Тема. Яка їжа корисна, а яка — шкідлива?

Мета. Поглиблювати знання про продукти харчування. Вчити розпізнавати корисні і шкідливі продукти і напої. Розвивати мовленеві навички, збагачувати словниковий запас;продовжувати виховання та прагнення учнів до здорового способу життя, виховувати любов до праці .

Хід заняття

1.Активізація знань і умінь, набутих на попередньому занятті

а) Запитання Незнайки:

– Як доглядати за тілом?

– Чому потрібно мити руки?

Коли потрібно мити руки?

– Скільки разів на день треба умиватися і чистити зуби?

б) Гра “ Магазин ”

На дошці предметні малюнки, серед яких є зображення предметів гігієни.

- Діти, що можна купити в магазині для догляду за тілом

2 Мотивація навчальної діяльності.

а) Вчитель читає рядки.

Це ж чому завжди у Тані

Щічки свіжі та рум'яні.

( Діти повторюють за вчителем )

Як ви вважаєте, чому?

( Бо вона здорова)

– Що потрібно ,щоб бути здоровим? ( ... правильно харчуватися)

б) Відгадування загадок.

Живим зерном народжений, Стоїть собі літечком

Живу я на землі. На городі тіточка,

Щодня рум'яним сонечком Світлокоса, білочуба,

Я сходжу на столі. А на ній зелена шуба.

( Хліб) ( Кукурудза)

І солодкі, і кисленькі, Кавунчики дрібненькі,

Ідовгасті, і кругленькі Смугасті та кисленькі,

До вподоби ви мені, У колючки вбралися

Соковиті та смачні. І кущиком назвалися.

Знають добре малюки: ( Агрус)

Мова йде про...(Ягідки)

Мов маленький м'ячик,

Висить,а не скаче,

Рум'яне, гладеньке,

На смак солоденьке. ( Яблуко)

3 Повідомлення теми і завдань заняття.

– Сьогодні на уроці ми будемо вивчати основні правила харчування, вчитися пізнавти корисні і шкідливі продукти та напої, познайомимося з новими словами.

4 Актуалізація опорних знань

а) Бесіда

– Що вам відомо про харчування?

– Яке його значення для людини?

– Яку їжу ви вживаєте?

– Скільки разівна день ви харчуєтеся?

– Чи може людина жити без їжі?

5 Вивчення нового матеріалу

а) Розповідь учителя з елементами бесіди

– Харчування — необхідна умова нашого життя. Без їжі людина не може жити. З їжею ми отримуємо речовин, необхідні для нормального росту та розвитку. Їжа забезпечує наш організм енергією, яка міститься в продуктах харчування. Дітям їжа потрібна не тільки, щоб рухатися, працювати. Вона потрібна їм також для того, щоб вони виросли міцними та здоровими. Для цього ми маємо вживати різноманітну їжу. Харчуватися 4 — 5 разів на день. Продукти харчування мають бути корисними та свіжими.

– Які ви знаєте корисні продукти?


– Які продукти ї шкідливими для людини?

б) Гра “ Кухар“

На дошці предметні малюнки із зображенням продуктів:


Вчитель показує малюнок кухаря.

– Хто це?

– Яку роботу він виконує?

– Допоможіть кухареві вибрати корисні продукти для приготування їжі.

- А чи може кухар бути підприємцем?

в) Гра “ Так чи ні ? “

-Це м'ясо?



Так чи ні? Корисний це продукт чи ні?

– Це цукор?


Так чи ні?...

– Як назвати ці предмети одним словом? Продукти.

З них готують їжу, страви. Ми живемо на Україні. Які страви готують ваші мами, бабусі? Борщ, вареники.

Фізкультхвилинка

Я печу, печу, печу

Дітям всім по калачу.

Зверху маком притрушу,

В піч гарячу посажу.

Випікайтесь калачі

У натопленій печі.

Буду Васю, буду Нату

Калачами пригощати

– Як по іншому можна сказати на калач? Хліб, булка.

– Печуть їх із борошна.

в) Робота з підручником.

1 Вибір корисних продуктів. Чому так? Чому ні?

Які продукти та напої шкідливі для здоров'я?

г) Перегляд мультфільма «Корисна їжа»

https://www.youtube.com/watch?v=S2A-_VC4WWU&t=290s

обговорення мультфільма

5 Узагальнення і систематизація знань учнів.

а) Завдання “ Моя корисна їжа” – робота в групі

Діти працюють в групах на аркушах паперу - намалювати корисні продукти .

б) Робота в зошиті.

в) Зачитування телеграми від лікаря Айболить.

– Діти, пам'ятайте! Якщо будете правильно харчуватися, обирати для цього корисні продукти, ви будете здоровими.

– Більшого нема багатства, як здоров'я наше!

На радість всім — і татові, і мамі ростіть усі здорові й гарні.

г) Бесіда про хліб.

– Без чого не може обійтися ні один сніданок, обід, кожне свято?

– Без хліба.

– Пригадайте прислів'я про хліб.

Хліб — усьому голова.( Промовляння разом)

– Як ви ставитися до хліба?

– Вивчимо і назавжди запам'ятаймо такі слова:

Бублики, батони, булки,

Плюшки, сайки, пироги

За столом і на прогулянці

Поважай і бережи!

- Хто це діти?

  • А хлібороб може бути підприємцем?

6 Підсумок заняття.

– Чому у Тані щічки свіжі та рум'яні?

– Які продукти ми маємо вибирати для харчування?

– Як потрібно відноситися до хліба?