Інтегроване заняття з пріоритетом логіко-математичного розвитку

Математичний брейн-ринг



Програмовий зміст:

  • Закріплювати знання про склад чисел у межах 10; уміння знаходити суміжні числа; сприяти закріпленню навичок розвязування нескладних усних обчислень та арифметичних задач.

  • Удосконалювати вміння орієнтуватися в просторі, на площинні, оперуючи поняттями ліворуч, праворуч; над, під, біля, поруч; виконувати словесні інструкції.

  • Сприяти закріпленню знань про геометричні фігури; вміння знаходити спільні та відмінні ознаки.

  • Розвивати увагу, уяву, логічне мислення, пам'ять, дрібну моторику рук.

  • Виховувати вміння співпрацювати в команді, бажання виконувати завдання та досягати високих результатів.



Хід заняття

Діти заходять у зал.

Ведуча.

Давайте привітаємось:

Доброго ранку, рідний наш дім!

Доброго ранку гостям усім!

Доброго ранку, сонечку ясному!

Доброго ранку, садочку прекрасному!

Вліво-вправо поверніться

Одне-одному всміхніться!

Сьогодні у нашому садочку незвичайна подія, відбудеться справжня інтелектуальна гра – «Брейн - ринг», де змагаються найрозумніші дітки- майбутні школярики. У нас присутні глядачі.

Сьогодні малята ви покажете, які ви всі розумні, кмітливі і дружні – адже змагатися ви будете в командах. Хто виграє – той отримає почесне звання переможця та нагороди.

А тепер я представлю наші команди: Команда «Всезнайки» та Команда «Чомучки». Команди займіть свої ігрові місця відповідно до зображення на ваших емблемах.

Кожна команда має свого капітана.

Капітан команди «Всезнайки» - Глущук Роман.

Капітан команди «Чомучки»- Панасюк Назар.

Оцінювати ваші знання і вміння буде справжнє, поважне та шановне журі (представлення членів журі).

А тепер капітани представляють своїх гравців.

Час розпочинати нашу гру!

В кожній грі існують правила, за якими правилами потрібно грати, і правила непорушувати. Команда за певний проміжок часу має дати правильну відповідь. За кожну швидку правильну відповідь, або правильно виконане завдання – команда отримує 1 бал. У кінці змагання ми їх полічимо і дізнаємось, хто переможець. І головне переможця чекає сюрприз.

(Капітани обох команд по черзі обирають конверт з завданням).

Перший раунд (Слайд)

Завдання: геометричні фігури.

У вас у кожного є набір геометричних фігур різного кольору та ігрове поле. Увага – завдання: я називаю геометричну фігуру певного кольору, а ви, за моєю вказівкою, розташовуєте її на ігровому полі. Почали…

Другий раунд (Слайд)

Завдання «З’єднай цифри»

(Треба з’єднати по порядку цифри від 1 до 10 і показати доріжку до хатки бабусі Червоної шапочки).

Третій раунд «Веселі завдання» (Слайд)

Завдання «Математична гусениця»

(Скласти числовий ряд у вигляді гусениці).


Четвертий раунд (слайд)

Відеофізкультхвилинка

Руки в сторону та вгору — 
На носочки підніміться. 
Підніміть голівку вгору 
Й на долоньки подивіться. 
Руки в сторони розводим, 
Опускаєм плавно вниз, 
Присідати ми почнемо, 
Добре ноги розімнемо. 
Раз присіли — руки прямо. 
Встали. Знову все так само. 
Вправу дружно почали. 
Нахил вліво — раз, два, три! 
Повертаємося вправо. 
Все виконуємо гарно. 
Вліво, вправо повернулись. 
Ось розминці вже й кінець. 
Хто ж старався — молодець!

П’ятий раунд

Завдання №5: «Віршовані задачки»


  • П’ять пухнастих білченяток

У гнізді лягають спати.

Тут іще одне з’явилось:

«Вибачте, я запізнилось!»

Хто негайно відповість, скільки стало білок? (шість).


