Тема: Правила безпечної поведінки в приміщенні школи.

Мета: ознайомити учнів з правилами безпечної поведінки в приміщенні школи; формувати навички безпечної поведінки на перервах, у спортивному залі, на сходах; розвивати пам'ять, увагу, мислення; виховувати дисциплінованість, відповідальність за свої вчинки.

Обладнання: ілюстративний матеріал, відеоролик.

Тип уроку: Урок первинного ознайомлення з навчальним матеріалом.



Хід уроку:

  1. Підготовча частина.

    1. Оргмомент

Вірш С. Маршака. ( вчитель читає , учні виконують рухи)



Заходить вчитель – треба встати. ( встають )

Коли дозволить, тихо сядь. ( сідають )

Спитати хочеш не гукай, ( сваряться пальчиком )

А тільки руку піднімай. ( піднімають руку )

У школі парту бережи. ( витирають парту )

Щоб урок минув не марно, треба сісти рівно, гарно.

( випрямляються, кладуть руки на парту )



    1. Нервово-психічна підготовка.

Відгадайте загадку

Стоїть вулик придорожній,

Уночі завжди порожній. ( школа )



  • Діти, вам подобається навчатися у школі ?

  • Між уроками є перерви. Що ви робите під час перерв?

  • На перерві слід поводитися так, щоб уникнути травм, обійти небезпечні місця.

    1. Дидактико-психологічна підготовка.

Сьогодні на уроці ми з вами будемо вивчати правила безпечної поведінки в школі.



  1. Основна частина.

    1. Актуалізація опорних знань.

А) Перевірка домашнього завдання.

Діти, скажіть з якими правилами поведінки в школі ви вже знайомі ?

( правила поведінки в їдальні )

  • Чому перш ніж сідати за стіл треба вимити руки?

  • Чому не можна забігати до їдальні ?

  • Чи можна розмовляти, кричати і сміятися під час їди ?

  • Сядь за стіл і побажай друзям …«Смачного»

  • Після обіду ми кажемо кухарям …«Дякую»



Б) Повідомлення теми і мети уроку.

Школа – це не тільки приміщення, а й велика Країна Знань. А знання потрібні в житті кожній людині, а також знання про особисту безпеку. На жаль , учні не завжди дотримуються правил безпечної поведінки в школі.

Правила поведінки у коридорі

Пролунав веселий дзвоник. Відпочити час настав. На перерву хлопчик Петрик вибігає швидко сам. Не дивіться що маленький невгамовний він у нас. Зносить Петрик на перерві і дівчаток і хлоп’ят . все встигає він зробити: і по східцях походити, і дівчаток подражнити, розштовхати всіх навколо, він – загроза для всієї школи. Знов лунає шкільний дзвінок, кличе всіх нас на урок. Входять дітлахи похмурі. Петрик ззаду, як вюнок.

Вчителька питає:

  • Що сталося діти?

  • Нас Петрик ображав,

  • Бив, дражнив, штовхав.

А хлопчик на це відповідає:

  • Такого просто не буває. Я ж нікого не чіпав, спокійнісінько стояв.



  • Що ви можете сказати про Петрика?



  • Чи безпечна його поведінка?



  • Які поради ви дали б хлопчику?



Правила поведінки на перервах та вестибюлі

  • По коридору не бігай, не бешкетуй.

  • У коридорах школи рухайся спокійно, без шуму.

  • Не штовхай присутніх.

  • Адже бігаючи коридорами, збиваючи всіх з ніг, ви засмучуєте самі себе, шкодите своєму здоровю , бо після такого відпочинку може боліти голова. І добре якщо обійдеться без розбитого носа, струсу мозку і поламаних кінцівок.

  • Не сміти у класі, коридорах.

  • Розмовляй спокійним голосом, не кричи.

  • Не кидайся сторонніми предметами.

  • Не грайся біля вікна чи на підвіконні.

  • А які правила користування сходами вам відомі?

  • Не стрибай, не бігай по сходах, не штовхай тих, що йдуть попереду, не смикай дітей за одяг, не став підніжки.

  • На сходах не перегинайся через поруччя, не з’їжджай по перилах, дивися собі під ноги, тримайся правої сторони.

  • Доповніть правила поведінки на перерві.

( не смітити, поважати працю прибиральниць, якщо потрібно когось покликати, не кричи через весь коридор, не ображай менших та однокласників)



Ви всі полюбляєте уроки фізкультури де ви виконуєте різні вправи, граєте у різні ігри ці уроки проходять у спортивному залі.

А давайте пограємо у гру «Струмочок»

Діти шикуються по два. Розпочинається гра. Один з хлопчиків ставить дівчинці підніжку. Вона падає і починає плакати.

  • Що трапилося ?

  • Мені підставив підніжку Микита. Мені дуже боляче.

Яку травму може отримати Мілана?

Чи можна так робити?

Правила поведінки в спортивному залі

  • На уроки фізкультури приходь у спортивній формі.

  • Без дозволу вчителя не вилазь на спортивне знаряддя.

  • Будь уважним, чітко виконуй вказівки вчителя.

  • На уроках фізкультури отримуй задоволення від руху.

Б) фізхвилинка «Райдуга»

( діти виконують рухи під музику )

  1. Актуалізація отриманих знань.

    1. Перегляд відеоролика.

    2. Гра «Так чи ні»

На перервах у школі можна:

  • Смітити

  • Бігати по коридору

  • Розмовляти і спокійно ходити у приміщенні школи

Чому треба виконувати правила для учнів

  • Щоб не засмучувати батьків

  • Щоб себе не травмувати

Якщо ти посварився з товаришем , то ти:

  • Обов’язково зясуєш стосунки бійкою

  • Будеш кликати на допомогу

  • Підеш на примирення.

  1. Заключна частина.

    1. Узагальнююча бесіда.

  • Діти, скажіть будь ласка, якщо кожна дитина буде дотримуватись цих правил, чи будуть травми?



    1. Домашнє завдання

    2. Оцінювання знань

Діти оцініть свою роботу на уроці

  • якщо ви працювали чудово – підніміть руки вгору.

  • Ви працювали добре – розведіть руки в сторону.

  • Якщо ви працювали недостатньо старанно – руки до плечей.