"Мильна бульбашка"

Мета: продовжувати знайомити дітей з водою, її властивостями; ознайомити дітей з поняттям "мильна бульбашка"; познайомити з рецептом приготування; спостерігати за дивовижними властивостями мильних бульбашок на дослідах.



Мильні бульбашки завжди приймають форму кулі із будь- якої іншої форми, збільшуються у розмірі під дією напору повітря, плавно літають бо вони легкі.

Обладнання: великі одноразові стакани (на кожну дитину), тарілки, соломинки, лійка, серветки, скатертини, фартухи, нарукавники.

Хід заняття.

Діти вітаються з гостями. Чується звук капання води з незакритого крана.

Вихователь: Діти, а що хтось не закрив кран коли мив руки? (просять перевірити помічника вихователя, вона виносить їм коробку)

Вихователь: Так це ж наша подружка краплинка, пісеньку свою співала. А що це вона нам принесла? Давайте подивимось?( на коробці написано " Міні лабораторія". Вихователь відкриває, а там малюнки на яких зображено: чим мити посуд, витирати пил, мити підлогу, мити руки...)

Вихователь: Діти ще з чим, окрім води ми миємо руки?( Відповіді дітей). Так, з милом. А коли ми намилюємо руки, що утворюється? (піна) А що ми можемо робити з піною? (надувати мильні бульбашки). Давайте спробуємо, але в нас не має рецепту! Так у нас є коробка, яку передала краплинка, давайте в неї подивимось! Справді, тут є і рецепт і навіть всі потрібні інгредієнти. Давайте готувати. Вирушаємо у нашу лабораторію, вдягаємо халати, нарукавники, щоб не забруднити одяг.

Вихователь: З початку ми беремо ємність в якій будемо все змішувати і по рецепту додаємо інгредієнти. Спочатку воду, потім миючий засіб, цукор і гліцерин.

Вихователь: Діти, а ви знаєте, що таке мильна бульбашка? - це тоненька плівка мильної води, наповнена повітрям. чи більше ви її дуєте тим більше становиться бульбашка. Давайте перевіримо.

Вихователь наливає кожній дитині в стакан рідини і пропонує взяти соломинку. Повторюємо правила, що не можна пити мильну воду через соломинку.

І експеримент: подути в соломинку, що відбувається? (утворюються маленькі бульбашки, які починають вилазити зі стакану на тарілку).

Вихователь: Діти, вам сподобалось надувати такі мильні бульбашки?

ІІ експеримент: надути бульбашку з соломинки.

Вихователь: Яка в нас вийшла бульбашка? Кругла, прозора, легка. А можна надути бульбашку квадратної чи трикутної форми? Давайте спробуємо?

ІІІ експеримент: надування бульбашки через квадратний та трикутний отвори.

Вихователь: Не виходить. Бульбашка завжди набуває форму шару з іншої різної форми. А якщо взяти трубочку з широким кінцем, то бульбашка буде набагато більшою ніж з соломинки.

4 експеримент: налити на тарілку мильної рідини, роздати кожній дитині лійку. Широкий край вмочити в рідину, а через тонкий надувати бульбашку.

Вихователь: Яка у вас вийшла бульбашка? (Велика) Чим більший отвір, тим більша буде бульбашка. Вам сподобалась надувати бульбашки. Але вони чомусь коли опускаються на стіл лопаються. Давайте це виправимо. Коли бульбашка опускається на мильну поверхню, вона залишається цілою. А ще вона не лопається коли опускається на вовняну рукавичку.

5 експеримент: надути бульбашку і спіймати її рукавичкою.

Вихователь: Так вона дійсно не лопнула. А давайте ми зробимо ще такий експеримент. Наллємо на скатертину мильної рідини, візьмемо нові соломинки та подуємо в них.

6 експеримент: надування бульбашки на скатертині.

Вихователь: Давайте надуємо велику бульбашку, а тепер в цій бульбашці надуємо ще одну. А якщо вийте то можна надути ще одну. Ось у нас вийшли бульбашки в бульбашці.



Вихователь: Діти, вам сподобалось наше заняття. А хто нам приніс рецепт мильних бульбашок? Чи можна їх зробити вдома?