Тема: Робота з пластиліном.Пластилін як матеріал для ліплення.Властивості пластиліну. Виготовлення із пластиліну групової роботи « Первоцвіти ».
Мета:формувати у учнів предметні компетентності : удосконалювати навички роботи з пластиліном, продовжувати вчати простих прийомів ліплення; формувати вміння планувати послідовність роботи, узгоджувати розмір виробу з розміром площини роботи , розвивати уяву, просторове мислення; виховувати пізнавальну активність; прищеплювати любов до природи, співчуття, доброту.
Обладнання: пластилін, дощечка для роботи, прозора плівка, стеки, серветки для рук, ілюстрації зі зображенням квітів, презентація до уроку «Дизайн і технології 1 клас. Робота з пластиліном, виготовлення роботи « Первоцвіти», музична фізкультхвилинка.
Хід уроку
І.Організація класу.
Чуєте,дзвенить дзвінок,
Це школа кличе на урок
Встаньте, діти, всі рівненько,
Починаємо урок Слайд 1
ІІ. Актуалізація опорних знань
Я рада вас вітати на уроці дизайну та технологій.
Я запрошую вас на прогулянку до лісу.
(перегляд відео Слайд 2 )
Яка пора року зображена?
Як ви здогадалися, що це весна?
які ознаки весни знаєте?
Сонечко послало на землю свій перший лагідний промінчик, зігрівся вітерець і від його теплого подиху почав танути сніг. Потім прокинулися рослини( квіти, трави та дерева), потім комашки. Це Весна іде. Все росте, розвивається.
Сподобалась вам краса весняного лісу?
Подивіться, а Сонечко,яке створило всю цю красу, чомусь сумне.
Слайд 3
Як ви думаєте, чому?( Сумне воно тому, що така весняна краса дуже часто зникає, адже люди зривають весняні квіти у лісах )
Чому не можна зривати весняні квіти?( швидко в’януть, якщо зірвати, то не буде насіння і на другу весну не зацвіте). Слайд 4
Поміркуйте, а для чого люди зривають квіти? (зробити букет,подарувати комусь, зробити приємне)
Давайте ми з вами квіти зліпимо з пластиліну, сонечко зрадіє, що ми справжні друзі природи. не нищимо красу природи.
На попередніх уроках ми вже працювали з пластиліном. Цей вид роботи для вас не новий.
Слайд 5
Давайте перевіримо чи все готово до уроку. Оскільки це робота з пластиліном, подумайте, що потрібно для роботи? (пластилін, стеки, дощечка, серветки для рук, )
Чи все потрібне для роботи є у вас на партах?
Хто пригадає, що таке пластилін?
(Пластилін – це матеріал, який використовують для ліплення)
Пластилін природній чи штучний матеріал? (штучний)
З чого його виготовляють?
(Його виготовляють з природних матеріалів: глини, воску та жиру )
Чому пластилін кольоровий?
(Бо в його склад ще входять фарби)
Чому він легко мнеться?
(До складу входить віск )
А чому не засихає?
(У складі є жир у вигляді гліцерину та вазеліну )
Молодці, ви гарно засвоїли все що стосується складу пластиліну
Вибір завдань
Які саме квіточки будемо створювати ви дізнаєтесь, трошечки пізніше. У вас під стільчиками заховані картинки. Візьміть їх,але не показуйте нікому. Станьте у коло. (вчитель читає загадку, діти піднімають картинку квітку-відгадку. У кінці діти розподіляються на нові групи за назвою квітів.)
Загадка 1
Зацвітають навесні
Білі квіти лісові.
Їх не варто, друже, рвати.
Слід ці квітки охороняти. (Підсніжники)
Слайд 6
Загадка 2
З-під снігу свій листочок
До сонця простягну.
І синій мій дзвіночок
Вітатиме весну.
Слайд 7
Загадка 3
Має гарні жовті вічка
Й фіолетову спідничку.
Запах ніжний і духмяний
Наповняє ліс весняний.
Слайд 8
Загадка 4
Навесні вона у гаї
Різнобарвно розцвітає,
Медоносна, запашна,
Для джмелів вона смачна. (Медунка)
Слайд 9
Загадка 5
Із зеленої сорочки,
Що зіткав весною гай,
Білі дивляться дзвіночки.
Як зовуть їх? Відгадай! (Конвалії)
Слайд 10
Загадка 6
Схожа квітка на тюльпан,
та цвіте у лісі.
