Одяг ми для ваших нiг,
З нами ви i в дощ i в снiг
(Взуття)
Ледь помітний він, маленький…
То квадратний, то кругленький…
Як його ти відірвеш,
То штани не застібнеш…(
Ґудзик)
По грязюці гуляють,
А сухо – відпочиваю.
(Калоші)
Ношу на голові поля,
Але це зовсім не земля.
(Капелюх)
У домівці їх взувають,
Біля ліжечка знімають.
(капці)
Кудлатий вовк,
А всім потрібний.
(Кожух)
Я на блискавцi буваю,
У негоду захищаю.
(Куртка)
Вдень ковбасою,вночі – кишкою.
(Панчоха)
Не вдягають їх хлоп’ята,
мов принцеси в них дівчата.
(сукня)
А пройде він — повісять десь,
І знов його чекаю.(Плащ і дощ)
Входиш в одні двері,
а виходиш з трьох.
Думаєш, що вийшов,
а насправді зайшов
(Светр)
Комірець і рукави,
Більш для хлопчиків вони.
(сорочка )
Не вдягають їх хлоп’ята,
Мов принцеси в них дівчата
(сукня)
Один хлівець на п'ятеро овець.
(Рукавичка)
Невеличкі дві хатини,
В них м’які і теплі стіни.
По п’ять братиків малих
Прожива в хатинах тих.
(Рукавички)
Два братики-вусатики,
В обох жовтенькі сорочки,
Стоять у кутку,
Повисували язички.
(Черевички)
Вдень — завзяті та проворні:
можем бігати, стрибати,
а вночі ми безпорадні,
бо лягають ноги спати.
(Черевики)
Ані тіла, ані духа, має рота, шкіру й вуха.
( Чоботи)
Довгі вуха, та не заєць, пухнаста, та не киця
.(Шапка)
Натягнiть мене на вуха –
Не злякає завiрюха!
(Шапка)
По дорозі я йшов,
Дві дороги знайшов,
По обох пішов.
(Штани)
Лютих не боїться зим,
Хутром вкриє нас густим.
(шуба)