Тема: Обмін білків, вуглеводів, жирів та його порушення.
Мета: Освітня. Продовжити знайомити учнів із процесами обміну речовин; охарактеризувати обмін білків, вуглеводів і жирів; розкрити причини та наслідки порушень обміну білків, жирів і вуглеводів;
Розвиваюча. Розвивати уміння порівнювати фізіологічні процеси життєдіяльності; уміння виділяти головне, уміння логічно мислити та розвивати пам’ять, та увагу.
Виховна. Виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я.
Формувати ключові та предметні компетентності учнів: навчально-пізнавальні, інформаційні, комунікативні, соціальна, загальнокультурна, здоров'язберігаюча.
Матеріали та обладнання: Підручник, схеми, малюнки, таблиці, комп'ютер.
Основні поняття та терміни: підшлункова залоза, печінка, білки, амінокислоти, вуглеводи, інсулін, глюкагон, жири, ожиріння, дистрофія організму.
Тип уроку: Засвоєння нових знань.
Девіз уроку:
«Потрібно їсти, щоб жити,
а не жити, щоб їсти»
(Сократ)
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
Добрий день. Я рада вітати вас на уроці. Ви - молоді, завзяті та кмітливі. Ви – сповненні сил та енергії. Ви маєте багато мрій, бажань, задумів і планів на майбутнє. Щодня ви пізнаєте життя, відкриваєте для себе світ, відкриваєте світу себе. Ви хочете все осягнути, все зрозуміти і щоб вас зрозуміли. Ви мрієте про успіх, кохання і щастя, бо ви – молоді. Усе життя для вас попереду. Уже сьогодні ви тримаєте у власних руках своє майбутнє. І лише ви самі відповідальні за нього. Дуже хочеться, щоб кожен з вас показав себе сьогодні через знання і дії на уроці. Отож запрошую вас до співпраці. А хороші оцінки, які я сподіваюсь, ви отримаєте, забезпечать вам хороший настрій.
II. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.
Дайте визначення поняттям.
Обмін речовин - сукупність процесів розкладу складних до простих речовин та утворення з простих складних, потрібних організмові речовин.
Асиміляція - процес утворення органічних сполук необхідних для росту, життєдіяльності організму.
Дисиміляція - процес розщеплення органічних речовин на простіші сполуки.
Енергетичний обмін – процеси, пов’язані з вивільненням енергії, що знаходиться в хімічних зв’язках органічних речовин, і її використання для потреб організму.
ІIІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Вчитель показує фото красивих здорових атлетичних людей.
Постановка проблемного питання: - Чи можна назвати цих людей красивими?
А що необхідно робити щоб стати таким?
Щоб підтримувати таку форму необхідно займатися спортом, дотримуватись режиму діяльності, та збалансованого споживання білків, жирів і вуглеводів.
Оголошення теми та мети уроку.
Тому тема нашого уроку: "Обмін білків, вуглеводів і жирів та його порушення". Сьогодні ми з'ясуємо значення білків, жирів і вуглеводів, ознайомимось з процесами їх обміну в організмі людини, та з'ясуємо наслідки порушень обміну органічних речовин.
IV. Етап сприймання та засвоювання учнями нового матеріалу.
Їжа - це складна суміш харчових речовин (біля 2000), з яких більше 60 відноситься до числа незамінних. Якість харчового раціону в значній мірі визначається вмістом білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів. При цьому важлива не тільки кількість цих речовин, але і їх правильне співвідношення. Так співвідношення білків, жирів і вуглеводів повинна складати 1:1:4. При розщепленні:
1 г білків виділяється — 17,2 кДЖ енергії;
1 г вуглеводів виділяється — 17,2 кДЖ енергії;
1 г жирів виділяється — 39, 0 кДЖ енергії.
1. Обмін білків. (Розповідь вчителя з елементами бесіди)
Білки — високомолекулярні сполуки, до складу яких входять 20 амінокислот.
Білки - основа всіх клітин, вони є будівельним матеріалом, а також беруть участь в обміні речовин, у формуванні імунітету, в утворенні деяких сполук, що виконують в організмі складні функції. Білки, на відміну від жирів та вуглеводів, не утворюються з інших речовин, тобто є незамінною частиною їжі. Вони не синтезуються в організмі і тому повинні обов’язково надходити з їжею.
