УРОК № ___.
Прикладна фізична підготовка.
ТЕМА: Ознайомлення з єдиною смугою перешкод. Тренування в подоланні окремих перешкод.
Клас (навчальна група): _____________.
Час: 2 години.
Місце проведення:________________________.
Мета: навчитися подолати смугу перешкод, та окремі види перешкод.
Обладнання: методичні матеріали, схеми, макети гранат, смуга перешкод.
План уроку:
1. Вивчення вправ та нормативів щодо подолання смуги перешкод.
2. Ознайомлення з єдиною смугою перешкод..
3 .Тренування в подоланні окремих перешкод.
Хід уроку:
I. Шикування, привітання, спів Гімна України, огляд зовнішнього вигляду, вихід на стадіон.II. Оголошення теми, мети та завдань уроку.
ІІІ. Вивчення вправ та нормативів.
IV..Практичне відпрацювання вправ.
Розповідь вчителя.
1.Нормативи з фізичної культури тести з прикладної фізичної підготовки
Нормативи підтягування | Одиниці вимірювання | 10 клас | ||||||||||||
| вимірювання
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |
Підтягування. | разів | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | | * |
Біг ІООм. | с | 16,5 | 16,3 | 16,0 | 15,7 | 15,5 | 15,4 | 15,2 | І5,0 | 14,7 | 14,5 | 14,4 | 14,3 | |
Крос 1000м. | хв.,с | 4,50 | 4,40 | 4,30 | 4,25 | 4,20 | 4,15 | 4,10 | 4,00 | 3,50 | 3,40 | 3,30 | 3,20 | |
Метання гранати Ф-І на дальність. | м | 17 | 19 | 20 | 22 | 25 | 27 | 29 | ЗО | 32 | 34 | 35 | 36 | |
| | 11 клас | ||||||||||||
Підтягування. | разів | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |
Біг ІООм. | с | 15,8 | 15,7 | 15,5 | 15,3 | 15,0 | 14,9 | 14,8 | 14,5 | 14,3 | 14,2 | 14,0 | 13,9 | |
Крос 1000м.. | хв,с | 4,30 | 4,20 | 4,10 | 4,00 | 3,55 | 3,50 | 3,45 | 3,40 | 3,30 | 3,20 | 3,00 | 2,55 | |
Метання гранати Ф-І на дальність дальність. | м | 22 | 24 | 26 | 28 | зо | 31 | 33 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | |
Човноковий біг 10x10м. | с | 31,5 | 31,0 | 30,6 | 30,3 | 30,0 | 29,5 | 28,9 | 28,0 | 27,6 | 27,3 | 27,0 | 26,5 | |
Комплексна силова вправаза 1хв. | разів | 29 | 31 | 33 | 34 | 36 | 38 | 39 | 40 | 41 | 43 | 44 | 46 | |
Єдина смуга перешкод. | хв, с | 2,05 | 2,03 | 2,00 | 1,55 | 1,53 | 1,50 | 1,45 | 1,43 | 1,40 | 1,35 | 1,33 | 1,30 | |
*+1 бал за чіткість виконання.
2. Єдина смуга перешкод.
- траншея на вихідному рубежі; глибина рову траншеї 1,3 м;
- обмежник для переповзання - гладкий дріт, натягнутий на висоті 0,4 м від землі; проміжки між нитками дроту не більше 0,5 м;
- колода довжиною 6 м, установлене на висоті 1,3 м. від землі;
- палісад висотою 0,8 м;
- забір висотою 2 м;
- три поперечні нитки дроту (або жердини), натягнуті на висоті 0,5; 0,6 і 0,5 м від землі й на відстані 2,5 м одна від іншої;
-траншея; глибина рову 1,3 м, ширина поверху 1 м;
- стінка висотою 1,1 м із двома отворами розміром 0,5Х0,4 м кожне;
-фасад будинку з вікнами; розмір вікон 1х1,5 м; ширина підвіконь 10-15 див; на висоті підвіконня нижнього вікна укріплений карниз, що виступає на 3-5 див; у правій половині фасаду на висоті 0,5 м від землі - дві опори для знімної поперечини;
-канава шириною 2 м, глибиною 0,5 м, за нею площадка з пересувними опудалами;
-канава (позначена) шириною 2 м;
-ціль для метання гранат - три концентричних кола радіусами 1, 2 і 3 ж;
-ціль для метання гранат-"вікно" розміром 1х1,5 м установлене на висоті 1,5 м від землі;
-ціль для метання гранат-"траншея" площею 3х1 м (додаткова для тренування);
-мети для метання протитанкових гранат (болванок) - прямокутники 2х1 м, установлені на висоті 1 м від землі;
-ціль для метання гранат- "вікно" (додаткова для тренування);
-траншея на кінцевому рубежі; глибина рову траншеї в середній частині 1,5 м, по краях-2 м; ширина рову поверху 1 м.
