Тема. Кішка з кошенятами

Мета: вчити уважно розглядати картину, розуміти її зміст, відповідати на запитання вихователя; закріпити уявлення про характерні ознаки зовнішньої будови кішки та кошенят.

вчити узгоджувати прикметники з іменниками, вправляти у вживанні дієслів; розвивати уміння звуконаслідувати голоси тварин; розвивати мовний апарат. Виховувати інтерес до заняття, уважність.

Матеріал: іграшка — котик, картина «Кішка з кошенятами», іграшки або картинки тварин, кольорові олівці.

Хід заняття

Психогімнастика

Доброго ранку, сонце привітне!

Доброго ранку,небо блакитне!

Доброго ранку, у небі пташки!

Доброго ранку тобі і мені!

В и х о в а т е л ь. Діти, сідайте тихенько. Мені здається, що до нас хтось завітав, але ховається. (Під серветкою захована іграшка кота.) Хто б це міг бути? Послухайте загадку, відгадайте її й дізнаєтесь.

Загадка

1. Хто з хвостиком і з вушками?

У кого лапки з подушками?

Як ступає — ніхто не чує,

Тихо, крадучись, полює,

І маленькі, сірі мишки

Утікають геть від… (кішки).

2. У сметані ніс і ротик

Відгадайте, хто це? .. (котик)

— Молодці, пізнали. А де живе кішка? Чим корисна вона для людей? Через те що кішка живе вдома, її називають домашньою або свійською твариною.

— Яка тварина кішка?

— Що вміє робити? (Відповіді дітей.)

— Правильно, а ще вона вміє дрімати.

Вихователь показує картинку із зображенням кішки.

— Скажіть, що робить кішка на картинці?

— А ще вона вміє муркотіти. Як вона муркоче? (Мур-мур-мур)

— А зараз кішка доторкнеться до вас пухнастим хвостиком і ви перетворитесь на маленьких діточок кішки. Як звуть діточок кішки? (Кошенята) Як муркочуть кошенята? (Мур-мур-мур)

— Покажіть язичком, як кошенята п’ють молоко. Давайте розкажемо, що є у кішки. (Діти по черзі називають: голова, тулуб, лапки, хвіст, вуси.) Якщо у кішки є вуса, то як її можна назвати? (Вусата) А якщо смужки на шубці є, як її назвемо? (Смугаста) А якщо вона любить умиватися? (Охайна, чепурна)

— А ще кішка любить гратися з кошенятами. Зараз ви будете кошенятами, а я кішкою.

Фізкультхвилинка «Котик-воркотик»

Котик-Воркотик, (діти гладять животик)

Червоний ротик, (гладять щічки)

Сів до нірки нишком. (Присідають.)

Виглянь, мишко! (Сваряться пальчиком.)

– Кішка дуже любить гуляти по подвір’ю. Давайте і ми разом з нею погуляємо.

Діти обходять змійкою групу і сідають.

Розглядання картини «Кішка з кошенятами».

Запитання до дітей

— Хто намальований на картині?

— Що робить кішка?

— Хто лежить поруч із нею?

— Якого кольору лапки, хвостик?

— Що робить сіре кошеня?

— Чим воно грається?

В и х о в а т е л ь. А зараз послухайте мою розповідь про кішку. «У кішки Мурки є кошенята. Вона лежить на килимку і дивиться на своїх дитинчат — кошенят. Сіреньке кошеня хлепче молоко з тарілочки, а руде стрибнуло й перекинуло кошик з нитками та почало гратися з клубком ниток. Смугасте кошеня згорнулося біля мами кішки і заснуло. Кішка дивиться на своїх кошенят і муркоче: – Мур, мур, мур».

Діти, давайте пограємо в гру «Хто як кричить?»

Дидактична гра «Хто як кричить?»

Мета: розвивати уміння звуконаслідувати голоси тварин.

Діти витягають по черзі іграшки тварин зі скриньки — кіт, корова, порося — і звуконаслідують їх.

В и х о в а т е л ь. Ось бачите, тепер наша знайома кішка не одна, а в неї є багато друзів — домашніх тварин. А на згадку про нашу зустріч з Муркою давайте ми намалюємо ниточки до чарівних клубочків і подаруємо їх кошенятам.

Діти олівцями домальовують нитки до різнокольорових клубочків.

В и х о в а т е л ь. Молодці, діти, подаруйте свої клубочки Мурці з кошенятами. (Альтернатива: А на згадку про нашу зустріч давайте намалюємо заборчик, за яким сховалась наша Мурка. Діти розмальовують заборчик, за яким сидить кішка.)

А ще у мене є малюночок Мурки, який забув домалювати художник. Давайте допоможемо художнику домалювати портрет Мурочки.

Віршики про котика.

1. Ходив кіт по току

В червоному ковпаку,

А миші сіються,

Аж в боки беруться.

2. Сірий котик – молодець:

І косарик він, і жнець,

Він молотить, сіє, віє

Ще й мишей ловити вміє.

3. – Кицю, кицю, де була?

Що ти їла, що пила?

— Я на річці біла,

Там водичку пила.

А що їла – не скажу,

Тільки хвостик покажу.

Підсумок. В и х о в а т е л ь. Нам час з котиком прощатися. Які нові слова ви запам’ятали? Чого ви навчилися? Скажемо Мурці до побачення!