Новожеланівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №39

Донецької обласної ради



Виховна година з елементами тренінгу


Давайте будемо природу берегти

2клас

2 клас



Підготувала :

вихователь Новожеланівської СЗШІ №39

Гавілей М.В.

2020р


Тема: «Давайте будемо природу берегти».

Мета:

розширити знання учнів про значення природи у житті людей та вплив діяльності людини на навколишнє середовище; формувати основи екологічної культури;

поповнити знання загадками, прислів'ями, приказками про тварин, птахів та явища природи;

спонукати до спостережливості та аналізу;

сприяти формуванню активної життєвої позиції;

розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу, уяву, мислення, пам'ять;

привернути увагу до необхідності шанобливого ставлення, збереження та охорони природи рідного краю;

виховувати почуття колективізму, прагнення до активної охорони та відновлення навколишнього середовища, бажання берегти все живе.

Хід заходу.

І. Вступна частина

Встаньте, діти, всі скоріше,

Посміхніться всім миліше.

Добрий день!

Тепер сідайте.

Починаймо! Не зівайте!


Вихователь.

Нашу зустріч, діти, ми проведемо у формі години-подорожі з елементами тренінгу. Як ви гадаєте, що таке тренінг? На яке слово схоже слово «тренінг».

Відповіді дітей. (Тренування)

Дійсно слово «тренінг» походить від англійського слова яке означає «тренуватись». А тема нашої подорожі «Давайте будемо природу берегти».

Спілкування з природою дарує людині гарний настрій, радість і бадьорість, викликає почуття любові до рідного краю та взагалі до життя. Недарма ми називаємо її рідною ненькою. Усі ми - створіння природи, та не всі однаково добре ставимося до неї. Природа потребує постійної уваги та турботи. Обов’язок всіх людей, дорослих і маленьких– берегти природу, любити і примножувати її багатства.

Пройде наше тренування під девізом "Рибі - вода, птиці - повітря, звірю - ліси, степи, гори. А людині потрібна Батьківщина. І охороняти природу - означає охороняти Батьківщину".

(М. Пришвін)

Подорожуючи, частіш за все, важливо не тільки куди ти відправляєшся, але і з ким. А чи важливо для вас, хто буде поруч, хто допоможе подолати перешкоди та виконати всі завдання?

Відповідь дітей.

А ви готові вирушити в подорож та рухатися всі в одному напрямку?

Відповідь дітей.

А як називають людей які рухаються в одному напрямку?

Відповідь дітей хором(ПОПУТНИКИ)

1.Вправа « Я твій попутник»

Станьте в коло, положіть свою праву руку на ліву руку свого товариша і передаючи «іскорку» гарного настрою, пропоную кожному назвати своє ім'я, сказати з якою тваринкою або пташкою ви себе асоціюєте. Чому? Чи гарним попутником ви будете?


1. - Мене звуть Олексій. Я асоціюю себе з ведмедиком тому, що мама часто кличе мене: «Моє ведмежатко». Я буду гарним попутником і дам вам гарні поради.

2 .- Мене звуть Дмитро. Я гадаю що я схожий на зайчика бо я дуже спритний.

Я ваш попутник і буду вам допомагати.

3. - Мене звуть Катерина. Я схожа на метелика бо я дуже весела. Я ваш попутник і буду радіти вашим успіхам.

4. - Мене звуть Артем. Я інколи схожий на їжака, тому що серйозний та полюбляю яблучка. Я ваш попутник і буду вас захищати.

5. - Мене звуть Ліля. Я схожа на березку бо я струнка та тендітна. Я ваша попутниця і буду про вас турбуватись.

6. - Мене звуть Роман. Я схожий на горобчика, бо я гомінкий. Я ваш попутник і вам зі мною буде весело.

7. - Мене звуть Кирило. Я люблю стрибати і веселитися, тому я, мабуть, схожий на жабку. Я ваш попутник і буду у вас просити поради.

8. - Мене звуть Маша. Я новенька і хочу з вами дружити.

Посміхніться один одному, візьміться за руки та скажіть своєму товаришу: «Тепер ти мій попутник»

Разом діти - «Тепер ти мій попутник».

2. Вправа «Валіза».