Білки клітин і частина амінокислот, які надійшли в організм з їжею розщеплюються на кінцеві продукти: СО2 , Н2О. Продукти розпаду виводяться через нирки, легені, шкіру.
Білки – основний будівельний матеріал для клітин (перенесення кисню – гемоглобін; імунні процеси – антитіла; скорочення м'язів - актин і міозин) та ін.
При окисненні 1 г білка виділяється 17,2 кДж енергії (4,09 калорії)
Одна калорія дорівнює кількості тепла, необхідного для нагрівання 1 л води на 1 градус.1 калорія = 4,2 кДж теплоти
Добова доза білків для дорослої людини складає 100 - 120 грам з яких половина – тваринного походження.
Проблемне запитання: - З якими продуктами харчування ми отримуємо білки?
(М'ясо, риба, молоко, яйця, бобові (горох, соя, квасоля)
Порушення обміну білків.
Оскільки білки займають центральне місце у процесах життєдіяльності організму, порушення їх обміну є елементом втрати білків і порушення всіх обмінних про процесів. Це спостерігається в процесі голодування, втрати білків через нирки (протеїнурія), шкіру (опіки), кишки (понос), при тиреотоксикозі, інфекційній гарячці.
Порушення білкового обміну можливе на всіх етапах, починаючи із всмоктування і закінчуючи виведенням з організму кінцевих продуктів.
2. Обмін вуглеводів. (Розповідь вчителя з елементами бесіди)
Вуглеводи — цукристі чи напівцукристі речовини .
Функції - Крохмаль і глікоген є запасними поживними речовинами, разом із глюкозою виконують енергетичну роль в організмі: 1г вуглеводів при окисненні виділяє 17,2 кДж енергії.
Добова потреба дорослої людини у вуглеводах складає 400-500г, з них біля 400г припадає на крохмаль. Вся інша частина – на дисахариди, в основному, на сахарозу.
Проблемне запитання: - З якими продуктами харчування ми отримуємо вуглеводи? (Солодкі фрукти, картопля, цукерки, тістечка, цукор)
Порушення обміну вуглеводнів.
Рівень глюкози здорової людини має бути сталим і становить приблизно 0,1%. Ця сталість забезпечується гормонами підшлункової залози інсулін та глюкагон.
Якщо рівень глюкози збільшується, то рецептори кровоносних судин надсилають збудження до гіпоталамуса, який, через гіпофіз, активізує вироблення підшлунковою залозою інсуліну – це забезпечує перетворення надлишку глюкози крові на глікоген печінки. При зниженні рівня глюкози в крові (фізичне навантаження) під впливом глюкагону відбувається швидке вивільнення глюкози з "депо" глікогену в печінці.
Неправильне харчування перевантажують клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін. Регуляція глюкози порушується. Виникає захворювання Цукровий діабет. Симптоми: постійна спрага, збільшується і частішає сечовиділення, свербить шкіра. Пізніше з'являються гнійні запалення різних органів. При рівні глюкози 0,12 виникає діабетична кома. Хворим вводять інсулін, який отримують із підшлункової залози тварин. На схильність до цукрового діабету впливає спадковість.
3. Обмін жирів. (Дослідіть значення жирів в організмі людини. "Експерти та журналісти")
Журналісти | Експерти |
1. В чому полягає біологічна роль жирів? | Входять до складу клітинної мембрани , мітохондрій, оболонок нервів. |
2 Яка норма жирів в організмі людини? | 10 -20 % від маси тіла. |
3. Яка фізіологічна роль жирів в організмі людини? (яке значення) | Захищає від механічних ушкоджень, сприяє збереженню тепла, є енергетичним "депо" на випадок голодування. Енергетична. |
4. В чому суть енергетичної ролі жирів? | При розкладанні вивільняється багато енергії 39 000Дж |
5. Скільки організмові людини потрібно жирів на добу? | Фізіологічна потреба жирів 80- 100 г : 70% - тваринного походження; 30 % - рослинного |
Проблемне запитання: - З якими продуктами харчування ми отримуємо жири? (Вершкове масло, вершки, молоко, сало, соняшникова та інші олії)
Отже жири, які і білки і вуглеводи є необхідними компонентами енергетичного обмінів.
