План-конспект виховного заходу в ГПД (2 класи)

Тема заняття: «Дослідження річкового, кінетичного та цукрового піску. Мушлі»

Мета: розширити уявлення учнів про властивості піску:

  • річковий (природний): сухий – сипучий, а вологий (змочений водою) - ліпиться;

  • кінетичний (штучний): виготовлений на основі природного піску з додаванням барвників, крохмалю (має властивості вологого, але ліпиться і розсипається, може сам себе збирати до купи);

  • цукровий: розсипається, розчиняється, має смак, білого кольору;

  • мушля: черепашка, що вкриває тіло молюсків, до її складу входить кальцій та найдрібніші піщинки;

  • розвивати допитливість, бажання пізнавати взаємозалежності у стані речей під час взаємодії з ними;

  • виховувати вміння працювати в колективі, взаємодопомогу, акуратність.

Матеріал: ємкості для піску; пісок: річковий, кінетичний, цукровий; мушлі, дощечки для ліплення, набір іграшок для гри з піском, пробірка, мікроскоп, крохмаль, вода, іграшки з ракушок для виставки.

Попередня робота:

бесіди-спогади, цікаві розповіді про літній відпочинок; створення колажів про загартовування яскравим сонцем, ласкавою водою в морі та річці, теплим повітрям; ігри з піском та мушлями під час відпочинку.

Хід заняття

І. Заняття починаємо,

загадки розгадаємо.

Завдання розуміємо?

Виконати зуміємо?

Мозковий штурм (загадки)

1. З каменів він утворився,
Зернятками на світ з’явився:
Жовтий, червоний, білий
Або світло-сірий.
То морський, то - річковий.
Відгадайте, хто такий?
(Пісок) http://korusno-znatu.in.ua/inshe/zagadky/pro-pisok/

2. Він вологий і сирий, але сипучий та м’який.

не викликає алергії, бо нешкідливий і простий.

Безпечний, різнокольоровий, різноманітно-веселковий!

Для гри послужить радо вам – маленьким творчим школярам. (Кінетичний пісок)

3. Білий він, як сніг, колючий.

Як пісок сухий, сипучий.

А солодкий він який!

Чай без нього не смачний!

(Цукровий пісок)

4. Що шумить в моїй кімнаті, ніби море розмовляє?

Та то ж…(мушля) прибій ловить і мені доповідає.

ІІ. Повідомлення теми заняття, ознайомлення з матеріалами для його проведення.

Дослідження властивостей річкового піску.

1. Перехід піску з одного стану в інший: сухий пісок можна розтерти на долоні, дмухнути на нього і розсипати (важко збирати). (Робота з мікроскопом). Запитання: Чому він розтирається? 3 чого він складається? Якого розміру піщинки? Чи скріплюються вони у грудку? Якого він кольору?

2. Пересипання сухого та мокрого піску з висоти піднятої руки. Запитання: Що сталося з піском? Чому на майданчику пісок розсипався по всій ділянці? Сухий пісок – сипкий. А на березі річки який пісок? Налити на гірку піску води. Пісок ліпиться? Чому? Чи доводилось вам ліпити різні фігури з піску під час літнього відпочинку на березі моря чи річки? (Розповіді дітей)

Бесіда про літнє загартовування теплим повітрям, яскравим сонцем, ласкавою водою в морі та річці.

Фізхвилинка

Повітря в обличчя повіває, («обмахування» долонями обличчя, подути на руки).

Сонце в небі припікає, (підняти руки догори, потягнутися).

Водичка в річечці біжить, (хвилясті рухи руками в різні сторони перед собою).

Загартувати нас спішить (кругові оберти навколо себе з розведеними руками).

ІІІ. Дослідження властивостей кінетичного піску.

1. Розповідь вихователя про новітні технології для створення розвивальних іграшок.

Дитячий кінетичний пісок (Kinetic Sand) схожий на звичайний вологий пісок, але він легко пересипається крізь пальці, залишаючись сухим. Він збирається до купи невеликим зліпленим шматочком з піску. (Робота з мікроскопом).

Цей пісок піддається роботі вмілим дитячим рукам. Він реалізує вашу уяву, розвиває фантазію та творчість. Ігри з кінетичним піском укріпляють дрібну моторику, розширяють пам’ять, логічне мислення, посидючість, терплячість.

2. Дослідження властивостей кінетичного піску, гра з використанням ігрового набору форм (ліплення фігур).

3. Виготовлення кінетичного піску своїми руками.

Використати матеріали: 2 склянки піску; півсклянки води; 1 склянку крохмалю. Все ретельно перемішати. Порівняти його властивості з купленим в магазині кінетичним піском (екологічно чистий!).

ІV. Дослідження властивостей цукрового піску.
Порівняння на розчинність цукрового та річкового піску. Розповідь вихователя «Звідки цукор потрапив на наш стіл?» Запитання: Де вирощують цукрові буряки? Для чого потрібний цукор? Як треба вживати його в їжу?

V. Бесіда про мушлі, до складу яких входить кальцій та пісок. Складання з них різних візерунків. Аналіз виставки іграшок з раковин.

VІ. Підсумок. Оцінка творчої роботи учнів під час заняття та в ході підготовки до нього. Висновки про властивості різних видів піску та використання його в повсякденному житті. Самооцінка свого настрою під час заняття.

Фото про проведений захід дивіться:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=889668881392323&set=pcb.889668518059026&type=3&theater