Коли люди вирушають у подорож, обов’язково беруть з собою найнеобхідніші речі та ще щось дуже важливе. А що саме необхідно взяти вам підкажуть персонажі відомого мультфільму котик та хлопчик на ім’я Дядя Федір. .

Нашу другу вправу ми назвемо «ВАЛІЗА». Подивіться на ці речі і подумайте, що із запропонованого ви взяли б у дорогу до лісу. Та які правила на вашу думку вам знадобляться. На звороті картинки написані правила роботи в групі прочитайте їх голосно та візьміть їх з собою:

- говорити по черзі;

- взаємоповага;

- правило піднятої руки;

- бути активним;

- говорити тільки за темою;

- не критикувати;

- говорити та слухати;

Ця вправа допомогла нам скласти правила, яких ми будемо дотримуватися під час тренування.

ІІ. Основна частина.

Теоретичний блок.

1. Вправа «Природа для мене-це…»

- Діти, є така наука, яка розповідає нам про взаємозв’язок людини з природою. Пригадайте, що це за наука ?

-Так, екологія. Але ця наука вивчає не тільки взаємозв’язок людини з природою, а взагалі взаємини живої і неживої природи.

На планеті все пов'язано між собою: рослини і тварини, живе і неживе, людина і природа.

Діти, подумайте гарненько і скажіть, що на вашу думку означає слово

« Природа».

Прошу вас продовжити речення: " Природа для мене – це….

Відповіді дітей.

Підсумок асоціативного куща.

Усе, що нас оточує, все що ми бачимо і навіть не бачимо, все що не зроблене руками людей - це природа.

2. Історія про ліс. Перегляд презентації.

Послухайте історію про ліс.

Жив був ліс.

Жили в лісі птахи. Вони співали завзято і весело.

Жили в лісі і звірі. Пустували на галявинах, полювали.

-Розгляньте слайд. Яких звірів ви впізнали? (Єнот, заєць, білка, їжак, вовки, ведмідь, олень, лось, лисиця)

Але одного разу прийшла до лісу людина. Побудувала поруч з лісом фабрики, заводи, будинки, школи, дороги. Місця для життя їй не вистачило.

Стала людина тоді вирубувати ліс, розпалювати багаття, і вогонь забрав життя лісу.

Дим з труб заводів і вихлопні гази автомобілів на дорогах отруїли повітря.

Заводи і фабрики скидали відходи в ріки, лісові озера забруднювали воду в лісі.

Люди, відпочиваючи, забруднювали ліс сміттям (пляшками, гумою, папером).

Ніде стало жити бідним тваринам. І пішли вони з нашого лісу далеко. Залишився ліс один. Сумно і страшно стало в лісі.

- Послухайте куплет пісні «Земля - ​​наш дім».

- Який заклик ви почули?

-Звернувся до нас і ліс з проханням про допомогу: "Допоможіть повернути колишню красу, птахів і тварин, риб!"

- Чому в лісі ніхто не живе?

Щоб допомогти природі, давайте відправимось у подорож з пригодами від галявини Знань, до озера Вмінь і виправимо помилки людини.

Ви готові до пригод?

Відповідь дітей хором.

Практичний блок

Завдання №1. Відгадування загадок

Валіза зібрана. Надійні попутники поруч. Можна вирушати. Швидше, лісу потрібна наша допомога! Власними силами пожежу не зупинити, потрібен дощик. А щоб пішов дощик, потрібно відгадати загадки які написані на краплинках. А чи може одна краплинка погасити пожежу? Тому нам потрібно дружно взятися за справу та відправити наші краплинки на допомогу палаючому лісу.

1.Барвисте коромисло

через річку повисло.

(Веселка)

2.Влітку жупани вдягають,

взимку їх знімають.

(Дерева)

3.Сам на собі хатинку возить.

(Равлик)

4.Руда і хвіст пухнастий має,

а не лисичка.

(Білочка)

5. Є шапка, але немає голови;

є нога, але нема взуття.

(Гриб)

6.Як у ялинки голки має,

ягідки, гриби шукає.

(Їжачок)

7.Всі  мене чекають,

а приходжу – ховаються.

(Дощ)

- Ми впоралися з цим завданням нарешті пішов дощик-рятувальник та погасив пожежу.

(Виконали завдання, повісили краплинки під хмарку).


Завдання №2. Дидактична гра «Де чий листочок».

