Урок – математика

Тема. Число і цифра – 8. Утворення числа. Написання цифри 8.

Мета: пояснити утворення числа 8 додаванням числа 1 до попереднього. Ознайомити з цифрою 8. Навчати писати цифру 8. Закріплювати нумерацію чисел в межах 8. Розвивати пізнавальний інтерес до математики, фантазію дітей. Виховувати почуття дружби, колективізму.

Обладнання: індивідуальний геометричний матеріал, кольорові олівці, предметні малюнки, м’яч.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

  2. Повторення вивченого матеріалу.

1 група – склад числа 5.

2 група – склад числа 6.

3 група – склад числа 7.

4 група - назвати , де на малюнку відрізок, промінь, пряма.

5 група - показати на малюнку кути(прямий, гострий, тупий).

Підсумок.

Гарно всі відповідали, разом обговорювали, радилися. Напевно, вам у цьому допомогла – дружба.

- А які прислівя про дружбу ви знаєте?

( Один за всіх і всі за одного. В гурті і комар сила. Дружба – найбільший скарб. Не в службу, а в дружбу. Добре там живеться, де гуртом сіється і жнеться. З добрим дружись, а лихих стережись.)

3.Актуалізація опорних знань.

- Попрацюємо з геометричним матеріалом. Покладіть 7 кружечків на парті ліворуч. Візьміть в праву руку 1 трикутник. Покажіть мені в правій руці. Покладіть трикутник до купки кружечків. Скільки разом, всього стало фігур?

- Подивіться на малюнок. Скільки лебедів плавало на озері? (7). Скільки лебедів підпливло?(1). Скільки всього стало лебедів?

- То як утворилося число 8?

4. Ознайомлення з новим матеріалом. Оголошення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми ознайомимося з числом і цифрою 8. Вчитимемося писати 8. Рахуватимемо і фантазуватимемо.

5. Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу.

- Порахуємо до 10. Яке число передує числу 8. Яке число наступне? То які сусіди в числа 8?

- Як ще можна сказати на 8?(оцінка вісімка, немає восьми учнів, восьмеро дітей гралося на майдані).

6. Сценка.

- Порахуємо зі скількох осіб складається родина баби Зіни, загинайте пальчики на руках (виходять діти і розказують віршик).

До бабусі Зіни зїхалась родина

Брат з Карпат, сестра з Острога,

Син з Славути, дочка з Криму,

Внучка з Луцька, внук з Прилук,

А я з Вінниці. Баба Зіна – іменинниця.

  • Скільки всього чоловік у родині? Як добре мати велику дружню родину. Спілкуватися, допомагати, бути в радості і в горі разом.

7. Робота за підручником. Рахування предметів, утворення 8, геометричний матеріал.

Завдання 1.

- Поясніть, як утворилось число 8.

Завдання 2. Робота за числовим рядом.

- Прочитайте числа від 1 до 8; від 8 до 1.

- Назвіть « сусідів» числа 7.

- Яке число передує числу 6? Яке наступне за ним?

- Назвіть усі числа менші за 7.



8.Фізкультхвилинка.

9. Письмо цифри 8.

10. Зображення 8 двома долоньками.

- Придивимось краще до цифри 8.

В цифри 8 два кільця

Без початку, без кінця.

  • Взяли дві долоньки і зобразили 8.

11. Відшукування 8 у малюнках предметів (сніговичок, окуляри, метелик, лялька…)

12. Домалюй.

- Оживіть цифру 8, домалюйте сніговика чи ляльку, чи інший предмет.

13. Гра « Восьмий виступай». Відомості з народознавства (кожна дитина готувала чи загадку, чи прислівя, чи авторський твір).

- Повторимо порядкову лічбу, пограємо гру «Восьмий виступай» (діти рахують по порядку, а хто восьмий, той робить крок вперед. Всі вигукують «Восьмий виступай». Восьма дитина загадує загадку, розказує прислівя, або авторський твір).

Загадки

У семи братів по одній сестрі. Скільки всього дітей?(8). На дереві сиділо вісім горобців. Лис Микита кинув палку. Скільки горобців лишилося? (Жодного). Йшла баба з гір, несла вісім шкір. Як зачали її краяти, мусіли самі плакати. (Цибуля).

Прислівя

Показалася за вісім вовків копиця сіна. Пошануй одежину раз, вона тебе вісім раз. Я бачив вісім вовків, та й всі білі. Усім по сім, а мені буде вісім.

14. Цікавинка з природи.

Показ картинки, або відео про кита. Велика морська тварина – кит. Малятко кита, щойно народжене , має довжину – 8 метрів.

15. Підсумок уроку.

- Що ви запамятали з уроку?

- Яка інформація була цікавою?

- Як утворилось число 8?

- Яке число передує 8? Яке наступне?

- Дякую нам всім за урок.