1 тиждень «Я – школяр»
День 1
Для чого мені ходити до школи
І. Знайомство
(Діти з учителем виходять на вулицю і стають у коло.)
Д
оброго ранку вам дітки бажаю,
У колі шкільному вас радо вітаю.
Тепер ви вже учнями справжніми стали,
Дорогою знань крокувать розпочали.
Погляньте як сонечко світить для нас,
Радіє воно, що прийшов 1 клас.
- Діти, сонечко нас вітає із початком навчання теплими промінцями і ось погляньте кого нам посилає. (Учителька пускає сонячного зайчика).
- Ось погляньте, як він пригрівся у мене в руках (дістає із папки малюнкового сонячного зайчика). Він до нас завітав у гості. А коли приходять гості, що треба зробити? Так давайте хором із ним привітаємось, а потім познайомимось. Для цього будемо передавати зайчика із рук у руки і називати своє ім′я. (Коли зайчик повертається до учительки, вона стає у коло)
Ігри на розвиток уваги
- Доторкніться до зайчика дівчатка,…хлопчики,…учні із світлим волоссям,…дітки із темним волоссям,…ті хто хоче навчатися.
- Я дуже рада, що ви усі хочете навчатися, тому давайте зайчика відпустимо до сонечка, а самі підемо у клас, щоб виконати своє бажання учитися. (Діти заходять у клас і сідають за парти)
Гра «Так і Ні»
Ну, і щоб не гаять час, запитати хочу вас.
А ви хором промовляйте, «так», чи «ні» відповідайте.
Чи веселі йшли до школи? (Так)
Лінь – дрімоту побороли? (Так)
Чи готові ви дружити – в колективі дружно жити? (Так)
Чи може хочеться поспати? (Ні)
Чи може з друзями пограти? (Ні)
То ви прийшли сюди навчатись? (Так)
А може труднощів боятись? (Ні)
Скажіть, портфелі ви придбали? (Так)
А чи усе туди поклали? (Так)
Ой, щось я вірю неохоче! Перевірити вас хочу.
Гра «Збери портфель»
Я буду називати вам річ, якщо її потрібно класти у ранець, то ви плескаєте, а якщо ні, то ви підіймаєте ручки догори.
ІІ. Складання розповіді «Для чого ходити до школи»
- Доки ми грали подивіться, що змінилося у мене на столі. (Там знову з′явився сонячний зайчик) Погляньте, він нам щось приніс. Скажіть якої форми річ, якого кольору, із чого зроблено? Ви можете здогадатися, що це? Тут щось написано. Дітки, можливо із вас хтось може прочитати? (Читають читаючі учні по черзі)
Доброго дня, любі учні!
Я дуже хотіло б бути на вашому місці, але я живу високо і не можу ходити до школи бо мені треба усім світити. А от мій зайчик навпаки не хоче йти до школи, бо не розуміє навіщо йому це. Будь ласка, переконайте його, що ходити до школи потрібно. Дуже дякую. Ваше Сонечко.
- То ви вже здогадалися, що приніс нам Зайчик? Хто цей лист написав? А хто хоче розповісти зайчику навіщо ходити до школи?
- Діти, ви вже грали сьогодні у гру «Так і Ні», але відповідали хором. А як ви думаєте, чи можна на уроці постійно відповідати хором і чому? Давайте домовимося на уроках використовувати такі знаки. Якщо ви хочете дати стверджувальну відповідь, використовуйте знак «+». Покажіть його на пальчиках. А якщо відповідь заперечувальна, то знак «-». Покажіть його. А тепер покажіть зайчику використовуючи знаки, чи ви хочете ходити до школи?
ІІІ. Визначення емоційного стану
-
Ви так гарно працювали, що до вас на парту спустились ще сонячні зайчики, знайдіть їх. Скажіть чи помітили ви, чому вони були такі тихі. Бо у них немає ротиків. Ці зайчики хочуть побачити ваші емоції. Давайте назвемо які вони бувають.Намалюйте їм ротики залежно від того, як ви почуваєтеся. А тепер своїх зайчиків прикріпіть на дошку до мого і нехай вони усім підіймають настрій.
ІV. Музична хвилинка
Діти танцюють під пісню Н. Май «Сонячний промінчик»
V. Групова робота
Зайчики хочуть показати сонечку яка наша школа, давайте для них її намалюємо. Але працювати будете у групах. Витягнувши із корзинки смужки, об’єднаєтесь за кольорами.
(Малювання на ватманах малюнків «Моя школа»та їх представлення)
VІ. Рефлексія
- Відгадайте загадки
1) Як минає тепле літо, то спішать до неї діти.
Сміх і гам дзвенить довкола –
Відкриває двері … ( школа )
2) Буває в лінію,й в клітинку,
пише у нім кожна дитинка. ( зошит )
3) Язика не має, а всіх грамоти навчає. ( книга)
4) Спокою вона не знає, дітям креслить помагає.
Різні лінії,фігури, щоб прямими вони були. ( лінійка)
5) Виводить букви і слова ота цікава штучка.
В руці виблискує здаля нова, гарненька … ( ручка)
6) Довгі палички кругленькі: сині, жовті, червоненькі.
На папері походили, кольори свої лишили.
Звуться палички оці кольорові… ( олівці )
А ви дітки молодці.
Ляльковий театр
(Учителька ставить на стіл казковий будиночок із якого зявляються картинкові герої)
Хлопчик. Ти знаєш школа в нас яка?
Я розповім тобі мій друже -
Там не покривдять малюка,
Не вразять недозрілу душу.
Ти вивчиш літери і лік,
Ти знатимеш, як жити треба,
Щоб говорили всі про тебе:
Це благородний чоловік!
Дівчинка. Добродій, бо добро він діє.
Великодушний, бо душа
Велика в того, хто надію
І мир на світі примножа.
Якщо ти зайченя лякливе,
Тебе научать буть сміливим.
Якщо підступний, мов лисичка,
Відучишся від тої звички.
Учителька. Якщо ти, наче вовк, гнівливий –
Тебе научать доброти.
Незграбний виросте кмітливим
і усього досягне в житті.
Навчає школа бути гідним
Славетних предків і батьків,
Любить свою державу рідну
І боронить від ворогів.
Хлопчик.У школі пишем і читаєм,
І малюєм, і співаєм,
Свій талант ми розвиваєм.
Дівчинка. Бо всім відомо, що без школи,
Без знань, що мусиш там набуть,
Не станеш у житті ніколи
Тим, ким з дитинства мрієш буть.
(У кінці дня учителька знову роздає зайчиків настрою і діти відзначивши його, клеють їх у будиночок настрою)
Будиночок настрою у кожного учня свій, за його допомогою учні вивчають дні тижня)