Для більше успішного проведення навчання й тренування, крім стаціонарних перешкод, що входять в 200-метрову смугу, бажано мати переносні перешкоди - забір, колода, палісад, частокіл, огорожа, тин з отворами для пролезания й обмежники траншеї (мал. 130), а також доповнювати смугу пересувними опудалами й вікнами-мішенями для метання гранат.
Розставляючи в різному порядку ці переносні перешкоди, опудала й вікна-мішені між стаціонарними вкопаними перешкодами смуги, можна легко різноманітити обстановку й цим створювати різну послідовність у подоланні перешкод, підвищувати щільність занять і в більшій мері наближати умови тренування до умов бойової дійсності.
Поряд із цим, навчання подоланню перешкод, гранатометанню й рукопашному бою необхідно періодично проводити й у польових умовах, з наявністю великої кількості природних перешкод і інженерних загороджень.
Крім смуги перешкод і спеціально обладнаних навчальних площадок, заняття по подоланню перешкод, метанню гранат і рукопашному бою можуть проводитися також і на будь-якій площадці, що обладнається переносними перешкодами, опудалами й мішенями, необхідними для даного заняття. Це можливо в тому випадку, коли але змісту заняття не потрібно нерухливих перешкод, що входять в 200-метрову смугу, або частина таких перешкод є на площадці.
Залежно від місцевих умов, при наявності відповідної можливості, доцільно обладнати на місцевості ряд додаткових перешкод, крім вхідних в 200-метрову смугу, що дозволяють відпрацьовувати навички в подоланні різних перешкод як польового типу, так і характерних для населеного пункту. Доцільно використовувати при цьому наявні на місцевості перешкоди - яри, канави, ями, дерева, зруйновані будови й т.п. Можуть обладнатися як окремо розташовані перешкоди, так і групи перешкод, об'єднаних в учбово-тренувальні городки. Види перешкод, їхня кількість, взаємне розташування й видалення цілком залежать від місцевих умов. Група перешкод може бути розташована на одній лінії, на всій площі містечка у вигляді вісімки, стислого кола або підкови, паралельних смуг зі сполучними переходами й т.д.
Переносні перешкоди.
Л) двометровий паркан; Б) колода; В) палісад: Г) частокіл; Д) огорожа; Е) тин із пролазами; Ж) обмежники траншеї (бортики
3.Подолання перешкод.
Подолання перешкод є одним з прикладних елементів (розділів) загальної фізичної підготовки. У цьому розділі поєднано вправи на подолання різноманітних перешкод і метання гранат у ціль, що сприяють вихованню впевненості у своїх силах, сміливості, рішучості, а також розвитку загальної та швидкісної витривалості, швидкості в діях і спритності.
Кожний юнак повинен знати, що для підготовки функціональних систем організму й опорно-рухового апарату до навантаження треба виконувати такі вправи: ходьба пригнувшись, підкрадання, біг боком, біг спиною вперед, біг з прискоренням, вправи для різних груп м'язів У русі, а також спеціальні вправи — подолання нескладних перешкод-природного типу в поєднанні з бігом на 150-200 м, дії за раптовими командами керівника, заняття зі зміною напрямку руху і його характеру. Вивчаються і тренуються:
стрибки — безопорні й опорні, в глибину, в довжину, У висоту;
перелізання — самостійно і з допомогою, з опорою на груди, «зачепом», «силою», пролізанням;
рух по вузькій опорі на висоті — кроком, бігом, сидячи верхом, за допомогою страхувальних засобів;
вискік — із заглиблень і траншей;
метання гранати — в русі, з місця, стоячи, з коліна і лежачи з укриття;
спеціальні прийоми і дії — на спеціальних комплексах, спорудах, макетах бойової техніки, з вантажем.
Контрольні вправи
Перед виконанням вправи (прийому, дії) визначаються вихідне положення, зміст і послідовність дій, засіб виконання й кінцеве положення, після чого подається виконавча команда. Наприклад: «Вихідне положення — біля лабіринту, перелізти через штахетник «силою» і бігом повернутися в стрій. Юнак Клименко, вперед».
Для метання гранати вказуються ціль, засоби, порядок метання, потім подається виконавча команда. Наприклад: «Відділення, по траншеї, з коліна, справа по одному, гранатою — вогонь». За цією командою треба взяти зброю в ліву руку (або покласти на бруствер) і, відводячи праву руку з гранатою вниз або вверх назад, зробити замах, повертаючи тулуб праворуч. Повертаючись грудьми до цілі, кинути гранату з коліна (мал. 213).
Збирання гранат проводиться за командою: «Зібрати гранати —.
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО
Запитання до учнів.
Розказати окремі види нормативів?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1.Самостійно відпрацювати та закріпити викладений матеріал.
2. Самостійно тренуватися в виконанні окремих вправ.
Вчитель предмету «Захист Вітчизни» _______________.
Додаток № 9 . |
|
Єдина смуга перешкод.