Тема: Порівняння чисел. Нерівність .Знаки «більше», «менше».
Мета: ознайомити учнів зі знаками порівняння; учити порівнювати кількість предметів, читати рівності і нерівності; розвивати допитливість; виховувати старанність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Усна лічба «Не позіхай, продовжуй»
Лічба від 1 до 6; від 3 до 8; від 7 до 2; від 5 до 9; від 8 до 3.
2. Гра «Добери стільки ж»
Показує групу предметів, а діти викладають відповідну кількість геометричних фігур.
3.Весела лічба
- Півник вибрався на тин,
А за ним іще один
Скільки півників усіх
Полічіть-но швидше їх
- Два кілечка у руці.
Два загострені кінці.
Все це цвяшком закріпили.
Скільки ножиць налічили?
III. Ознайомлення з новим матеріалом
1 Гра «Чарівні фігурки» (робота з індивідуальним матеріалом)
- Покладіть на парту 1 кружечок і 2 квадрати.
- Чого менше? Вимовляємо: кружечків менше, ніж квадратів.
- Тепер покладіть 2 трикутники і 1 квадрат.
- Чого більше? Вимовляємо: трикутників більше, ніж квадратів.
- Тепер покладіть 3 квадрати і 2 кружечки.
-Чого менше?
2. Фізкультхвилинка
3. Робота з лічильним матеріалом на дошці
- Скільки баклажанів ліворуч? Скільки — праворуч? Де менше?
- Яке число менше — 1 чи 2?
- У математиці для порівняння чисел використовують спеціальні знаки. Слово «менше» позначають знаком «< .)
- Запис 1 < 2 читаємо так: «Один менше двох». (Діти повторюють уголос.)
- Скільки грон винограду ліворуч?
- Скільки праворуч? Де більше? Яке число більше — три чи два?
- Слово «більше» позначають знаком «>». (Учитель виставляє на дошці картку > .)
- Запис 3>2 читаємо так: «Три більше двох». (Діти повторюють уголос)
IV. Робота в зошиті
1.Конкурс красунь». Написання цифр 1; 2;3( біля найкращої красуні нехай засяє сонечко)
2. Написання знаків >, < .
3. Порівняння груп предметів. Читання записів 2 >1; 1 = 1; 1 < 2. Запис узошит
Пальчикова гімнастика «Гра на музичних інструментах» Імітація пальцями гри на музичних інструментах: піаніно, сопілка.
V. Цікава математика
1 Загадки
Один говорить, двоє слухають, а двоє дивляться. (Рот, вуха, очі)
Один з трубою тягне всіх за собою. (Потяг і вагони)
Між двох світил я посередині один. (Очі, ніс)
- Які числа я згадувала в загадках?
2 Логічна вправа
На яблуні достигли шишки.
Дві віддам я ведмедикові,
Три — лисичці,
Дві — їжакам.
- Скільки шишок я віддам? (Жодної, на яблуні шишки не ростуть.)
3.Гра “Утвори місто знаків ”( із геометричних фігур утворюють діти місто )
VI. Рефлексія
-
Перед кожним учнем на парті - велика і маленька квіточки (ромашки).
- Оберіть , діти , ту квіточку , яка відповідає вашій активності на уроці , вашій старанності і уважності .
- А тепер домалюйте квіточці ротик , підніміть і покажіть:
а)посмішка - сподобався урок;
б)куточки ротика вниз - не сподобався урок;
в)пряма лінія - не визначився.
Тема:Порівняння чисел.Рівність. Знак =
Мета: продовжувати учити порівнювати кількість предметів, читати рівності і нерівності; розвивати допитливість; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Оплески» Учні плескають у долоні стільки разів, скільки предметів на малюнку показує вчитель.
2. Усна лічба. Гра «Ланцюжок» Один учень починає називати числа по порядку, починаючи від одного. За командою вчителя «Стоп!» він замовкає, продовжує наступний учень. Лічба триває у зворотному порядку.
3. Весела лічба
- Під кущами вздовж ріки
Оселилися жуки.
Син і донька, батько й мати.
Спробуй всіх порахувати!
- В гості йдуть: Марійка, Подружка-Надійка, З іграшкою Гнат... Скільки всіх малят?
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Робота з дидактичним матеріалом
- Скільки помідорів? (2) Скільки кукурудз ? (2)
- Що можна сказати про ці предмети?
2. Робота учнів з лічильним матеріалом
- Викладіть 2 кружечки справа і зліва 2 трикутники
- Викладіть 1 квадрат і 3 кружечки
- Чого більше? Чого менше ?
- Викладіть 3 трикутники і 2 квадрати
- Чого менше? Чого більше ?
- Які знаки використаємо?
3.Фізхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота в зошиті
а)Написання знака =
б) Конкурс красунь». Написання цифр 1; 2;3
в)Пальчикова гімнастика
г)Запишіть нерівності у зошиті. 3 > 1 2 > 1 1 < 3 2 = 2 1 < 2 3 = 3
2. Гра «Закінчи речення»
Якщо сестра старша від брата, то брат...
Якщо Оля живе далі від школи, то Петрик живе...
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
- З яким знаком познайомились?
- У мами зайчихи було 1 донечка і 1 синочок . Скільки їх було ?