Сучасні сервіси Інтернету. Сервіси веб-2.0. Геосервіси

Мета:

  • навчальна: сформувати поняття про сучасні сервіси Інтернету, сервіси веб-2.0, геосервіси;

  • розвиваюча: розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;

  • виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, презентація уроку, електронні матеріали (ФАЙЛИ-ЗАГОТОВКИ)

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

1) Привітання із класом

2) Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Онлайн тестування. Перейти за посиланням для проходження тесту № 2: http://testinform.in.ua/category/9-klas/

2. Пригадай:

  1. За допомогою яких програм можна отримати доступ до сервісів Інтернету?

  2. Які засоби використовують для підтримки інформаційного процесу пошуку?

  3. Як здійснювати простий пошук даних в Інтернеті?

  4. Як користуватися електронною поштою?

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації (використовується проектор, та матеріал підручника)

Що таке сервіси Веб 2.0?

Значна популярність і стрімке збільшення кількості користувачів Інтернету пояснюється розповсюдження його сервісів. Чимало із сервісів, що ви використовували, можна віднести до Веб 1.0.

Розрізняють й інші покоління мережевих сервісів Інтернету. Розглянемо друге покоління мережевих сервісів Інтернету, об’єднані назвою Веб 2.0.

На малюнку відображено схему з основними відмінностями поколінь веб-технологій.

Яке призначення геосервісів та як з ними працювати?

Геоінформаційні системи (ГІС) – це інформаційні системи, призначені для збирання, зберігання, аналізу та відображення просторових даних.

Геосервіс – це сервіс Інтернету, що дає можливість отримувати та розміщувати матеріали з географічною прив’язкою на карті.

Різні геосервіси можуть мати такі функції:

  • відображення об’єктів, маршрутів і їх пошук;

  • переміщення по карті, зміна маршруту відображення;

  • підключення даних до набору відображення та їх відключення;

  • підключення космічних знімків для відображення;

  • друк обраного фрагмента карти;

  • відображення даних за окремим об’єктом;

  • вимірювання відстаней.

До геосервісів належать сервіси, які побудовані на основі картографічного сервісу, наприклад Google Карти (англ. Google Maps) і Планета Земля (англ. Google Earth).

Геосервіс Вікімапія (http://wikimapia.org) побудований на основі картографічного сервісу та технології Вікі. Веб-сайт, побудований на основі технології Вікі, користувачі можуть самостійно змінювати чи доповнювати за допомогою інструментів, що надаються самим сайтом.

  1. Формування практичних умінь і навичок

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм. (Інструктаж з правил техніки безпеки)

Завдання 1. Перегляд вулиць

Знайдіть за допомогою сервісу Google Карти Михайлівську площу в Києві та перегляньте околиці в режимі перегляду вулиць. Скористайтесь переміщенням вулицею та перегляньте панорамні зображення надворі й у приміщеннях. Завдання на с. 33 підручника

Завдання 2. Прокладання маршруту

Прокладіть маршрут від міста Києва до Підгорецького замку. Визначте доступність транспорту на цьому маршруті та час його подання різними видами транспорту. Перегляньте зображення, які прив’язані до місця віртуальної подорожі. Завдання на с. 33 підручника

Завдання 3. Публікація даних на карті

Після реєстрації на сервісі Вікімапія відшукайте та позначте місце, де ви проживаєте. Завдання на с. 34 підручника

  1. Підсумок уроку

Обговорюємо

  1. Чому сервіси Веб 2.0 називають соціальними?

  2. Чим відрізняються сервіси Веб 1.0 і Веб 2.0? Чи мають вони спільне?

  3. Як змінюється життя суспільства з розвитком сервісів Веб 2.0?

  4. Які сервіси називають геосервісами? Чому? Які функції вони передбачають?

Рефлексія

    • Що нового сьогодні дізналися?

    • Чого навчилися?

    • Що сподобалось на уроці, а що ні?

    • Чи виникали труднощі?

  1. Домашнє завдання 1) Опрацювати п.4.1-4.2