Автор:  Павлова Ольга Юріївна

Навчальний заклад: м.Миколаїв, Дошкільний навчальний заклад № 68

Тема: Свято «День Землі»

Спрямування: музичні керівники, вихователі

Мета:

Створити в ДНЗ святкову, радісну атмосферу; розширити знання дітей про природу, інтерес до пізнання навколишнього середовища, любові до природи та бережливого ставлення до неї; викликати у дітей позитивні емоції, радість; розвивати артистичні вміння та навички старших дошкільників, привчати виступати перед своїми однолітками.

(лунає УНМ «Віночок»)

Ведуча 1:

2 2 квітня 1970 року відзначили перший День Землі. Його мета – привернути увагу людей до необхідності вирішення екологічних проблем. Люди по-різному виражали свою стурбованість за здоровя планети Земля. Школярі саджали дерева, очищували від сміття парки. Вчені розяснювали, що кожна людина в змозі зробити, аби на землі було чистіше.

Співаки та музиканти влаштовували концерти. Вони співали про те, що люди відповідальні за життя всіх істот на землі, за красу, за чистоту світу. Мабуть невипадково свято День Землі саме на весні, коли оживає вся природа, пташки повертаються з дальніх країв і вся земля красується ніби у вінку.


(Під пісню Р. Галагана «Сонце нам сяє» діти ср.гр. забігають в прикрашений музичний зал та стають в 4 колонки. На центральній стіні висить екран з зображенням планети Земля прикрашеної квітами, навколо неї літають пташки, світить веселе сонечко).

Флешмоб «Сонце нам сяє»

Ведуча 1:

Подивіться: в нашім залі

Аж світліше стало,

Бо сьогодні до садочка

Свято завітало!


Ведуча 2: Всім зичим доброго здоров'я,

Доброго всім дня.

Хай ясно сонце світить

У вікно щодня.


Діти 1: На всій планеті у цей день весняний

Святкується щорічний День Землі.

І нам сьогодні ви скажіть всім щиро:

Її ви любите чи ні?

Відповідь дітей.


2. Питає рідна вас Земля,

Матуся – берегиня:

Чи любите її поля,

Річки й озера сині?

Відповідь дітей.


3. Небес омріяну блакить,

І пташку, що у ній бринить?

Відповідь дітей.


4. Травинку, що тремтить від вітру,

Росинку, що на ній блищить?

Відповідь дітей.


5. Тож давайте разом пісню заспіваєм

Берегти планету всім пообіцяєм.


6. Хай же наша пісня ввись скоріш летить

І у всіх куточках світу весело дзвенить!


Пісня «Збережемо Землю»

муз . В. Лисенко

1.Сьогодні свято - День Землі

І ми усіх вітаємо.

Ми будем Землю берегти,

Це всі ми обіцяємо.

Приспів.

Давайте будем берегти

І квіточку й комашку,

Давайте будем берегти

Метелика й мурашку!

Давайте все живе на світі, берегти й любити,

Тоді, повірте, на землі, нам буде добре жити!


2.Сміється сонечко мені

Веселка в небі сяє.

І квітка, і струмок дзвінкий,

Тут на Землі всім грає.



6. Планета Земля - це сонце привітне,

Планета Земля - небо блакитне,

Планета Земля - в небі пташки,

Берізки і клени й маленькі дубки!


7.Земля нам усміхається квітками,

Дарує всім любов, тепло й красу.

А квіточки своїми пелюстками

Дзвінку збирають вранішню росу.


Лунає щебет пташок.

8. Сонечко яскраво в небі сяє

І радіє дітвора.

Дуже гарна і цікава

Весноньки пора!


Музично-хореографічна композиція «Квітка душа»

Ведуча 2:

Хай Земля, птахи і вітер

Про життя співають.

Хай любов, добро і щирість

Всюди розквітають.


Пісня-оркестр «Встала весна» (свищіки)


Встала весна, чорну землю сонну розбудила-2р.

Уквітчала її рястом-барвінком укрила.-2р.

І на полі жайворонок-соловейко в гаї.-2р.

Землю убрану весною-в ранці зустрічають.-2р.

Діти:

Весна чудесна, ніжна, ясна.

Іде у світ - і все радіє,

Вона серденько наше гріє.


І пташечка весну стрічає –

Веселу пісеньку співає

Про сонце, радість і весну

Чудову пісню голосну!


Пісня «Повертайся ластівко»

1.Повертайся ластівка до двора, до двора

За тобою скучила дітвора, дітвора.

