Вчитель інформатики Марченко Є.В.



Тема: Робочий стіл та його об’єкти.


Навчальна мета: Познайомити учнів з поняттям робочий стіл та основними об’єктами робочого столу. Вчити учнів керувати об’єктами Робочого столу за допомогою миші.


Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, пам’яті, логічного мислення, навиків роботи з комп’ютером та мишею.


Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, уважності, дисциплінованості.



Хід уроку

І. Організаційний момент

Доброго ранку, діти!

Ось дзвінок сигнал нам дав,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок скоріше починаймо.

Щоб урок нам розпочати,

Треба всім нам повторяти:

«Я уважний і серйозний,

Хоч іще малого зросту,

Зараз з силами зберусь,

Я нічого не боюсь.

Впевнений, кмітливий я,

Здобути хочу я знання.

(Перевірка готовності до уроку)


ІІ. Актуалізації опорних знань

Фронтальне опитування

  1. Що таке об’єкт? Наведіть приклади.

  2. Що таке властивість об’єкта? Наведіть приклади.

  3. Чи можна змінити властивості об’єкта?

  4. Назвіть 3 об’єкта з однаковими властивостями.


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Ви вже знаєте з яких пристроїв складається персональний комп’ютер, вивчили які існують види сучасних ПК.

Для того аби наш комп’ютер працював довго та був нам помічником ним потрібно правильно користуватися. Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Робочий стіл та його об’єкти.». Мета сьогоднішнього уроку якомога найкраще познайомитися з поняттям робочий стіл та його основними елементами.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1.Розповідь вчителя

Скажіть мені будь – ласка що таке стіл? Де він використовується і як називається? (відповіді учнів)

Так звісно столи бувають різні. І в комп’ютера є теж свій робочий стіл.

Він з’являється після завантаження комп’ютера. Нагадайте мені будь – ласка порядок ввімкнення комп’ютера? (відповіді учнів).

На робочому столі розташовані об’єкти - маленькі картинки-піктограми, або їх ще назвивають значки або ярлики програм. Під кожною піктограмою є напис.

  • В нижній частині Робочого столу є горизонтальна смужка блакитного кольору – вона називається Панель завдань (задач). Коли ми щось робимо з програмами або документами, на Панелі задач з’являються кнопки для кожної відкритої (працюючої) програми.

  • На Панелі задач є дуже важлива кнопка Пуск. Вона відкриває Головне меню, в якому містяться всі програми, встановлені на комп’ютері. За допомогою головного меню можна відкрити будь-яку програму, що встановлена на комп’ютері.

  • На Робочому столі завжди розміщені значки «Комп’ютер» та «Кошик (Корзина)». Всі інші ти можеш внести сам, за бажанням. На Робочому столі можна розміщувати ярлики програм, ігор, документів і папок, якими ти найчастіше користуєшся.

Розглянемо Робочий стіл та елементи Робочого стола




Д ії над об'єктами Робочого столу



Основні способи керування об'єктами за допомогою миші

Якщо підвести курсор до піктограми і клацнути двічі лівою кнопкою миші (а ви вже вмієте це швидко робити), то комп'ютер зразу відреагує. Почне працювати програма, якій відповідає ця піктограма.

Крім Головного меню ще існує контекстне меню, яке містить інформацію про те, що можна зробити з програмою або що можна створити на робочому столі і не тільки. Контекстне меню викликається натисканням правої кнопки миші на значку і містить такі пункти: Копіювати, Вирізати, Вставити, Створити, Властивості, Відправити, Відкрити та інше.


Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трошки відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зроби 4 кроки.

Крок вперед і крок назад.

Час за парти нам сідать.


2. Робота за комп’ютером

  1. Правила ТБЖ

Вправа «Діємо», сторінка 69 підручника

Учні сідають за комп’ютери, та ознайомлюються під наглядом вчителя з робочим столом, головним меню та його викликом, контекстним меню та його викликом, запускають програму, вмикають та вимикають самостійно комп’ютер.


3. Робота в парах

Сторінка 70, вправа №4


VІІ. Підсумок уроку


  • Сьогодні ми з вами ознайомилися з поняттями робочий стіл та його основними об’єктами.

  • А також згадали як правильно вмикати та вимикати комп’ютер.

Гра «Так чи ні?»

(Учням зачитується твердження, якщо воно вірне діти плескають в долі, якщо ні – підіймають руки вгору.)

  1. Комп’ютер вмикається після натискання кнопки живлення на системному блоці.

  2. Об’єкти робочого столу можна лише переміщувати з одного місця на інше.

  3. Кожен об’єкт робочого столу має свій значок та назву.

  4. Ліва та права кнопки миші мають однокове призначення.

  5. Контекстне меню викликається натисканням кнопку Пуск.

  6. Панель завдань знаходить вгорі екрана.


  1. Домашнє завдання


1. Проаналізувати параграф 8.

4