Тема. Трапеція, види трапецій та їх властивості. Навчальна мета: сформувати поняття трапеції, вивчити окремі види трапецій та їх властивості, формувати навики їх застосування при розв’язуванні вправ. Розвивальна мета: розвивати пам'ять, уважність, логічне та дивергентне мислення, комунікативні здібності учнів, інтерес до математики . Виховна мета: виховувати здатність до подолання труднощів, впевненість у собі, вміння працювати колективно, культуру математичного мовлення. Учні повинні
Обладнання: мультимедійна система, картки із завданнями, плакати, фішки. Тип уроку: засвоєння нових знань. Хід уроку І Організаційний момент. Які асоціації викликає у вас слово урок? У – успіх Р - результат О – обдарованість К – компетентність ІІ Актуалізація опорних знань Знайдіть зайву фігуру у кожній групі фігур (на слайдах) Обґрунтуйте свій вибір. Р О Т Р О А П Е Т Ц І Я М |
Прошу учнів сказати чи усі фігури їм відомі? Названу зайву фігуру учитель видаляє і просить учнів прочитати отриману назву нового виду чотирикутників, які ми будемо вивчати сьогодні. Отже, тема нашого уроку: «Трапеція та її властивості». Епіграф: «Міцні знання – сьогодні, твій успіх завтра». Девіз: «Швидкість потрібна, а поквапливість – шкідлива». А наскільки успішним і результативним буде наш урок і наскільки компетентними ви будете з даної теми – ми визначимо наприкінці уроку. ІІІ. Вивчення нового матеріалу Учні самостійно опрацьовують матеріал по підручнику: ст..41 ( Геометрія 8 клас Г.П. Бевз, В.Г.Бевз, Н.Г.Владімірова) . Оскільки кілька учнів працювали над завданням: «З історії терміну трапеція». Тому у нас «Хвилинка історії » Термін трапеція – грецького походження : трапедзіон і означав стіл, буквально - чотириніжник. Від нього походить також трапеза. Спочатку словом «трапеція» називали довільний чотирикутник, крім квадрата, ромба і паралелограма. Основу трапеції називали базою, сподом, підошвою, бічні сторони – бедрами , ногами. Самостійна робота (за результатом роботи над підручником) Закінчити речення:
Обмінятися зошитами і звірити із результатами на моніторі IV. Розв’язування вправ. Побудувати трапецію , провести висоти, діагоналі та назвати усі її елементи. Колективне розв’язування вправи: Довести, що кути при основі рівнобічної трапеції рівні. Отже, цією властивістю ми будемо користуватися при розв’язуванні вправ Усні вправи №196, 197, 198 – коментовано. |
Задачі за готовими рисунками Робота у групах 1), 2) 3) – усно, записати у зошит тільки результат 4), 5).6) – письмово. Хто отримує результат швидше, ніж на дошці. то отримує фішку.
Задача 7.(на доповнення умови). Сума двох кутів трапеції дорівнює 120º. Знайти кути цієї трапеції. Якими даними необхідно доповнити умову задачі, щоб вона мала єдиний розв’язок? Поділити на три однакові фігури, якщо AD=AB=BC D C V. Підсумок уроку Чи досягнув ти успіху на сьогоднішньому уроці? Як ти оцінюєш свою результативність? Чи можна сказати , що ти став компетентним по темі «Трапеція та її види»? Оцінювання учнів. VI. Домашнє завдання § 5, № 205, 206.
|