Тема уроку: Винаходи людства

Мета:

-практична

Продовжити розмову про розвиток здібностей; на прикладах допомогти зрозуміти, що розвинуті здібності можуть призвести до відкриття.

-навчальна

Формувати в школярів навички самоаналізу, вміння висловлювати власну думку.

-розвиваюча

Розвивати у дітей бачення прекрасного навкруги, розвивати пам'ять , увагу, мислення.

-виховна

Виховувати у дітей працьовитість, наполегливість.

Обладнання уроку: підручники, зошити з друкованою основою, ТЗН.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

  1. Організаційний момент



Доброго дня! Мене зовуть _________________________, сьогодні я у вас проведу урок «Я у світі».

  1. Актуалізація опорних знань

Гра « Мікрофон»

  • Чи можна стати знаменитим?

  • Ким би ви хотіли стати у майбутньому?



  1. Повідомлення теми і мети уроку



  • Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, яку людину вважають справжньою особистістю. Ми будемо розмовляти про винаходи людства.





IV.Вивчення нового матеріалу

Гра « Мої таланти»

Учні малюють дерево досягнень свого життя. Гілки дерева — все те, чого вони вже навчилися і що зробили в своєму житті. Гілки можуть бути різними завдовжки залежно від того, велике те або інше досягнення або маленьке. Потім за малюнками діти розповідають про свої досягнення і про те, як їм вдалося їх досягти.


Розповідь вчителя

Діти, то що ж таке талант?

Талант це дар, дарування, обдарованість, хист, здібність. Постійна праця над розвитком своїх здібностей і талант інколи призводять до відкриття. Кожна людина навіть талановита повинна розвивати і вдосконалювати свої здібності.

Діти, хто такий винахідник?

Винахідник – це людина, яка вигадує, створює під час творчої роботи нове, не відоме раніше.


Впродовж усього свого існування, людство вдосконалювало своє життя. Багато винаходів дійшли до наших часів, деякі так і залишилися у минулому. Все, що оточує нас і зроблено руками людини - винахід. І навіть те, що зробила природа, людство зуміло "Розкласти по полицям". Так наприклад таблиця Мінділєєва. Начебто, винахід, але кожний хімічний елемент був створений природою. В нашій сучасності, провідну роль в житті людини відіграє комп”ютер . Він теж був винайдений раніше, але удосконалений часом. А посуд, який ми використовуємо декілька разів в деньін теж зазнав величезних змін. Згадаємо лише глиняні кувші , які люди мастерили самостійно і висушували на сонці.

  • Перші згадки про спроби передати звук зустрічаються в літописах 9 століття нашої ери. У 19 столітті кілька вчених працювали над ідеєю створення телефону, проте офіційно його винахідником вважається американець Олександр Белл, який в 1876 році запатентував пристрій, названий їм «говорить телеграф». Електричні телефони 19 століття стали «прадідусями» радіо-, мобільних і супутникових телефонів, що з’явилися в 20 і 21 ст.

  • Історики розходяться в думках з приводу походження скла: одні вважають, що його винайшли в Єгипті. Як би там не було, це одне з найдавніших винаходів його вік налічує близько 5 тисяч років! Тільки уявіть, що люди, які жили кілька тисячоліть тому, вміли виготовляти не тільки прозоре, але і кольорове скло і використовувати його в декоративних цілях.

  • Історичні хроніки стверджують, що папір з’явився в Китаї у 2 столітті нашої ери. Спочатку її робили з шовкових ниток, перейшовши згодом на більш дешеві матеріали, такі як крохмаль і клей. З часом папір отримав широке поширення, повністю витіснивши пергамент. Важко уявити, щоб ми робили без звичайного білого паперу.

  • Перші згадки про мило відносять до 3 тисячоліття до нашої ери. Стародавні єгиптяни використовували його не тільки для миття, але і для прання одягу. Крім того, саме мило стало основою для створення багатьох косметичних засобів і побутової хімії.

Кожний предмет, що знаходиться навколо - це диво науки та техніки! І наша задача, не просто донести це до наступних поколінь, а й намагатися вдосконалити!



Робота з підручником

Розгорніть підручники на ст.20

Учні почергово, по одному читають уголос статті про винаходи.

Відповідаємо на запитання:

  • З якою історією винаходів ми сьогодні ознайомились?

  • Що найбільше вам запам’яталось?

  • Можливо у вас є свої міркування про те, як удосконалити шкільне приладдя, нумо фантазувати!