М’якенька, тепленька,
Як ковдра вона м’яка., (сон)
Слайд 11
- розподіл дітей на групи:
Підніміть квітку, яка має гарний ніжний аромат(фіалка)
Має різнокольорові квіти(медунка)
Схожа на намисто(конвалія)
Синього кольору, розцвітає найпершою.(проліска)
Зявляється з-під снігу(підсніжник).
Слайд 12
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Оголошення теми уроку
Ви вже знаєте, що сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з пластиліном, закріпимо прийоми роботи з цим матеріалом, а також виліпимо з пластиліну чудові первоцвіти.
Щоб виконати сьогоднішнє завдання, нам потрібно пригадати вивчене на уроках про першоцвіти.
До якої групи належать першоцвіти( трав’янисті рослини)
Давайте пригадаємо з уроків «Я досліджую світ» , що спільного у всіх квіточок або трав’янистих рослин?
(є стебло, листочки, квіточки)
Всі квіти чудові. Але різні між собою. Чим відрізняються квіти ?
(кольором і формою пелюсток, формою листочків, цвітуть у різну пору)
підсніжники і проліски – це вісники весни. Ще подекуди лежить сніг, а вони вже цвітуть. А медунка, фіалки і конвалія, сон зацвітають пізніше.
Робота з демонстраційним матеріалом
А це зразки квітів «намальованих» пластиліном. Такі ми будемо створювати для наших кошиків.
Слайд 13
Якими прийомами ми будемо користуватися, щоб зробити ці аплікації?
(розкачування кульки або валика між долонями, розплющування кульки або валика між долонями, вдавлювання, витягування)
Давайте пригадаємо прийоми ліплення.
Прийоми ліплення
Слайд 14
| | |
| | |
Як можна прикрасити виріб?
(наліпити дрібні деталі, продряпати стекою різні смужки)
Правила роботи з пластиліном
Згадаємо правила міста Пластиліну:
Слайд 15
Правила роботи з пластиліном
Перед роботою пластилін потрібно розігріти.
Ліпити треба на дощечці.
Невикористаний пластилін класти в клітинку упаковки.
Після роботи дощечку потрібно почистити від залишків пластиліну.
Не торкайся брудними руками обличчя, очей, одягу.
Руки після ліплення необхідно витерти серветкою, а потім вимити водою з милом.
Фізкультхвилинка
Слайд 16
Інструктаж до роботи «Ліплення квітів»
Слайд 17
Зараз я вам розкажу, у якому порядку ми будемо виконувати роботу.
Розігріємо у долонях пластилін.
Зробимо стебло за допомогою розкачування заготовки, притискаємо до основи-плівки.
Слайд 17
Щоб створити листочки, потрібно пластилін розплющити між долонями і стекою надати йому форму.
Прикріпимо листок до основи.
Скатай з пластиліну кульки.
Притисни до основи-плівки. Це пелюстки. Якщо пелюстки довгі – примаж пальчиком.
Ось такий вигляд будуть мати наші квіточки.
Слайд 18
Командири, розподіліть роботу у групі.
Працюйте з душею, порадуйте сонечко і один одного гарними квітами, бережіть час, не тратьте його на зайві розмови.
Практична робота.
Повернення у домашні групи. Створення композиції квіткового кошика.
ІV.Прибирання робочих місць.
V. Виставка робіт.
( Гарні квіточки, охайно виконані, вкладено у роботу душу та частинку серця, одразу видно,що ви працелюбні діти, справжні українці.)
Запитайте у сонечка хором, чи воно задоволене? (діти хором запитують, вчитель міняє зображеня сонечка(стає веселе).Мети нашої ми досягли. Сонечко весело усміхається.
Щоб так було завжди – потрібно берегти природу.
VІ. Підсумок .
Я сподіваюся, що ці звернення ви запам’ятаєте, і будете виконувати все те. що пообіцяли Весні .
Джерело: https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-pidsnizhnik/
Джерело: https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-prolisok/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
Джерело: https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-kviti/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
Джерело: https://dovidka.biz.ua/virshi-ta-zagadki-pro-medunku/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
Джерело: https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-konvaliyu/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
https://www.google.com/search?q=первоцветы&rlz=1C1CHBD
https://www.google.com/search?q=фізкультхвилинки&rlz=1C1CHBD
https://naurok.com.ua/biblioteka/trudove-navchannya/klas-1