Порушення обміну жирів.
Ожиріння - надмірне відкладення жиру у жировій тканині. Серед дорослого населення економічно розвинених країн від 30 до 60% мають масу тіла, що на 20% і більше перевищує норму.
Результатом цього процесу є : відкладання жиру в підшкірний тканині;
перетворення жиру на холестерин, який відкладається в судинах у вигляді атерослеротичних бляшок;
Частина жиру перетворюється на глюкозу, що може призвести до цукрового діабету;
Через атеросклероз і різні гормональні відхилення виникає гіпертонічна хвороба, інфаркти, інсульти.
V. Осмислення об‘єктивних зв’язків та взаємозалежностей у вивченому матеріалі.
Які висновок ви можете зробити на основі отриманої інформації?
Щоб бути здоровим і красивим потрібно:
вживати збалансовану кількість білків, жирів, вуглеводів;
Отримувати ці органічні речовини з різними групами харчових продуктів.
VI. Узагальнення та систематизація знань.
1. Прийом "Незакінчене речення"
1. Добова доза білків для дорослої людини складає 100 - 120 грам з яких половина – тваринного походження.
2. Добова потреба дорослої людини у вуглеводах складає 400-500г, з них біля 400г припадає на крохмаль. Вся інша частина – на дисахариди, в основному, на сахарозу.
3. Джерелом білків є – М'ясо, риба, молоко, яйця, бобові (горох, соя, квасоля)
4. Джерелом вуглеводів є – Солодкі фрукти, картопля, цукерки, тістечка, цукор.
5. Джерелом жирів є - Вершкове масло, вершки, молоко, сало, соняшникова та інші олії.
6. Специфічність білків кожного організму визначається набором амінокислот і послідовністю їх розташування в молекулі.
7. Білки – основний будівельний матеріал для клітин (перенесення кисню – гемоглобін; імунні процеси – антитіла; скорочення м'язів - актин і міозин) та ін.
8. Білки — високомолекулярні біополімери, мономерами яких є амінокислоти.
9. Основні функції вуглеводів — будівельна та енергетична.
10. Жири захищає від механічних ушкоджень, сприяє збереженню тепла, є енергетичним "депо" на випадок голодування.
11. Ожиріння - надмірне відкладення жиру у жировій тканині.
2. Пропоную вам уявити себе інтернами та розглянути кілька діагнозів.
Задача №1
Чоловік 43 років доставлений у стаціонар у непритомному стані. Об'єктивно: шкіра суха дихання часте поверхневе, запах ацетону відсутній, пульс 126 уд/хв., АТ-70/40 мм рт. ст., вміст глюкози у крові 48 ммоль/л, реакція сечі на ацетон негативна. Для якого із перелічених станів найбільш характерні симптоми у хворого? (Діабетичної коми)
Задача № 2
Після прийому 50 г глюкози натще (цукрове навантаження) відзначається наростання її рівня в крові, що звичайно досягає максимуму через одну годину. До третьої години можливе зниження рівня глюкози нижче норми. Дією якого гормону обумовлене це явище? (Інсуліну)
Задача № 3
Жінка 44 років, скаржиться на сухість у роті, зниження маси тіла, незважаючи на підвищений апетит. При обстеженні: рівень глюкози в крові 0,8%. Для якого з вказаних нижче стані найбільш характерні ці симптоми? (Цукрового діабету)
VIІ. Підведення підсумків уроку.
Оцінювання, аргументація.
Побажання гарного настрою.
Робота з картками настрою.
VІIІ. Надання та пояснення домашнього завдання.
1. Вивчити § 6.
2. Заповнити таблицю ст. 25 "Види порушень обміну білків, жирів, вуглеводів".
3. Підготувати проект «Збалансоване харчування».
4. Повідомлення «Вітаміни» (групи А, В, С, Д, Е, К)
5. Підготуватися до дослідницького практикуму № 1, ст 29.