Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №21 Просяник І.А.


Дата ___________________ Клас _____________________

3.Розв’язування задач за темою «Джерела світла. Світловий промінь і світловий пучок. Закон прямолінійного поширення світла. Сонячне та місячне затемнення»

Мета уроку: закріпити знання за темою «Джерела світла. промінь і світловий пучок. Закон прямолінійного поширення світла. Сонячне та місячне затемнення»; продовжити формувати навички та вміння розв'язувати фізичні задачі, застосовуючи отримані знання.

Очікувані результати: учні повинні вміти розв'язувати задачі різних типів за темою «Джерела світла. Світловий промінь і світловий пучок. Закон прямолінійного поширення світла. Сонячне та місячне затемнення».

Тип уроку: урок застосування знань, умінь, навичок.

Обладнання: презентація розроблена в програмі SMART Notebook 17.1, SMART дошка, комп’ютер , підручник.

Хід уроку

І. Організаційний момент


II. Повторення та перевірка знань учнів

Тести

Дата


Клас


ПІ учня


Оцінка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

























2. Перевірити виконання домашнього завдання.

IІІ. Розв'язування задач

  1. Визначте ділянки тіні та півтіні.



2. На якій найменшій відстані потрібно розташувати м'яч від середини відрізку( знаходиться на відстані 1м від екрану), що з'єднує джерела світла, щоб на екрані не утворилася тінь, якщо діаметр кулі 10см, відстань між джерелами 25 см

Дано:

Розв’язання

З рисунка бачимо, що трикутники подібні

З подібності трикутників випливає:

Відповідь:



3.Оберіть логічну пару.


4. У сонячний день довжина тіні на землі від ялинки висотою 1,8 м дорівнює 90 см, а від берези - 10 м. Яка висота берези?


Дано:

=0,9 м



Розв’язання


З рисунка бачимо, що трикутники подібні

З подібності трикутників випливає:

Відповідь:


ІV. Підсумок

VI. Домашнє завдання

Повторити § 10, Вправа № 10 (4,5)