Я досліджую світ

1 клас

ІІ семестр















Розробила

вчитель початкових класів

Запорізької спеціалізованої школи

І-ІІІ ступенів з поглибленим

вивченням англійської мови №59

м. Запоріжжя

Наумова Марина Олександрівна





Запоріжжя

2020




Тема: «Різноманітність тварин. Дикі і свійські тварини»

Мета: Навчити дітей поділяти тварини на дві групи: диких і свійських. Ознайомити з практичним використанням різних груп свійських тварин та походженням свійських тварин від диких. Формувати у учнів поняття « тварини – частина живої природи», уміння порівнювати і групувати свійські тварини за використанням їх людиною. Розкривати цінність тварин для людини. Виховувати почуття захоплення красою тварин. Вчити бережному відношенню до тварин.

Обладнання: малюнки тварин, фотографії тварин у зменшеному вигляді, маски свійських та диких тварин, «LEGO», роздатковий матеріал, презентація.



Хід уроку

Ӏ. Організація класу


Продзвенів уже дзвінок

Починається урок

Будемо вчитися старанно,

Щоб у самому кінці

Діти 1 – Б класу

Були просто – МОЛОДЦІ!!!

Щоб урок пройшов не марно, треба сісти рівно, гарно,

Не крутитись на уроці як папуга чи сорока.

Сказати хочеш – не кричи, а лише руку підніми.

Зараз у нас з вами урок з «Я досліджую світ».


ӀӀ. Актуалізація знань.

1.Гра «Розподіли картинки»

(2 учні біля дошки розподіляють картинки на дві групи «культурні, дикорослі»)


ӀӀӀ. Основна частина

1.Повідомлення теми і мети уроку.

  • А зараз переходимо до теми нашого уроку, а щоб її визначити треба виконати завдання.

З поданих складів утворити слово. (на дошці)




Правильно, ми розпочинаємо велику тему, яка називається «Тварини». А давайте з вами пригадаємо, що відноситься до живої природи? ( люди, рослини , тварини).

2.Бесіда

  • А які ознаки живих організмів ви знаєте? ( всі живі організми дихають, ростуть, живляться, розмножуються, відмирають).

  • Отже, який висновок ми можемо зробити? (Тварини це - частина живої природи.)


3.Відео «які тварини бувають?»

4.Бесіда

  • Які види тварин запам’ятали

  • Наведіть приклади звірів, птахів,риб,комах

  • Де вони можуть жити?

5.Фізхвилинка

6.Розповідь вчителя.

Світ тварин дуже різноманітний. Тварини заселяють не тільки поверхню суші, а й живуть у глибоких норах, печерах, на деревах, літають у повітрі. Безліч тварин пристосувалося до життя в річках, озерах, морях і океанах. Є тварини великих розмірів (слони, кити) і маленьких (комахи).

З давніх – давен люди полювати на тварин, а потім навчилися їх приручати.

7. Інсценізація.

Це тварини на урок завітали до діток!!!

Вовк

Невсипущий, хитрий, сірий

Голоднющий, ікла шкірю.

Між кущами походжаю

Пасовисько оглядаю.(малюнок вовка)


Вчитель. Вовки в природі виступають санітарами. Ми полюємо на хворих та ослаблених тварин і так оздоровлюємо природу.


Лисиця

Що за шум? Що за ґвалт?

Ми потрібні вам ще й як!!!

Я пухнасту шубу маю

Вам на одяг позичаю

Шапки, шуби, коміри.

Де б усе це ви взяли?


Вчитель. Ми поїдаємо багато трав’янистих рослин, поширюємо плоди та насіння рослин, знищуємо багатьох комах, гризунів.

Люди використовують для своїх потреб м'ясо диких тварин, шкуру, виробляють технічні жири.

Це – дикі тварини. Вони в лісах, морях, повітрі. Їжу собі добувають самостійно. (малюнок лисиці)


Півень

Півник зранку в курнику
Будить всіх: ... (Ку-ку-рі-ку!)
Відчиніть скоріш віконце -
Хай у хатку ввійде сонце!
Досить спати на бочку!
День настав: (Ку-ку-рі-ку!)(малюнок півня)


Тварини, яких розводять люди, годують і захищають їх, будують для них житла, піклуються про їх потомство, називаються - свійськими тваринами ( або домашніми). Вони самі не можуть знайти в природі їжу, житло, бо звикли до умов, які створила їм людина. В природі вони можуть стати легкою здобиччю хижаків. А ще вони приносять людині дуже велику користь. Вони дають людям цінні харчові продукти: м’ясо, яйця, сир, масло, молоко. А ще тварини це вірні друзі.


Отже, всіх тварин можна поділити на 2 групи - це дикі та свійські тварини.


І так , діти, що ви зрозуміли хто ж такі домашні або свійські тварини, а які тварини - дикі ? Молодці.

VӀ. Закріплення

1.Робота в зошиті. с.6

2.Робота з «LEGO»

Презентація Гра «покажи тварину цеглинкою»

3.Відео «Користь тварин»


V.Підсумок

Рефлексія

Формувальне оцінювання

Якщо ви зрозуміли, які тварини – дикі, а які свійські і де вони живуть, тоді підійти до дошки, взяти малюнок тваринки і приклеїти свою тваринку в їхнє середовище.


Якщо вистачить часу:

1. З’єднайте назви свійських тварин і те, що від них отримує людина.



2. З’єднайте назву тварини і назву її житла.

3. Чия домівка?



дупло

нора

гніздо

хатка

барліг



конюшня

свинарник

вівчарня

корівник

курник

4. Утворіть пари.