Основи здоровя

Тема : Попереджувальні знаки.

Мета : розширити уявлення про попереджувальні знаки; ознайомити із застережними знаками»небезпека ураження електричним струмом», «легкозаймиста речовина»,»вибухонебезпечні речовини»,»отруйні речовини»; спонукати учнів до виконання правил;виховувти в учнів обережність,пильне ставлення до свого життя,почуття відповідальності за свої вчинки,обережність.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

Гра» Мікрофон»

  • Що потрібно зробити перед тим ,як виходити з дому?

  • Яких правил пожежної безпеки слід дотримуватись вдома?

  • Як потрібно діяти у разі пожежі?

  • За яким номером телефону слід викликати пожежників?

  • Про що потрібно їх повідомити?

  • Чим можна загасити невеликий вогонь?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

ІV. Вивчення нового матеріалу

1.Розповідь учителя

-Щоб попередити людей про різні небезпеки, встановлюють спеціальні попереджувальні знаки. Вони мають форму трикутника.Цей знак зображують на тих ємностях та упаковках, які містять легкозаймисті речовини наприклад : ацетон,бензин,лак,сірку тощо.

-Також він є на дверях приміщень та шаф, у яких вони зберігаються. Позначається таким знаком ( вчитель демонструє на дошці)

- Легкозаймисті речовини дуже небезпечні! Оскільки можуть загорітися навіть від малесенької іскорки.

-Щоб легкозаймисті речовини не стали причиною пожежі, потрібно зберігати їх у щільно закритому металевому або скляному посуді (каністрі,пляшці).

- Запамятайте! Забороняється :

  1. зберігати їх біля печей,газових плит,у підвалах на горищах;

  2. використовувати їх для розпалювання вогню;

  3. користуватися відкриим вогнем у місцях зберігання легкозаймистих речовин.

4) Дітям заборонено користуватися цими речовинами!

- Легкозаймисті матеріали не можна гасити водою. Це може спричитнитиїх розбризкування і більше поширення вогню. Вогнище потрібно накрити ковдрою або змоченою цупкою тканиною.

-У кожному будинку є запас хімічних засобів різного призначення: від клею до прального порошку. Всі вони, безумовно, незамінні помічники в побуті, але при неправильному зберіганні можуть представляти серйозну небезпеку. При використанні легкозаймистих речовин дотримуйтесь наступних правил: 

• Перед використанням будь-якого засобу необхідно уважно вивчити інструкцію щодо його застосування і рекомендації з правил безпечного поводження з речовиною. 

• Не слід зберігати в будинку невідомі речовини, а також будь-які банки або упаковки, написи на яких не відповідають вмісту. 

• Небезпечно тримати в квартирі легкозаймисті речовини (такі як ацетон або бензин) у великих кількостях. Для виведення плям досить флакона об'ємом в 10-20 мл. 

• У квартирах і житлових кімнатах допускається зберігання не більше 10л фарби, лаків, бензину, гасу або інших легкозаймистих і горючих рідин. До того ж зберігання цих речовин не допускається на балконах і лоджіях. У всіх випадках забороняється зберігання речовин невідомого складу.

• Не потрібно розігрівати на плиті вогненебезпечні рідини (лаки, фарби). 

- Не можна чистити предмети побуту вибухонебезпечними речовинами в погано провітрюваних приміщеннях, а також переливання легкозаймистих рідин по сусідству з джерелом вогню.

2. Робота за підручником. (с.85-86).

- Розгляньте малюнки в підручнику,де саме можна побачити попереджувальні знаки.

VI. Фізкультхвилинка

У володарки Зими

Трішечки замерзли ми.

Грудень каже: «Пострибай!»

Січень просить: «Присідай!»

Встали — сіли, встали — сіли,

Розігріли наше тіло.

Лютий місяць нагадав:

Час нам братися до справ.

Сіли, дітки, всі гарненько.

Спинки держимо рівненько.

Книги відкриваємо —

Знання здобуваємо!

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Самостійне читання (с.86) та обговорення попереджувальних знаків

2. Робота в парах. У кожного на парті знаходиться порожній використаний флакон з аерозолю (лак для волосся,дезодорант).

- Діти,роздивіться цю пляшечку.

- Який знак ви бачите?

- Про що він попереджає?

- На чому ще можна побачити ці знаки?

3. Використання методу «Фішбоун».Вчитель на дошці малює кістяк риби,пише тему яка аналізується(де голова) . В процесі обговорення учні записують недоліки та переваги.

1) голова- тема,яка підлягає аналізу «Легкозаймисті речовини».

2) верхній ряд кісточок – недоліки (фіксуються на основі теми). Пожежа, шкода для природи, отруєння,опіки,алергія.

3) нижній ряд кісточок – переваги (факти,що підтверджують наявність сформульованих причин,або суть понять). Використовують в медицині,парфумерії,в ремонті. Виготовляють : добриво,плстмасу,гуму,паливо.

4) хвіст – висновок ( узагальнення до теми). Незамінні помічники у побутті та житті людини.

VI. Підсумок уроку

  1. Що вчили на уроці?

  2. Чому використовують попереджувальні знаки?

  3. Скільки знаків ми сьогодні вивчмли?

  4. Як потрібно зберігати легкозаймисті речовини?

  5. Чи можна їх гасити водою?

  6. Чому?

  7. Чим небезпечні легкозаймисті речовини?

  8. Що потрібно про них знати, щоб не трапилось біди?

VII. Домашнє завдання

С. 85 – 86, дати відповіді на питання.