Умова, запитання, рішення, відповідь). Подивіться на картинки , складіть задачу а рішення викладіть цифрами.

- Прочитай задачу , яку ти склав.

- На яку дію твоя задача

- Яка відповідь у твоїй задачі.

- Про що говориться у твоїй задачі

Діти подивіться яке чудо ми з вами створили веселку, як вона засяяла, яскравими фарбами. Це завдяки вам тому що ви виконали всі завдання чарівника.