  • В кошику у тітки Жанни

Різні овочі лежали:

Огірочок, цибулина,

Капустина та морквина,

І столовий бурячок.

Хто із вас зуміє, діти,

Овочі ті полічити? (п’ять).


  • Дрімають на м’якому ліжку

П’ять кошенят і мама-кішка,

а поруч з ними – тато-кіт

пухнастий чухає живіт.

Порахувати ви повинні

Всіх котиків у цій родині. (сім).


  • У бабусі, бабці Алли,

Онучаток є чимало:

Ігор, Рома та Степан,

Толя, Петрик і Богдан,

І Андрійко, і Максим –

Бабця рада внукам всім.

Хто устиг порахувати:

Скільки хлопців-онучаток? (вісім).


  • Валечка до дому йшла,

Грушки в кошику несла,

Їх у кошику аж сім.

Валя каже: «Одну з’їм».

І недовго думала:

Грушку-таки схрумала.

Тож скажіть мені на милість:

Скільки грушок залишилось? (шість).


  • Сім симпатичних ведмежаток

Сиділи у ведмежій хаті,

А потім двоє ведмежат

Пішли собі медок шукати.

Тож скільки, діти, ведмежаток

Залишилося вдома, в хаті? (п’ять).


Шостий раунд

Спіймай цифру.

(Вихователь розповідає казку, діти уважно слухають і коли чують число плещуть у долоні).


  • «Казка про Зайченя» (1 команда)

Жив собі у лісі маленький Зайчик. І було у нього четверо друзів. Перший це Ведмедик, другий – Їжачок, третій – Лисеня, а четверте Білченя. Разом вони гуляли у лісі та збирали гриби та горіхи. Одного разу Їжачок знайшов 3 гриба, а Зайчик 2, Білочка 4, а Ведмедик лише 1. Коли друзі порахували усі гриби то дізналися, що їх було 10.


  • «Казка про Ведмедика» (2 команда)


Сьогодні у Ведмедика День народження. Йому виповнилося 5 років. На День народження Ведмедик запросив своїх друзів. Зайчик подарував 2 повітряні кульки, одну жовту як сонечко, а другу блакитну як небо. Білочка подарувала 10 різнокольорових олівців, а Їжачок – 3 розфарбовки. Останнім прийшов вітати Ведмедика Лисеня, воно забарилося коли збирало у подарунок ромашки. Їх у букеті було 9.



Сьомий раунд

Завдання : «Знайди відмінності»

(Треба розглянути два малюнка; знайти , полічити і показати відмінності).

Восьмий раунд

Конкурс капітанів «Швидкі запитання»

Ви маєте за певний відрізок часу дати як найбільше правильних відповідей. Відповідати потрібно дуже швидко. Бал отримає та команда, капітан якої дасть найбільше правильних і точних відповідей.

Починає капітан команди «Всезнайки»

  • Скільки є днів тижня?

  • Що більше «ціле» чи «частина» ?

  • Фігура , яка має три сторони і три кути?

  • Яку форму має тарілка?

  • Скільки вишень у порожньому стакані?

  • Річка широка, а струмочок?

  • Яка цифра стоїть перед 7?

  • Скільки лап у вовка?

  • Що настане після зими?

  • Пташка літає, а кенгуру?

Відповідає капітан команди «Чомучок».

  • Скільки кутів у квадрата?

  • У якої геометричної фігури немає ні початку, ні кінця?

  • Скільки пальців на двох руках?

  • Скільки яблук, у пустому кошику?

  • Скільки вушок у трьох зайчиків?

  • Яка цифра стоїть після 6-ти?

  • Скільки днів має тиждень?

  • Яку форму має дах будинку?

  • У риби луска, а у птаха …?

  • У людини руки, а у собаки?

Молодці капітани і всі гравці! Малята, ви змагалися, працювали, відповідали і показали гарні знання і високі результати! Ну а зараз час нашому шановному журі підрахувати бали і оголосити переможців нашої інтелектуальної гри!