Урок № 29. __________________

Тема: Закріплення вмінь правильно позначати на письмі м'якість приголосних звуків буквами і, я, ю, є.Звуко-буквений аналіз слів (впр. 1-3, с. 41-42)

Мета:закріплювати знання про позначення м’якості приголосних буквами я, ю, є, і;розвивати навички звуко-буквеного аналізу слів; збагачувати словниковий запасучнів; виховувати самостійність.

Наочність: зошит, підручник.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

  1. Організація учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань.

  1. Хвилинка каліграфії.

ььльоньютьтьо ось тьльсьньо

Пеньок опеньки льон сьогодні. Узимку бувають сильні морози.

Назвіть серед слів споріднені, виділіть корінь.

Складіть звукову модель слова, у якому найменше букв.

Назвіть слова в реченні, в яких є м’які приголосні.

Які букви вказують на м’якість приголосного звука на письмі?

2. Зоровий диктант

По подвір’ю бігали курчатка.

Струмочок в’ється під горою.

Від Дніпра подув легкий вітер.

III. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на вас очікують завдання, для виконання яких необхідні ваші знання про тверді і м’які приголосні звуки.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота за підручником (с. 41–42)

Вправа 1, стор. 41.

Розв’яжіть ребус. (Сонце).

Складіть речення з цим словом.

Вправа 2, стор. 41.

Прочитайте текст. Що нового було для вас у цьому тексті?

ЩО Ж ВОНО ТАКЕ — СОНЦЕ?

З давніх-давен л..ди намагалис.. відповісти на це питан..я. Нині вже точно відомі ..ого форма, розмір, швидкіст.. обертання й багато іншого.

За формою Сонце — величезна куля. Вона така велика,що коли порівняти її з кавуном, то Земля виглядатиме,як зернятко проса. Воно, наче дзиґа, крутиться в просторі. Швидкість обертання Сонця дуже велика. Воно розбризкує палаючу сонячну речовину.

За Володимиром Уткіним

Спишіть перший абзац, уставляючи пропущені букви. Вимовте звуки,які позначають підкреслені букви.

Вправа 3, стор. 41-42.

Прочитайте текст. Доберіть до нього заголовок.

Ми сидимо на березі … . На нас із темного неба мовчазно дивиться … . З легеньким шурхотом находять на берег … . Не ворухнуться… . Яка чудова … ніч на березі моря.

Спишіть, уставляючи слова з довідки.

Довідка:моря, місяць, хвилі, дерева, місячна.

У вписаних словах підкресліть м’які приголосні звуки.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Р обота над загадками.

У воді водиться, з хвостом родиться,

А як виростає, хвіст відпадає. (Жаба)

Бачити — не бачить.

Чути — не чує.

Мовчки говорить.

Добре мудрує. (Книжка)

То холодним, то гарячим

Вдома кожен мене бачив.

І співаю я від жару,

І пускаю носом пару. (Чайник)

Ходить, бродить по болоті,

Хоче жабку упіймати,

Принести в гніздечко потім

Своїм діточкам пухнатим. (Чапля)

Запишіть відгадки. Підкресліть букви, що позначають тверді приголоснізвуки.

Зробіть звуко-буквений аналіз слів щука, щупальця.

VI. Підбиття підсумків.

Чого навчалися на уроці?

Що нового дізналися?

VII. Домашнє завдання

С. 42.

Дайте відповіді на запитання. Запишіть.

  • Що відомо людям про Сонце?

  • Яке Сонце за формою?

  • Яка швидкість обертання Сонця?

  • Що воно розбризкує?