Тема: розслаблюючі, релаксуюючі вправи: в положенні сидячи та лежачи глибоке дихання із рослабленням усього тіла

Мета: формувати вміння робити розслаблюючі та релаксуючі вправи в положенні сидячи та лежачи, робити глибоке дихання щоб тіло розслабилось, розвивати зв’язне мовлення слухове сприймання, емоційну виразність, творчі здібності, комунікативність, коректувати вади звуковимови, чітко вимовляти слова, збагачувати словниковий запас учнів, виховувати почуття прекрасного та естетичного, впевненість у виконанні поставлених задач.

Обладнання: картки, музика

Хід уроку

І. Організаційний момент

Пошикувались у шеренгу обличчям до вчителя.

Добрий день, мої любі!

Добрий день!

Ці слова ми говоримо кожного дня тим людям, яким бажаємо добра та радості. І я вам бажаю добра та радості на цілий день

ІІ.Актуалізація опорних знань

Діти , що ми вчились на попередньому уроці, давайте повторимо

За вчителем шикуємось влінію, колону по одному, колону по двоє, в коло, на місці та під час ходьби

ІІІ. Повідомлення теми , мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні на уроці ми навчимось розслаблятись, релаксувати, щоб наше тіло вміло відпочивати

ІІІ Робота над темою уроку

Релаксуючі та дихательні вправи. В момент дії стресових факторів, при зростанні емоційного напруження, необхідно запустити питання самоконтролю:

«Як виглядає моє обличчя? Чи стиснуті мої зуби? Як я сиджу? Як я дихаю?».

Якщо виявлені ознаки напруження, необхідно:1. Довільно розслабити м'язи, для розслаблення мімічних м'язів використовуйте наступні формули: м'язи обличчя розслаблені; брови вільно розведені; лоб розгладжений; розслаблені м'язи щелепи; розслаблені м'язи рота; розслаблений язик, крила носа; все обличчя спокійне і розслаблене. 2. Зручно сісти, встати.3. Зробити 2—3 глибоких вдихи і видихи.

Дихальна гімнастика «Хмари»

Подуємо на праве плече

Подуємо на ліве плече

Подуємо на живіт

Як трубочка наш рот

Ну а тепер на хмарку

І відпочинемо трішки

Виконання вправ під музику

Ігри під музику. «Знайди свою пару» Т. Ломової. Сюжетна гра має яскравий музично-ігровий образ. Тут діють різні персонажі, відбуваються цікаві події, виникають дружні взаємини, конфлікти. (За кольором,)

Підсумок уроку

Що робили на уроці?

Чи сподобався урок?