Скоро вже повернуться журавлі, журавлі

Скоро підем босими по землі, по землі.

2.В небі світить сонечко золоте, золоте

Скоро наша яблунька зацвіте, зацвіте

Буде цвіту сонячно на гіллі, на гіллі

Буде він у ластівки на крилі, на крилі.


Діти:

Ой, який чудовий світ! Здрастуй сонце! Здрастуй ліс!

Небо і хмаринка! Сонячка перлинка!


Весна прийшла, як та царівна

Квітуча, сонячна, чарівна.

І кожен день на ній обнова –

Весна завжди така чудова!


Хоч часом хмарка набігає,

Й весняний дощик накрапає.

Тоді – і дощова, і хмарна

Та все одно Весна безмежно гарна!


Ви чуєте? (лунають краплинки)

Дощик пісеньку співає:

До-ре-мі-фа-сольку.

Я швиденько розкриваю

Жовту парасольку.

Пісня-танок «Дощик»


  1. Дощик-2р. капає дрібненько

Не боюся я дощу, бо я веселенька.

  1. Дощик-2р. капає сильніше

Грай музико, дужче грай

Буде веселіше!

  1. Дощик-2р. ще сильніше крапотить

Дітвора пішла у танець

Аж ногами тупотить!


Ведуча 1:

Чудові квіти зацвітають,

Навкруг метелики літають.

Бджілоньки нектар збирають,

Медом всіх нас пригощають.

(у аудіозапису лунають звіки жужжання ,

вилітає бджілка-трудівниця з коромислом та ведерцями)

Бджілка:

Трудівниця я бджола

Де я тільки не була.

І на луках, і в садках

На гілках і на квітках. (кличе)

Гей, ви бджілки-помічниці

Молоді ви трудівниці.

Ви збираєте медок?

Веселіть усіх діток! (злітаються бджілки, виносять квіти)


Бджілки:

Дружно всі стваймо

Таночок починаймо! Ж-ж-ж!


Танок Бджілок

Діти бджілки:

По всіх усюдах лине пісня,

Усе пробуджує від сну.

І всі комашки, всі рослини,

Вітають чарівну весну.


Пісня «Зелена пісенька»

1.Чарівний фрак і скрипочка весела

Виблискують поміж зелених трав

Зелений коник пісеньку чудову

Так зелено, натхненно награвав.

Приспів:

Та пісенька зелена, і коник і трава

І сонечко яскраве дарує нам весна.


2.Чарівний фрак і скрипочка весела

Виблискують поміж зелених трав.

Немов подяка за життя щоденне-

Мелодію нам коник вигравав.

Приспів:


Діти:

Як прекрасно, чарівно земля зацвіла,

У веснянім віночку ліси і поля.

Спів пташок й кришталева пісня струмка,

Все це подарувала нам (всі разом) чарівна весна!


(діти перешиковуються, стають на півколо)

Ведучіа 1:

Бережіть природу, люди!

Не травмуйте, не губіть!

Хай краса її повсюди

Не згасає ні на мить.


Ведуча 2:

Світ прекрасний навколо тебе —

Сонце ясне і синє небо,

Птахи і звірі, гори і ріки —

Нехай так буде (разом) завжди й навіки!


Пісня «Мир вам, люди»

Діти ст. «Б»:

Щоб гідно на планеті жити  - (тримає віночок з зображенням планети земля)

Природу треба нам любити.


Нехай земля квітує всюди,  - (тримає віночок з зображенням квітки)

Природу збережімо, люди! 


Будемо жити з нею у згоді,  - (тримає віночок з зображенням пташки)

Наша рідна красуне – природо!


Ведуча 1:

Любі діти!

Чемно дякуємо вам за увагу. Це свято не закінчується. Хай з цього дня воно буде кожен день у вашому житті.

Ведуча 2:

Учиться любити навколишний світ, тому що від цього залежить не тільки житття Землі, але й ваше життя. Хай вам щастить.


(лунає УНМ «Віночок», діти виходять з залу)


Пісня «Мир вам, люди»

1.Для всіх – зоря зійшла ясна,

Для всіх – дитини сміх.

І наша пісня голосна –

Для всіх, для всіх, для всіх.

Приспів

Мир полям і лугам,

Де ромашок білий цвіт.

Мир траві і пташкам,

Мир тобі, великий світ!

Мир усім, хто співає

Щоб у дружбі нам рости,

Мрія нас зігріває

Про планету доброти.

2.Для всіх – нам сонечко сія,

Для всіх – небес блакить.

Хай пісня ця - твоя й моя

Для всіх у даль летить





















5