Бібліотека
матеріалів

Алгоритми з елементом управління «список, що розкривається»

Завдання. Картка учасника змагань

Розробіть проект Картка учасника змагань в середовищі програмування Lazarus, у якому користувач вводить прізвище та ім'я та по батькові в текстове поле; позначає прапорцями вид змагання; зі списку, що розкривається, обирає вікову групу. Після натиснення кнопки Зареєструватись отримує у вікні повідомлення про підтвердження реєстрації.

Рекомендації до виконання завдання:

1. Завантажте середовище Lazarus і створіть новий проект.

2. Змініть значення властивостей об'єкта Form1, розмістіть на формі об'єкти, як на зразку, та надайте значень їх властивостям. Змініть шрифт і розмір текстових написів на формі.

3. Задайте властивість Text об'єкта Edit1 пустою.

4. Для задання заголовків об'єктів CheckBox та ComboBox змініть властивість Items. Для створення об'єкта ComboBox встановіть властивості:Молодша, Середня, Старша.

5. Створіть процедуру Button1Click для кнопки Зареєструватися.

Зразок:

6. Запустіть проект на виконання. Перевірте, чи відповідають умові завдання дії, пов'язані з об'єктами управління (прапорцями та списком, що розкривається) екранної форми. Якщо є помилки - виправте їх.

7. Збережіть проект і завершіть роботу із середовищем програмування.

Додаткове завдання

У середовищі програмування Lazarus розробіть проект Правила дорожнього руху, за яким можна визначити, чи не порушив правила дорожнього руху водій, який проїхав відстань s за час t, якщо на шляху встановлено одне із запропонованих обмежень на швидкість: 40 км/год, 60 км/год, 90 км/год.

Передбачте, що дані вводяться в текстові поля, обмеження обираються за допомогою елементів управління (наприклад, перемикачів, як на зразку),

а

результат – виводиться у вікні повідомлення

Рекомендації до написання коду програми: