Семененко Олена Валентинівна
Вчитель початкових класів
Мигалківське НВО
Тема : Кімнатні раслини.
Практична робота:Догляд за кімнатними рослинами.
Мета: Ознайомити учнів із різноманітністю кімнатних рослин, показати їхню роль у житті людини. Формувати навички догляду за кімнатними рослинами. Виховувати небайдужість до живої природи.
Обладнання: вазони з кімнатними рослинами; презентація «Догляд за кімнатними рослинами», шматочки поролону, відерце з водою, дерев’яні палички, лійки, , клаптики тканини для протирання горшків, мультимедійна презентація.
Хід уроку
1.Організаційний момент.
- Доброго дня! Розпочинаємо наш урок!
2. Актуалізація знань учнів.
Перевірка раніше вивченого.
3. Мотивація навчальної діяльності.
- Які рослини ви вже знаєте? Що ви можете розповісти про них?
- А є ще кімнатні рослини . А чому вони так називаються?
- Чому рослини в природі жовтіють, скидають листя, в’януть, а кімнатні рослини цілий рік стоять зеленими?
- Здогадались, про що будемо говорити сьогодні на уроці?
-А які завдання поставимо перед собою?
4. Работа по темі уроку.
1. Бесіда. Використання презентації.
- Слайди 1, 2.
Загадка про кімнатні рослини.
Виростаєм на віконці,
Зацвітаємо на сонці,
Від водиці зеленієм
Першокласникам радієм.
Ви нас, діти, доглядайте
І водою поливайте.
Щоб могли ми воду пити,
Треба землю розпушити.
Любі учні! Час не гайте –
Наше листя протирайте.
В школі вашій
Для нас , квітів,
Найщиріші друзі – діти.
- Слайд 3.
Вірш про кімнатні рослини.
Кімнатні квіти я люблю
То пещу їх то поливаю
То з ними тихо говорю
То пісню їм на сон співаю
Вони всміхаються мені,
Вони живі – не мертві, ні…
- Слайди 4-5.
Для чого люди вирощують кімнатні рослини у своїх будинках? Яку користь вони приносять?
- Слайди 6 - 15.
Назви рослину за малюнком.
- Слайд 16.
Пригадайте, що потрібно рослинам для росту?
- Слайди 17 - 24.
Рослинам потрібні грунт, вода, світло, тепло, повітря.
- Слайд 18.
Фізкультхвилинка.
- Слайди 25 –30.
Знайомимось з рослинами розповідь про користь кімнатних рослин.
- Слайд 3.
Види рабіт по догляду за кімнатними рослинами.
- Слайд 32.
Інструменти по догляду за кімнатними рослинами.
- Слайд 33.
Практична робота: догляд за кімнатними рослинами.
- Слайд 34.
По- перше, щоб рослини завжди були свіжі і красиві, їх потрібно ставити ближче до світла і правильно поливати. Влітку кожного дня або через день, а взимку рослини поливати потрібно рідше. Грунт в горшку має бути завжди вологим , тому що батьківщиною багатьох кімнатних рослин є тропічні країни з вологим кліматом. Не можна забувати, що вода для поливу повинна бути кімнатної температури.
- Слайд 35.
По-друге, після поливу грунт потрібно розпушити, бо корінцям потрібна не тільки вода, а й повітря.
Грунт розпушують не глибше, ніж на 1-2 см, тому що можна пошкодити кореневу систему.
- Слайди 36-37.
По- третє, раз в місяць потрібно протирати листя губкою або вологою ганчіркою, щіточкою, бо на ньому осідає пил, а рослини дихають листками.
- Слайд 38.
Якщо у рослин маленьке листя, потрібно оприськувати їх водою.
- Слайд 39.
Кімнатні рослини радують нас. З ними в кімнаті завжди красиво і затишно. Живучи в нашому будинку, вони приносять велику користь: сприяють звукоізоляції, зволожують повітря, насичують його киснем. Потрібно доглядати за ними, і тоді вони будуть довго радувати нас своєю зеленню і красою.
2. Виконання завдання в робочому зошиті.
3. Практична работа.
Клас ділиться на групи. Кожна група вибирає одну з рослин і демонструє прийоми догляду за кімнатними рослинами: поливає, розпушує землю, протирає листя, оприськує.
4. Рефлексія.
- Розкажіть про свої досягнення на уроці..
5. Підсумок уроку.
- Що нового дізналися на уроці?
- Що здалося вам найцікавішим?
- Чи всім завданнями виконали?
Слайд 40