Подивіться, як виглядає ліс після пожежі. Яке жахливе видовище! Чорні стовбури дерев, обгорілі гілочки, жодного зеленого листочка! Ліс вмирає, мерщій на допомогу!

Посадить кожен деревце –

І буде ліс шуміти

Давайте зробимо ми це

Чудово ж буде, діти!

І зацвіте земля в вінку,

Як будуть всюди квіти

І кожну стежечку в’юнку,

Ми зможемо обсадити.

Джерельця всі розчистимо ми

Від краю до краю

Давайте будемо людьми

Нас так Земля благає.

-А допомогти ми можемо, виконавши наступне завдання. У вас на партах лежать картки, на яких зображені дерева. А поруч малюнки листочків цих дерев. Ваше завдання знайти з якого дерева впав листочок. Ці дерева ми посадимо в нашому лісі. (Знімаємо обгорілі дерева)

- Ось і виросли в нашому лісі нові красиві дерева. Приємно бігати між стовбурів і грати в рухливі ігри.

Допоміжна вправа.

Руханка.

Трава росте низенько (присісти)

Дерева в гору тягнуться (потягнутися)

Вітер шуміти починає.

Дерева то вправо, то вліво хитає. (нахилити тулуб)

То вперед, то назад, то додолу пригинає.

Всі листочки розкида.

Почувши ці слова, діти починають рухатись з листям у руках. Потім вихователь дає команду: «Раз, два, три- листочок пару знайди!». Кожен повинен стати поруч з тим, у кого такий же листочок у руках.

Завдання №3 «Знайди помилку»

Займіть місце біля столиків які відповідають кольору листочків. Там вас чекає наступне завдання.

Перед вами лежать малюнки . Розгляньте їх уважно. Праворуч положіть малюнки які відображають правильну поведінку. Ліворуч - малюнки де зображена неправильна поведінка або порушення правил.

Команда яка перша виконає завдання повинна зробити якісь дії, щоб я зрозуміла, що завдання зроблено. Наприклад, обійнятись або підняти ручки до гори.

(Діти виконують завдання. Після виконання обговорення за малюнками)

«Мозковий штурм»

-Чому неможна чіпати пташині гнізда?

-Чи можна розпалювати багаття у лісі?

-Чому неможна шуміти у лісі?

-Куди потрібно дівати сміття після відпочинку?

-Які речі можна брати з собою до лісу?

Завдання №4 «Попередити біду»

Вчитель.

Зараз ми перевіримо вашу увагу. Погляньте на дошку. Знайдіть помилки на малюнку. Обговоримо помилки та зробимо висновки про наслідки.

Бутьте уважними та допоможіть попередити біду. Доберіть відповідний заборонний знак.


ІІІ. Заключна частина.

Вчитель.

Охороняти природу потрібно від бруду, сміття, диму і кіптяви, туристів які не дотримуються правил і інших порушників екології. У лісі потрібно проводити суботники з прибирання сміття, лісничий повинен охороняти ліс від вирубки і браконьєрів, пожежні гасити лісові пожежі, держава створювати заповідники та замовники для збереження та поповнення популяції рідкісних тварин і рослин, учні шкіл допомагати дорослим посильною працею.

Вправа «Що я можу…»

Учні стають у коло та передають з рук у руки глобус, відповідаючи на питання:

«Що ти можеш зробити для збереження природи?» продовжують фразу: «Для збереження природи моєї країни я можу….

Бережімо життя на нашій планеті, бо це і наше життя.

Ось і підійшла до кінця наша подорож. Думаю, що ви сьогодні закріпили свої знання про екологію, і будете більш турботливо ставитись до природи. А саме берегти і охороняти її.

Тож я вас закликаю:

-Давайте будемо природу берегти!



Використані джерела

http://odb.poltava.ua/pdf/EKOLOG%D0%86Ja_D%D0%86TI_KNIGA.pdf https://www.slideshare.net/iruska_38/15716

https://vseosvita.ua/library/zagadki-dla-doskilnat-pro-prirodu-168038.html

naurok.com.ua/godina-ekologichno-gramotnosti-zbere...ovkillya-134393.html


vseosvita.ua/library/scearij-den-dovkilla-1531

https://ok.ru/happy.kids/topic/64478278475863

































-





тт













































Всі  мене чекають,

а приходжу – ховаються.



















Знайди помилку





























Фізхвилинка