Філія Петрівська ЗОШ І-ІІ ступенів

КЗ «Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.»


Звук [в], [в’], позначення його буквою «ве».

Читання складів, слів.









Вчитель: ХОМЕНКО І.В.




















Українська мова (Навчання грамоти)

Тема: Звук [в], [в’], позначення його буквою «ве». Читання складів, слів.

Мета:

- навчальна: ознайомити учнів з буквою Вв («ве»), її назвою та звуковим значенням; навчати читати цю букву в складах і словах.

- розвивальна: розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас; уміння працювати у парі.

- виховна: виховувати працелюбність, товариські стосунки, бажання та уміння вчитися, охайність, старанність; інтерес до вивчення рідної мови; бережливе ставлення до природи, викликати бажання зберегти, її красу; формувати комунікативну, соціальну, природничу компетентності.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Привітання

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться всі до себе.

Привітайтесь до гостей: Добрий день!

А урок у нас незвичайний, бо до нас на урок завітало багато гостей. А ще на урок до нас сьогодні завітала гостя. Хто ж вона? Ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадку:

Лісом в темряві літає,

«Ху-гу, ху-гу», — промовляє.

Велетенська голова.

Здогадались? Це …(Сова)

ІІ. Актуалізація опорних знань

Наша гостя Мудра Сова підготувала вам цікаві завдання. Вони записані на листочках дерева, де живе ця лісова пташка. Давайте їх виконаємо!

  1. Повторення вивчених звуків.

Перший листочок я знімаю —

Вам завдання прочитаю.

  • Назвіть голосні звуки які ми вже вивчили?

  • Назвіть приголосні звуки які ми вивчили?

(Читання вивчених букв )

  1. Читання таблиці складів.

Слайд 2. Другий листочок я знімаю —

Вам завдання прочитаю. (Учні читають склади за таблицею)

  • Прочитайте всі хором таблицю складів.


А

О

У

Е

И

І

М

МА

МО

МУ

МЕ

МИ

МІ

Л

ЛА

ЛО

ЛУ

ЛЕ

ЛИ

ЛІ

С

СА

СО

СУ

СЕ

СИ

СІ

К

КА

КО

КУ

КЕ

КИ

КІ

Н

НА

НО

НУ

НЕ

НИ

НІ


3. Гра «Так» чи «ні».

Третій листочок я знімаю —

І завдання вам читаю .

Зіграти хочеться мені з тобою, друже, в «так» чи «ні».

Тобі питання задаю, готуй же відповідь свою!

Відповідай, коли мастак, чи «ні», чи «так»!

— У слові «лев» чуємо голосний зву­к [е]?

— Звук [к] у слові «корова» чуємо на початку слова?

— У слові «мама» три склади?

— «Їжачок назбирав яблучок». Це ре­чення складається з трьох слів?

  • Голосних звуків вивчили 6? Ще раз їх назвемо.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1.Виділення нового звука.

- Діти, а чи можемо ми викласти назву нашої сьогоднішньої гості за допомогою азбуки? (Ні) Чому?

- Сьогодні ми познайомимося з новим звуком. І в цьому нам допоможуть наші нові гості Мовонька і Суржик. (Перегляд відео https://www.youtube.com/watch?v=4jVVbeJBQL4)

- З яким звуком познайомилися?

- Який це звук? (Приголосний)

- Яким він буває? (Твердий і м'який)

Рухлива вправа.

2. Добір слів із звуками [в]. Робота в групах.

Мудра Сова також приготувала нам розповідь про букву «ве» і наступне завдання.

Четвертий листочок я знімаю —

завдання Мудрої Сови читаю.

У групах дітей знаходяться малюнки різних предметів: ворона, хліб, машина, вікно, двері, вода, хвиля. Треба вибрати з них ті, у назвах яких є звук [в].

3. Ознайомлення з буквою «в» (ве). Хвилинка фантазії. Друкування букви

Буква «ве» така цікава:

Стовпчик тут і дужки справа.

Так в алфавіті живе

всім потрібна буква «ве».

  1. Написання букви в за зразком, складав е і слів вулики, великі.

Рухлива вправа.

  1. Робота за підручником (ст. 74-75)

а) Читання складів від Читалочки.

б) Читання слів.

Музична фізкультхвилинка

в) Мовленнєва розминка.

Один учень читає слово, а весь клас повторює.

IY. Рефлексія (Вчитель з учнями стоять у колі. )

Мудра Сова хоче подякувати вам за чудову роботу на уроці та запитати:

- Що нового ви дізналися на уроці? Чим для вас він був цікавим?

  • Яку нову букву вивчили на уроці?

  • Який звук вона позначає?

  • Які завдання Сови вам сподобалися?