УРОК № 29

ДАТА :

Тема:

Тематична контрольна робота №3.

Мета:

повторити, систематизувати та закріпити вивчений матері­ал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою їх корекції; розвивати зв’язне писемне мовлення учнів, уміння виділяти головне, оцінювати прочитане та висловлювати й аргументувати свою думку.

Тип уроку:

урок контролю

Обладнання:

тести.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

ІІІ. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ УРОКУ

  1. Слово вчителя




































Контрольна робота №3 «Духовне випробування людини»

І варіант

  1. Під час Другої світової війни Джеймс Олдрідж був:

А) військовим льотчиком;         Б) військовим кореспондентом;

В) студентом Оксфордського університету;           Г) оператором. 

  1. За фахом Бен був:

А) аквалангістом;    Б) льотчиком;    В) лікарем;    Г) військовим.

  1. Чому Бен узявся за підводну зйомку?

А) щоб заробити на життя;    Б) щоб змінити професію;

В) йому подобалося плавати під водою;     Г) щоб придбати новий дім.

4.Укажіть, що Бен відчуває до сина під час польоту.

А) повагу;   Б) любов;   В) роздратування;   Г) злість;   Д) ніжність.

  1. Після сутички з акулами найстрашнішим було те, що:

А) Бен втратив дорогу французьку камеру;

Б) Деві міг залишитись сам і його могли не знайти;

В) літак не зміг летіти;      Г) Деві не зміг  вибратися на берег.

  1. Що Деві довелося робити самому?

А) вести літак;     Б) готувати їжу;

В) знімати на камеру акул;     Г) ремонтувати літак.

  1. Укажіть, завдяки чому Деві вдалося повести літак за правильним маршрутом.

А) карті; Б) досвіду; В) компасу; Г) інтуїції; Д) підказці батька.

  1. Чим закінчується зустріч двох воїнів (за твором Р.Кіплінга «Балада про Схід і Захід»?

А) битвою;  Б) примиренням;   В) втечею одного з воїнів;   Г) загибеллю героїв.

  1. Продовжіть твердження: «У вірші «Якщо…» Р. Кіплінг закликає сина …».

А) боротися за справедливість;    Б) вірити в добро;

В) мріяти про щасливе майбутнє;    Г) за будь-яких обставин залишатися моральною людиною.

10.  У творі Дж.Р.Кіплінга Полковничий син зазнав поразки, тому що

А) Камаль підстрелив його коня Б) потрапив у засідку в проваллі

В) його кінь спіткнувся і впав у гірський потік Г) витратив усі набої

11. Випишіть ті словосполучення, що характеризують ставлення Бена до сина після сутички з акулою:

Хлопчик його дратував; забував про присутність сина; обережно і терпляче пояснює; «теплішав душею»; чужі один одному; говорив із сином різко; знаходить слова, які не ображають Деві; «намацував шлях до серця хлопчика».

12. Установити відповідність між письменниками та назвами їхніх творів:

А Ф. Шиллер  1 «Останній дюйм»

Б Р.Л.Стівенсон  2 «Балада про Схід і Захід»

В Дж.Р.Кіплінг  3 «Рукавичка»

Г Дж.Олдрідж  4 «Світязь»

5 «Вересовий трунок»

13. Відтворіть ланцюжок подій, проставивши правильну нумерацію.

А.Страх Деві

Б. Зйомки під водою

В. Самостійний політ Деві

Г. Акуляча бухта

Д. Допомога пораненому батькові

Е. Сутичка Бена з акулою

Є.Зустріч у лікарні                                                

  1. Дайте розгорнуту відповідь на питання «Які риси характеру потрібно виховувати у собі, щоб стати справжньою Людиною?» (за прочитаними творами).                                    


 Контрольна робота №3 «Духовне випробування людини»

ІІ варіант

  1. «Останній дюйм» Джеймса Олдріджа за жанром -  це:

А) оповідання;   Б) повість;    В) роман;    Г) поема.

  1. Чому бухту назвали Акулячою?

А) була схожа за формою на акулу;    Б) в ній було багато акул;

В) в ній жила одна велика акула;    Г) тут люди вирощували акул.

  1. Визначте, якими були стосунки між сином і батьком на початку твору Дж. Олдріджа «Останній дюйм».

А) дружніми;   Б) товариськими;    В) напруженими;    Г) довірливими;

Д) недружелюбними.

  1. Що сталося з батьком Деві?

А) його покусали акули;   Б) мало не втопився;

В) заблукав у морі;    Г) отримав травму, вдарившись об підводну скелю.

  1. Бен і Деві летіли на узбережжя моря :

А) Червоного;   Б) Чорного;   В) Мертвого;   Г) Середземного.

  1. Хто знав, що Бен із сином на узбережжі?

А) прикордонники;   Б) рідні;    В) ніхто;    Г) батькові друзі.

  1. Назвіть вид акули, яка поранила батька Деві .

А) полосата акула;   Б) китова акула;   В) акула-кішка;  

Г) кашалот; Д) біла акула.

  1. Що пропонує Камаль Полковничому сину на знак примирення?

А) рушницю;   Б) власного сина;    В) їжу;     Г) дружбу.

  1. До чого закликає Р.Кіплінг у «Баладі про Схід і Захід»?

А) до єднання і порозуміння;    Б) до війни;

В) до боротьби за рідну землю;  Г) до повстання проти тиранії іноземців.

10. У поетичних рядках «Як зможеш гідно річ вести з юрбою // І з Королем не втратиш простоти» застосовано прийом

А) гіперболи Б) метафори В) антитези Г) порівняння.

11. Продовжіть думку:

«Останній дюйм» у прямому значенні - …

«Останній дюйм» у переносному значені - …

  1. Відтворіть ланцюжок подій.

           

  1.  Установити відповідність між персонажами та літературними творами:

А Камаль  1 «Айвенго»

Б Деві  2 «Балада про Схід і Захід»

В Делорж  3 «Рукавичка»

Г Айвенго  4 «Світязь»

5 «Останній дюйм»

14. Дайте розгорнуту відповідь на питання «Які риси характеру потрібно виховувати у собі, щоб стати справжньою Людиною?» (за прочитаними творами).                             

3